Çok fazla benzin yakıyorum

Vostok

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tak lpg'yi cebin rahatlasın

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Yeni takıntım hayırlı olsun :D

demek ki yeni takıntım ortalama düşürme olacak, ben de uğraşacak yer arıyordum:aytuğ

eveet dün başladım dikkat etmeye, bugün bir şey dank etti hatta!:loll

gidiş 7km - max. 50 km çok az bir bölümde- yolun yarısı dur kalk sinir ötesi yolculuk - 1 lt

dönüş 10 km - sadece 2 noktada sıkışma -0.8 lt ve sahil yolu olduğundan yer yer 70 km .

bu durumda uzun da olsa, kaçamak yollardan ulaşmak vaktin yanı sıra, ekonomik olarak da avantajlı olacağını görmüş bulunuyorum. tamam sizler belki biliyorsunuz ama benim için yeni bir jeton 12 3

Benim corsa 2000 model 65 bg ama Çiğdem hocam :D İçiniz rahatlasın ama 10 lt de çok fazla :D

Yok aracım corsa b,d kasalar ne yakar bilmiyorum ama corsalar güzel araçmış :eyv

Yaşım 18 gençliğimi yaşıyamıyorum çok yakıyor diye :D Fluence'i kullansam onda da 9 lt yaktırıyorum nasıl olsa ben doldurmuyorum mazotunu :D

ah şöyle depoyu sürekli dolduran olsa hiç hesap etmez miydim diyorum ama ben babam ilk arabasını alırken bile oto dergilerinden az yakan araç araştırmıştım, elimde değil ekonomiden şaşamıyorum :D

moralimi bozma yaa, ben daha çiçeği burnunda şoförüm, büyüyünce ben de abilerim, ablalarım gibi az yakacağım :hıh yani umarım, inşallah, maşallah:D

twister01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin hesabınıza göre 0.25 kr yakıyor fabrika verisini yakalaman çok iyi 1 lt 17 km. ye geliyor
gerçi aracınız 1.4 müş onun kini bilmiyorum ama min. yakıt ortalaması .30 kr. 1.2 16v için

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel araçımla 50 tl ye 180 km gittim.

sedattozak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100 liralık benzinle 330 km gidiyorum.(1400 motor-benzinli-8 valf)

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzin fiyatıne göre iyi

Mrt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 16 v 2012 model aracım şehir içi 33 kuruşu geçmiyor şehir dışıda 20-25 kuruş. bide şöyle bişi geldi başıma istanbul otogardan - kocaeli karamürsele shell den 100 tl lik benzin alıp gittim arabada 5 kişiydik varacağım yerin yarısında benzin dibe vurdu ayrıca otobandan gittim . dönüşte ise 50 tl lik opetten benzin aldım yine 5 kişiyiz bu sefer e-5 ten geldim yer yer trafik de vardı fakat 50 tl lik benznle geldim 3 günde aynı benznle yol yaptım ee doğal olarak artık ışıkta yandı bence arabanızda sorun olmadığı kanaatine varıyorsanız benzn aldıgınız yerlere dikkat edin....

bir arkadaşlar şunu eklemek istiyorum...shell den 100 liralık benzini alırken bana sormadan 97 oktan vPover atıyordu son anda görüp engel oldum , çünkü o günden 2 hafta önce 20 liralık benzin alırken ben farketmedn vPover koymuş ve 95 oktanın kalmadıgını söylemişti ve artık düşünüyorumki shell gerçekten üçkağıtçı bi kere bana sormadan başka bi yakıt atamaz ayrıca koca istasyonda benzn kalmaması ne demek binlerce şubesi olan bi marka bu taşralardaki tek şubeli benzn istasyonu değil sonuçta...Opetten alıorum artık veya petrol ofisinden kafam rahat...

Mrt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam hakkini veriyorum galiba 32 krs 1.2 16v ile