Cliomun kliması sıcak üflüyor yardım

IceSPiRiT

Bora BiLGET,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kronik bir sorun değil. benimki, contadan gaz kaçmasından kaynaklanmış gibi duruyor.. gerekli bakım sonucu, şu an bir sorun kalmadı...
bildiğim kadarıyla arkadaşınki de anlık jak temassızlığı..

Inferno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herşeyden önce geçmiş olsun. :(

sorun aracın ısı derecesini ayarlayan valfin motorundaki dişlinin sıyırması veya bu dişlinin kırılmasından kaynaklanıyor. Ön yolcu koltuğunun ordan ısı ayar motorunu söküp dişliyi kontrol etmenizi öneriyorum. Geçici olarak bunu çok güçlü bir yapıştırıcı ile halledebilirsiniz. En azından bu kışı geçirebilirsiniz. Ama ne yaparsanız yapın bu sorun tekrar karşınıza çıkacaktır. Ben motorun üzerindeki ve motorun geçtiği dişlileri cnc de metalden yaptırmayı düşünüyorum. Sırf bu motor yüzünden komple kalorifer kutusunu değiştiriyorlar, buda çok ciddi rakamlara denk geliyor, gerek yok :)

ramchoo

Ramazan NAKBAY-KOCAELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle bilgileriniz için teşekkürler aracın sağ torpido alt kısmında sıcak soğuk çevirici bi motor varmış arıza yaptıgından dolayı sökmüş sanırım eski sahibi orda bunu çevircek motor bulunmuyo doğal olarak sıcaktaysa sıcak üflüyo soğuktaysa soğuk üflüyo motor çok çok pahalı ve bulunması da zor o yüzden oraya küçük bi anahtar yaptırdım sıcak istediğimde düğmeyi çevirip sıcak yada soğuk ayarlıyorum :D:D

FuNKyX5

Berkant BAŞTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gazla falan alakası yok bendede aynı araçtan var aynı sorun bendede oldu klıma dijital aıto olduğundan derece göstergen bozuksa dış sıcaklık ne ise ona göre sıcak veya soguk üflüyo ben termometreyi değiştirdim hiç bişey kalmadı çok şükür.