Çok fazla benzin yakıyorum

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Benzin döküp araçları yakalım diyicem ama onada nerden baksan 5 litre gider :cool:

kıhkıh aman allah korusun, geç kavuştum zaten:) benim tesellim eskiden mecburen taksilere döktüğüm paranın yanında devede kulak kalıyor, ortalama olarak kesinlikle kardayım ama artık zamanı geldi biraz dolanayım forumda ekonomi ipuçları bulurum sanırım:)

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
moralim düzeldi beya... şehiriçi ort.8,5 ltr dizel yakıyom dıye uzuluyodum... geçmiş olsun bizlere sonuçta... milletin arabalar nası az yakıyo anlamıyom aga yaa... :(

NakkaSss

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her zaman ki sonuç ufak motor az yakar mantığı ile alınan bir aracın hazin sonu.. Malesef ki kasa ağır ve araca bir den fazla kişilerde bindiğinde aracın gitmesi için pedalı dibine kadar basmak zorundasınız. 2.0 clio rs ortalama şehir içi 8.5.. Size yapacağım tek tavsiye aynı yerden benzin alıyorsanız değiştirin. Ben eski clio 1.6 sport umda sefaköy deki shell den sürekli benzin alıyorken bir ara 10.5 lt lere kadar çıktım ortalamada değiştirmediğim şey kalmadı, filtre, buji vs.. Gene inemedim 10 lt altına. Değiştirmediğim en son bi benzinlik kalmıştı onu değiştirdim opet ten almaya başladım 1 depoda hemen fark etti ortalama direk 8 lere kadar düştü.. Benzinden de kaynaklanabiliyor bu durum. Bu sene sefaköy deki shell düzeltmiş benzinini yeni aracıma ordan almaya devam ediyorum.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
Opet euroV stnd dizeli kalınmıki, az yakıyo, bi denesekmi napsak...;)
bi ara shell aldım, su gibi yaktı beya...

NakkaSss

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzinlikler yerine göre değişiklik gösterebiliyor kimi bölgelerde shell in benzini çok iyi iken kimi bölgelerde çok kötü. O yüzden en iyi yöntem deneme yanılma yöntemi. Yakıttan memnunsanız kullanmaya devam edebilirsiniz.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
çok yakıyoz... az yakalım derken onu bunu denerken bu kez de arada motoru-turboyu yemesek bari...;)

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
taktırın lpg rahatlayın... şehir içi 16krş :dans

Mert Koç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 ler de rekor ben de galiba corsa ile 12 lt yakıyorum :tony

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizelde 6.4 yakiyorun suan .d isik yandiktan sonra 20tl mazot aldim bakalim ne kadar gidicek :) buyuk motor az yakar hep derim :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
1.2 ler de rekor ben de galiba corsa ile 12 lt yakıyorum :tony

allah razı olsun içimi rahatlattın :D
(corsa ve clio arasında kalmıştım 0'a karar verdiğimde, daha çok yakması da etken olmuştu, servis yedek parça vb fiyatları yanında, doğruymuş demek :D )