CLio4 1.2 75HP Motor Seçeneği Hakkındaki Yorumlarınız ve Kullananlar

mstfynl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu konu biraz göreceli kardeşim.aracı ne maksatla kullanacağına bağlı. eğer şehir içinde kullanacaksan her türlü işini görür. sehir içinde zaten sürat yapamazsın.ilk hızlanmada biraz yavaş kalıyor. zaten özelliklerini incelediysen görmüşsündür mutlaka.100 km. hıza ulaşması 15 sn. ye yakın. şehirler arası yollarda da araç rahatlıkla 100-120 km hıza ulaşıyor. daha fazlasını da gidiyor, ancak bu sefer yakıt sarfiyatı artıyor. kısaca basınca gitmem diye bir şey yok. manisa- izmir rampalarını 100 km hızla çıkıyor. dediğim gibi ama anlık yakıt sarfiyatı 13-14 lt.ye çıkıyor. benim sana tavsiyem alacağın aracı kullanım maksadına göre çok iyi inceleyip öyle karar vermen. en uygun olana karar verip almandır.sana kolay gelsin.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben övmeyeceğimde germeyeceğimde bu araç her türlü hizmetini eder ekonomik sürmek istiyorsan gerçekten ekonomik ama ağır kanlı, performanslı sürmek istersen de devir göstergesinde 4000-5000 d/dk ları görünce yeterli hızlanma sunuyor ama tüketim artıyor. ben az yakma çok yakma değerlerini emsalleriyle kıyaslayarak yaparım yakın arkadaşımda kendi cliomla aynı gün trafiğe çıkardığımız polo 1.4 comfortline var benim arabam 100 tl lik benzinle aynı trafikte aynı düzergahda 33 km fazla gitti bu arada sürüş stillerimiz de aynı. yada şöyle bir örnek de vereyim; yakın bir arkadaşımda 1.5dci s&s icon capture var alanyadan antalyaya evinden evime 28tllik dizel yakarak geliyor 110km/h hız sabitleyiciyle gelerek. aynı düzergahı aynı hızla bende 42tl ile geliyorum benim araç 1.2 75 hp ki gayet makul bir rakam benzinli olarak. aynı yolu babamın lagunasıyla 60tl ye gidildiğinide belirtiyim. Uzun lafın kısası gücün varsa 0.9 al yoksa 1.2 75hp al durumun iyiysede 1.2tce al dizele verilen fark ne yazık ki çok fazla benim aracım 2012 aralık çıkışlı 16.000km yeni geldi dizel alsam ne yazar benzinli alsam ne yazar:D

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 75hp Joy sipariş verdim pazartesi günü. Yorumları okuyunca pişman oldum ama diğer yandan ben haklı gibiyim hem acemi sürücüyüm araç hızlı ivmelenirse kaza yapma riskim artar ve yılda max 7-8 bin km anca yaparım. Uzman şoför olunca yılda 2-3 sefer köye gidip gelirim. Sizin anlatmanıza göre araç en sağ şeritten kamyonların arasında gidiyor gibi ? 2. El aracın dertleriyle uğraşmamak için sıfır araca yöneldim ama kafam karıştı şimdi :S 1.2 motor gitmiyorsa 1.0 motorlu vW polo-peugeot 208 nasıl gidiyor

Dayımda 1.3 multijet 90 Hp doblo var araç sürücü dahil 1450 kg civarı,100km hıza 14.9 sn de çıkıyor genel anlamda doblodan memnun 1.2 clio daha beter olabilirmi ?

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 75hp Joy sipariş verdim pazartesi günü. Yorumları okuyunca pişman oldum ama diğer yandan ben haklı gibiyim hem acemi sürücüyüm araç hızlı ivmelenirse kaza yapma riskim artar ve yılda max 7-8 bin km anca yaparım. Uzman şoför olunca yılda 2-3 sefer köye gidip gelirim. Sizin anlatmanıza göre araç en sağ şeritten kamyonların arasında gidiyor gibi ? 2. El aracın dertleriyle uğraşmamak için sıfır araca yöneldim ama kafam karıştı şimdi :S 1.2 motor gitmiyorsa 1.0 motorlu vW polo-peugeot 208 nasıl gidiyor

Dayımda 1.3 multijet 90 Hp doblo var araç sürücü dahil 1450 kg civarı,100km hıza 14.9 sn de çıkıyor genel anlamda doblodan memnun 1.2 clio daha beter olabilirmi ?
Kamyonlarla sağ şeritten gitme diye bir olay yok gaza basarsanız vitesiniz de olması gereken kademede olursa gayet 1.6 otomobiller gibi gidiyor. 199km/hız gördüm hangi motor hacimli olduğunu bilmiyorum ama peugeot 208 den daha hızlı kalkmışlığım var:)

cozep

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dıesel aracların beygırı ne olursa olsun torku her zmn yuksektır o yuzden onlarda genelde cekıs hızlanma problemı olmaz

