Clio Titreme Sorunu

ahtapot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar
arkadasımın 2001 model 1.4e 126bin km clio su var
arac ilk çalışmada titreme yapıyor ve bir iki dakka sonra arabadan çiğ benzin kokusu gelmektedir motor ısındıktan sonra bu sorun ortadan kalkmaktadır..arabaya yeni lpg takıldı atiker marka..arabada son olrak bogaz kelebegınde sorun var denılıp yeni bir boğaz kelebegi taktırıldı..ve sorun hala çözülemedi bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardım ederlerse sevinirim..
herkese iyi forumlar:eyv

Moderatörün son düzenlenenleri:

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bendede var.Araç ilk benzinle çalıştığı zaman gaz verince titremeli bir devirlenme oluyor,gaza geçince durum düzeliyor :soru Gösterdim 2gün önce arabayı cihaza bağladılar hiçbir hata,sorun göstermedi,en sonunda enjektörler temzilenecek yada değişecek dendi.Bende rölantide yada giderken devirde hiçbir sorun olmuyor,sadece ilk benzinde çalışınca oluyor.Konuyu takipteyim :cool:

ToNy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Carbon clean yaptırmayı deneyin...

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

İlk Başta Yapılacak Şey %100 Katılıyorum. Ardından Sorun Çözülmez İse Enjektörler Sökülecek ve Durumuna Bakılacak Temizlenecek İse Temizlenecek, Değişecek İse Değişecek, Ayrıca Sorun Baskı - Balata Kaynaklı'da Olabilir :eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buji , buji kabloları ve bobine baktırın .

ahtapot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bende katılıyorum baska bir yerde sorunun boğaz kelebegınden oldugu soylendi boğaz kelebegı degıstı sorunu ortadan kaldıramadık sımdı tam emın olmadan arabaya baska müdahale etmek istemiyoruz

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda da benzer sorun var. Soğukken ilk Benzinde çalışınca silkeleme yapıyor ve çiğ benzin kokusu geliyor. Sonra geçiyor. Bende konuyu takipteyim

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
atesleme hattinda bir sorun vardir cig benzin kokusu benzin yanmayinca yapar. buji kablolarinizi orjinal olmak kaydiyla degistirin

Turgay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobinleri baktırmanızda fayda var.Eski aracımda başıma gelmişti.

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ateşlemede sorun olsa lpg'de çalışırkende sorun olmazmı?Neden sadece benzinde oluyor bu mevzu :soru