Clio Titreme Sorunu

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bujileri kontrol ettirin

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bujileri kontrol ettirin
Abi artık yapabileceğim şeyleri yaptım.Hava filtresini değiştirdim sıfır taktım,bujileri değiştirdim orjinal mais alıp taktım ama sonuç gene aynı:eek:
Bu k4m lerin bobinleri ayrı ayrı bujiler üzerinde o kalem bobinlerin her birini nasıl denerim sağlam olup olmadığını :soru fikri olan varmı ?Onlardada sorun çıkmazsa sıfır 4adet enjektör almayı düşünüyorum.Araba zaten 2002 model yaşından dolayı birde lpg den dolayı sıfırlıyim enjektörleri.Gerçi lpg takılalı 40000 km yapmış araç :cool:

ahtapot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar yardımlarınız için tesekkur ederım cok fazla online olamıyorum ama elımden geldıkce takıp etmeye calısıyorum..aracın bujı ve bobınlerı elden gectı ama yıne sonuc yok tek geriye carbon clean kaldı

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece benzinden yapıyorsa titreme, gaz yememe işini; depoda beklemiş bayat benzin olabilir taze benzin alıp deneyin bir de...

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://www.renaultfanclub.com/renault-clio-kulubu/38414-clionun-bana-bugunku-sakasi.html

http://www.renaultfanclub.com/renault-clio-kulubu/36916-clio-servise-gidiyor.html

arkadaşlar bu 2 konuyu incelemenizi öneririm...

bobin değişince 2 gün sarsıntılar kesilmişti şimdi tekrar var.. benimki otomatik vites ben hem carbon clean yaptırdım hemde bobinleri değiştirdim ence sorun baskı balatada...

1.4 RXT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar
arkadasımın 2001 model 1.4e 126bin km clio su var
arac ilk çalışmada titreme yapıyor ve bir iki dakka sonra arabadan çiğ benzin kokusu gelmektedir motor ısındıktan sonra bu sorun ortadan kalkmaktadır..arabaya yeni lpg takıldı atiker marka..arabada son olrak bogaz kelebegınde sorun var denılıp yeni bir boğaz kelebegi taktırıldı..ve sorun hala çözülemedi bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardım ederlerse sevinirim..
herkese iyi forumlar:eyv

yüksek ihtimal bobin.

TSC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 2000 1.6 clio m var. araç son 1 haftadır rolantıde titreme yapıyordu.gaza bastığım an vites ileri geri hareket ediyordu.bugün ustaya baktırdım motor kulakcıkları kırılmış değiştirdik sorun halloldu çok şükür