Hasanavci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle amacım kimseyi kırmak incitmek değil. Benim bu aracı alırken yaptığım en büyük yanlış test sürüşü yapmamam. O yüzden kendi düşen ağlamaz diyorum ama alacakları uyarmamakta olmaz. Foruma üye olduğumda kendi kendime moralimi yükseltmek için iyi yorumlar yazmıştım ama zaman geçtikçe gerçekleri görüyor insan. Ben Karşıyaka' da oturuyorum ve çoğu zaman çevre yolunu kullanıyorum. İzmir' de trafik İstanbul gibi değil. Ankara caddesi Altınyol, çevre yolu 100 km altında gidersen kaza yaparsın. Yani oldukça hızlı bir trafiği var. İzmir için yetersiz bir motor. Ha ben gazı köklerim aracı bağırta bağırta götürürüm dersen de 13-14 lt tüketimi ödersin. İçeride kullanılan plastiğin adiliğinde, teybin sesinin 80 lerin walkmani gibi çıkmasından, rüzgar, silecek sesinden hiç bahsetmiyorum bile. Hepsi ayrı ayrı konular. Neyse dediğim gibi 1 yıl idare edeceğim, kasko biter bitmez yeni sahibine hayırlı olsun.

anlkbck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
reno size bu araba şöyle hızlanır böyle gider demiyor. motorundan belli bu araç tasarruf için var. performans istiyorsanız zaten 1.2 araç almazsınız.eğer performans ve az yakıt istiyorsanız paraya kıyıp dizel alacaksınız. aradaki 10bin liralık fark koymaz derseniz tabiki...arabadan beklentiyi çok yüksek tutmamak gerek asıl önemli olan 0 araca biniyor olmanız.

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 0.9 icon var, turbo ve 90 beygir olusu nedeniyle gercekten beklentiyi karsiliyor. Her dusuk cc li arac gibi de biraz yuklenirseniz fazla yakmaya basliyor. Ama normal kullanimda performans ve yakit olarak tatmin edici. Heleki 2. vites de turbo devreye girince arac bi anda kuduruyor:)) Ancak benim gibi yilda 15.000 km yapiyorsaniz dizel almak daha mantikli. Siparisi vermissiniz sanirim, biraz kullanip hevesinizi alin, begenmezseniz satarsiniz.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tüm arkadaşlara teşekkürler yorumlariniz için ama malesef temmuz 2014 den beri aldim ve kullaniyorum benim ilk arabam daha önce yüksek güçte kullanmadiğim için bir türlü içimi göçertecek rahatsizlik hissetmedim :) fakar gerçekten burda yorum yapan arkadaşlarin dediği gibi basmayinca gitmiyor basinca gitmem demiyor ama ekonomik olmaktan çikiyor şahsen ilk alacaklar için evet iyi bir araba ama motorun dedikleri gibi yüksek ses vermesi 1000 km den sonra bende ortaya çikmaya başladi sanirim bende değerinden düşükte olsa aldiğim yere verip başka bir motor seçeneği ve model düşünüyorum. şimdilik 1-1,5 sene kullanacağim 3 kişilik bir aileyiz kalabalik oldumuda yetmiyor doğrusu .çekişi hacmi vs.daha 5 ayda 3700 km yapabildim her zaman bu kadarda olmaz.cidden gerçekten cevaplayan bilgi veren deneyim paylaşami yapan arkadaşlara teşekkürler. Keşke almasaydimda(motor seçeneği yüzünden ) dedim acele ettim. Iç donanim özellikleri içinde iyi arabada dedim.

dadas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 motor ekonomik olarak tasarlanmış bir motordur.Ne bekliyorsunuz bu motordan anlamıyorum sizleri.Uçarak giden bir motor değil evet ama gayet ekenomik olabiliyor.Vergiyi daha az ödüyorsunuz bakımı daha uygun.Yokuşta gitmiyor diyen arkadaşlara sesleniyorum 3ile değilde 2 ile çıkıyorsun yokuşları 10 sn zaman kaybı en fazla :)Kamyonu sollarken 5 ile deilde 4 ile solluyorsun Kamyonu mu geçemedin ? :) Bu bir ekonomik araçtır bunu kabul edin artık.Gaza dokundun mu 1.6 gibi yakar evet.Ekonomik olmasını istiyorsanız aracı devrinde kullanıp devrinde vites atmak gerekiyor bu her araç için geçerlidir. 1.2 motoru karalamayı bırakın bence 1.5 motordan bile daha uzun ömürlü :) 2006 da üretildi ve halen piyasada neden diye sorgulamıyorsunuz :) anca karalamaya kalkıyorsunuz.Bu politikadan vazgeçin artık lütfen.