Contamı Yaktım Acaba ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
2 gün önce yine aynı şekilde çalışmaya başladı. kafayı yiyecem acaba araç susuz kaldığı için lpg beynine zarar vermiş olabilirmi acaba sonuçta oradada su devirdaimi var araç çalıştıktan 1 dk sonra normal devrine kavuşuyor ama birşey olacak diye çekiniyorum.

akn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 gün önce yine aynı şekilde çalışmaya başladı. kafayı yiyecem acaba araç susuz kaldığı için lpg beynine zarar vermiş olabilirmi acaba sonuçta oradada su devirdaimi var araç çalıştıktan 1 dk sonra normal devrine kavuşuyor ama birşey olacak diye çekiniyorum.
bugün sizinkiyle aynı sorunu paylaşan aracımın sorununu çözdüm. ilk olarak bujileri çıkartıp temizledim daha sonra ise distribütör kapağını söküp temizledikten sonra sorun ortadan kalktı.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
bugün sizinkiyle aynı sorunu paylaşan aracımın sorununu çözdüm. ilk olarak bujileri çıkartıp temizledim daha sonra ise distribütör kapağını söküp temizledikten sonra sorun ortadan kalktı.

Aracımın susuz kalmasından sonra bu olayın meydana gelmesi kafamı çok karıştırdı açıkcası.

Bende dün sorunu hallettim çok sağolun haftalardca kafamı meşgul etti önce bujileri değiştirmiştim fayda etmemişti.
sonra distürübütörü temizledim yine fayda etmedi.
en son buji kablo seti aldım komple değiştirdim birde ne göreyim hiç bakmadığım yer olan bobininin çıkış ucu, hiç oraya bakmak aklımın ucundan bile gelmemişti. Halbuki bütün yüksek akım ordan geliyor bir çektim ucu ve buji kablosu korozyondan kalıplaşmış neredeyse yemyeşil olmuş aldım elime zımparayı temizledim o buji kablosundan da lpg ye bir kablo çekmişler onu bugün elektirkçiye gidip soracam ve onuda değiştirecem. direk dibinden bir kabloyla almayı düşünüyorum buji kablosunu kestirtmem. Zımparaladıktan sonra araç saat gibi çalışmaya Tüm pistonla eşit ateşlenmeye başladı. Önceden araç çok hafifte olsa hissediyordum bozuk tekerlekle yolda gider gibi gidiyordu gaza yüklenince. Şimdi canavar buji kablolarını değiştirmenin faydasını şimdi anlıyorum ;) Düz yolda giderken pati bile çekmeye başladı. Gelsin son model arabalar yanımda havasını alır.