Clio4 enjeksiyon sorunu

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel yazmışsınız teşekkür ederim, size bir sorum olacak, affınıza sığınarak. Uzun yolda giderken arabayı boşa alıp ranpa aşağı sallamak konusunda trafik eğitim, direksiyon eğitim kitaplarında, "araç seyir halindeyken boşa almak çok faydalıdır ve isabetli bir karardır diye bir öğreti var mı?" bu konuda bizleri aydınlatabilirseniz sahsım ve RFC üyeleri adına minnettar kalacağım.

abi sen benden iyi biliyorsundur muhtemelende hangi kitaplardan bahsettiğimize bağlı. meb in sürücü kursu kitaplarından bahsediyorsak benim çocukluğumda ne öğretiyorlarsa halâ aynı haltları öğretiyorlar. halâ karbüratör teknolojisinden bile bahseden bir kitaptan ne bekleyebiliriz bilmiyorum. sanki karbüratör bozulsa sürücü orda durup onu tamir edebilecekmiş gibi gereksiz şeyler öğretiyorlar.

eski araçlarda fren riski olduğundan boşa atmak iyi değil derler. ancak yeni araçlarda ben elimden geldiğince rampada boşa atarım çünkü araç emek harcamaz rahat iner parçalar daha az aşınır. dik rampaysa viteste inerim hemde hiç yakmaz. çünkü yeni araçlar boştada yakıyor ama çok az yakıyor. mesela uzun yoldaysam ve araç ısınmışsa rampayı viteste inmeyi tercih ederim çünkü kompresyonda inmek aracı soğutur. ancak yüksek devir kompresyonla inmekte çok iyi değildir çünkü araç kompresorde inerkende parça aşınması devam eder. en az aşınma boşta inmektir. yeni nesil araçtada boşta iniyorsun diye fren filan boşalmaz. dolayısıyla riski yoktur. boşta inmenin en büyük faydası motor parçalarının en az aşındığı mod boşta gittiği durumdur.

Ganyotçu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu durumlar kullanıcı hatalarından oluyor, El freni çekip arabadan S&S beklemeyin, motor soğukken S&S beklemeyin, bakın elektronik sistemler olasıllıklar üzerine tanımlamaların ürünüdür, olasılıkların sınırları da vardır. İstem dışı bir işlem yaparsanız bunu beyin algılamaz, size uyarı verir. Kırmızı ışık yandı, araç S&S yaptı, fan ve klima kapalı bekiyorsunuz, fanı, klimayı açın bakın ne olacak araç depriyaja veya frene basmadan otomatik çalışacak, bu normal motor güçü ile çalışan ekipmanı çalıştırmak için sizin komutunuzu beklemeden, sistem beyinde bunun için tavkiye gerektiriyor istemi diye bir olasılık koymuş bu komut ile motoru çalıştırıyor. Bu örneği verdim iler de karşılaşırsanız clio 4 arızası diye burada paylaşmayın diye. Excelde bir dosyayı silmeye kalkıyorsunuz, bizleri uyarıyor eminmisin silme konusunda diye, evet diyorsun bir daha soruyor bak siliyorum diye, bizi sınıyor elekronik aletler nedendir onu da biz insanoğlu sormak lazım..

Tebrik Ediyorum Abi Konuyu Çok İyi Özetlemişsin :)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haydaa birde enjeksiyon cikti :(

ESP hata uyarisini bn kendimce acikliyayim;

Araçta stop start devrede iken dur kalklarda bazen tutturamiyoruz yasamis oldumu ornek vericek olursak aracimi durdurdum stop start devreye girdi farkinda olmadan tekrar debriyaja basip araci 1nci vitese takip ayagimi cektigimde arac tekleyerek stop etti tekrar aracima donup calistirdugimda ESP ariza isigi yandi hareket edince sondu sanirin bu gibi nedenlerden dolayi ariza isigi yakiyor cunku onun haricinde ESp isiginin yandigini gormedim

Denemek isteyen olursa bir deneyip bizlerle sonucu paylasirsa seviniriz.

HUAWEI - U8850 16 GB Cihazımdan Tapatalk 2 İle Gönderildi

Son düzenleme:

Ganyotçu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim anlamadğım bir şey var bu markadan bu kadar sıkıntı çekiyorsanız neden hala kullanıyorsunuz arkadaşlar ayrıca şuda var renault dan bir alman arabası sağlamlığı konforu ve performansı beklenmez kimse bunu bekliyordu demiyorum ama mantıklı değil

Ben clio 4 ü alırken renault u bilerek aldım servis kalitesini işçilik kalitesini çıkarabileceği sorunları sizler benden daha eski reno cularsınız benden çok daha iyi biliyorsunuzdur.

bu rakamlara bu donanımda başka arabalar yok eğer biz bu marka yı seçmiş isek bu riskleri göz önünde bulundurmamız lazım

Kısacası ben bir BMW&MINI ve OffRoad çı olarak size şunu söyleyebilirim sonuçta bu araç yerli üretim ve çok yeni sıkıntıları olacak tabi mutlaka çözülecektir..

Allah Kimseye Kaza Bela Vermesin Gerisi Mutlaka Hallolur Araçlarınızın Keyfini Çıkarmaya Bakın Çok Fazla Kafaya Takmayın