Clio4 antifiriz eksilmiş?

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar bugun yakıt alöaya gittigimde cam suyuna katkı koyalım dedim kaputu actım o sırada ordaki usta baktı antifirizin azalmıs dedi olamaz dedim sıfır araba. baktım antifiriz minimum yazan yere gelmiş ve cok ufak bi antifiriz ekledim. acaba neden azalmıs olabili? daha onxe hiç kontrol etmemiştim araba sıfır diye acaba fabrikadan az antifirizlemi gelmiş yoksa sonradan mı eksiltmiş? 1.5 dci 90 hp aracım.
ayrıca orjinal antifiriz kırmızı renkliydi benzinlikte shell in mavi renkli antifirizin, ekledim bi zararı olurmu?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sıfır araçta antifiriz eksilmesi anormal bir durum,bir yerde kaçak olabilir.
Benzinciden alıp eklediğin anifiriz arabandakiyle aynı özellikte değildir,Reno araçlarına organik antifiriz karışımı koyuyor,aynısını koymazsan özelliğini bozarsın,servise gidip komple değiştirt bence...

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi bugun pazar servis kapalıydı ama yarın ilk işim gitmek olacak

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mustafa abi hiç bişey olmaz. renk olayıda farketmez. servislerde bedava ölçülüyor antifiriz. bizdede var. cihazı suya sokup ölçülür eksi kaç derece olduğu yazar. yeterliyse renk hiç farketmez.

arabayı acaba ilk aldığında suyunu kontrol ettimi arkadaş? belkide minimumdaydı zaten. bazen sıfır arabalarda suyu koyuyorlar gezip gelip tekrar kontrol etmiyorlar. yani az bişi hava kalabiliyor araçta havasını atınca su eksiliyor.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
mustafa abi hiç bişey olmaz. renk olayıda farketmez. servislerde bedava ölçülüyor antifiriz. bizdede var. cihazı suya sokup ölçülür eksi kaç derece olduğu yazar. yeterliyse renk hiç farketmez.
Benim kasdettiğim renk değil Gökhan,içerikleri farklı olmayacak denmişti,servisin yalancısıyım... :)

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
antifriz yerine su eklenmeliydi bence okadarcık durumdan araba yanmaz daha icerde 5 litre su var belki

alpoçino

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renk olayında öte mustafa abininde dediği gibi yapısı değişikmiş yani kırmızının üstüne mavi yada yeşil antifiriz eklemeyin diyorlar...

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence eksilme falan olmamıştır hortumlar genleşmiştir, buna istinaden seviye biraz düşmüştür..
Benim aractada minumumdaydı bi sene bindim bu kış ölcümde -35 üstüne sanırım cıkarmak için dtekrar bi karışım yaptı servis...şimdi normalde :)

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
- 35 altına yazmam gerekiyordu neyse :)

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sabah baktımherhangi bir eksilme yoktu ama yine de ogledne sonra servise gidicem kuruntu işte aklıma takıldı. anlamadıgım şey neden antifirizlerin renk farkı var eski aracıma her antifirizi koayrdım kafama gore bi sorun yasamamıstım ama sanırım kırmızıantifirizler biraz farklıymış