Clio4 antifiriz eksilmiş?

muhammedcankaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
büyük ihtimak bişey olmaz
önceki aracım ibizada triger değişim sonrası eve varıp kaputu açtığımda antifriz seviyesi minimumun baya altındaydı panik oldum
hemen aradım servisi dedim bu ne böyle dediler ki normal motor suyu emiyor üstüne su ekleyin yeter
su ekledikten sonra hiç eksiltme yapmadı

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
az miktarda eksiltme yapabilir normaldir, hemen arızaya yormamak gerekir. benimkine 1 yıl içinde yaklaşık 250-300 cc su antifiriz karışımı ekledik. bir anda kaçaga bağlı boşalma olmamışsa, aylar içinde mili milim eksilme olur. yağına suyuna 2-3 haftada bir kaputu açar bakarım :eyv

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen benim de eski aracım da yıldabi kac kez antiffiriz ya da su eklerdim ama arac yeni olunca en ufak bişeyde hemen arızaya yoruyorum:) neyseki normal bi durummuş

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen benim de eski aracım da yıldabi kac kez antiffiriz ya da su eklerdim ama arac yeni olunca en ufak bişeyde hemen arızaya yoruyorum:) neyseki normal bi durummuş

aniden azalma olursa kaçak, sızıntı düşünülebilir. gıdım gıdım azalma her araçta olabilir, bakarsın benimki yılda 200cc eksiltir seninki 350cc eksiltir normaldir. sık sık yağına, antifirizine, fren hidroliğine kaputu açıp bakmak lazım en azından 2-3 haftaya bir :eyv

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 dci icin ne tur antifriz koyulmali?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 dci icin ne tur antifriz koyulmali?
sonuç itibari ile seviye minimumum altına düşmedi ise sıkıntı yok zaten ama kırmızının üzerine özelliği farklı antifriz koymak mantıklı değil. yani renk olarak değilde özellik olarak değişiyor. şu her yıl değişmesi gereken mavi yi kırmızının üzerine döktü ise o usta falan değil adamıda antifiriz satmak için kandırmış

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim ki sari gibi bir renk ve cok hafif su kabinin ici kahverengilesmis.olctureyim once sonra bakarim.ama icindeki organik mi normal mi bilmiyorum sorun bu.