Clio3 motordan gelen gizemli ses..

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gittim bugün servise, kontağı açtığında artı ucu beslediği için o ses elektrik sesi dedi ,araç çalıştığında ses kesiliyormuş yani herhangi bir sorun yokmuş..

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için :eyv

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
elektrik ses yapmaz
o orda calısan bir seyin sesidir
buyuk ihtimal kelebektir
elektronik kelebekler ole vızıltı tarzında ses yapar kontak acıldımı

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilmiyorum ordaki çalışan öle dedi :) ,elektronik kelebek dediğin gazla alakalı değilmi,benzinli aracım ..

elektrik ses yapmaz
o orda calısan bir seyin sesidir
buyuk ihtimal kelebektir
elektronik kelebekler ole vızıltı tarzında ses yapar kontak acıldımı

Son düzenleme:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
​Ben hala elektronik direksiyondan geldiği fikrindeyim...:)

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yeni clioyla karşılaştığınızda hususi bi deneyin, ben anlmadığım için bişey diyemiyorum sizin dediğinizde doğru olabilir. sorun teşkil etmesinde ötsün mesele değil :)

​Ben hala elektronik direksiyondan geldiği fikrindeyim...:)

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis sorun yok dediyse rahat ol Olcay...:)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aynı direksiyon sistemi bizim Kangoo'larda da mevcut,kontağı açtığın zaman elektrik akımı çeken tek şey direksiyon sistemi oluyor,hatta direksiyon kendi kendine titriyor 1 saniye kadar,senin aracın birde benzinli enjektör vs derdi yok,akımı çekebilecek tek yer direksiyon sistemi...
Direksiyon sıkıntısı yaşadım araç 1 senelikken,servise ısrarla arızanın nereden kaynaklandığını söylememe rağmen başka yerlerle uğraştılar,gereksiz yere parçalar değişti,1 sene sürdü bu hengame ve neticede benim dediğim yerden çıktı arıza ve direksiyon simidi değişikline gidildi sorun kalmadı...

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aman abi dur naptın daha 4 aylık arabayı parçalattırmyalım :) tokatın ilçesindeyim birde merkeze gittiğimde gösteririm detaylı bir şekilde..bir araçta nekadar elektronik üzerine parça varsa okadarda sorun var demektir.en iyisi 90 model toros almak tek özelliği doğal olması :)

Aynı direksiyon sistemi bizim Kangoo'larda da mevcut,kontağı açtığın zaman elektrik akımı çeken tek şey direksiyon sistemi oluyor,hatta direksiyon kendi kendine titriyor 1 saniye kadar,senin aracın birde benzinli enjektör vs derdi yok,akımı çekebilecek tek yer direksiyon sistemi...
Direksiyon sıkıntısı yaşadım araç 1 senelikken,servise ısrarla arızanın nereden kaynaklandığını söylememe rağmen başka yerlerle uğraştılar,gereksiz yere parçalar değişti,1 sene sürdü bu hengame ve neticede benim dediğim yerden çıktı arıza ve direksiyon simidi değişikline gidildi sorun kalmadı...

buraktelek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses benim araçta da var demek ki normalmiş :p