Çorlu BUHARİ Servisteki Skandal

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim, evet yazmamışlar, resmen dolandırıldım, ve daha da önemlisi aracı satarken, sattığım arkadaşa çok mahçup oldum, ben de bilmiyordum çünkü. Genel merkez maalesef, 10 gündür beni oyalayıp duruyor, şikayet sitelerine yazdım, telefon-mail..her şeyi yaptım...ama maalesef...

inanın mais onları duman ediyordur şu an 2012 2013 deviri ile uğraşıldığı için yoğunlar ama onlar çok çekerler.. fazla açmak istemiyorum olacakları bende renault Yetkili servisindeyim

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Renault Genel Merkezinin bu konuda bir yaptırımının olabileceğini sanmıyorum,en temizi mahkemeye vereceksin bu yetkili servisi.
Ayrıca servislerin hepsini aynı kefeye koymamak lazım [MENTION=5271]Melih OZLEM[/MENTION],%20 ancak çıkar senin dediğin cinsten,özellikle Reno servisleri diğer firmaların yanında zemzemle yıkanmış gibiler...

Onur Gönüllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanayide mutlaka elinizin kolunuzun olacağı bir ustanız olmalı. Her anlamda yardımcı olabilen. Bu devirde şart malesef. Servislerin neler yaptığını yazsam roman olur. Ne hikayeler duyuyoruz. Adam sıfır araba alıyor tavanı boyalı :) Servis en son güvenceğiniz yer olmalı bence.

Melih kardeşim hepsi için geçerli değil yalnız tırda gelirken sorun olan araçlar müşteriye bildirilip daha uygun fiyata vermek zorundadır öylede oluyor yalnız böle bazı şerefsizler yüzünden adımız lekeleniyor arkadaşlarımızı da yanlış düşünceye sokmayalım bence dışardaki ustaya katılıyorum ama asıl sıkıntı o ustayı bulana kadarki yaşıyacağınız olaylarda açıklarsak çok şey var.

claxie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maalesef dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz gene paran varsa ya da imkanlarını zorlayıp en alt en düşük versiyon bile olsa 0 araç almak daha mantıklı. gerçi onda da hile yapılamaz mı yapılabilir ama daha düşük ihtimal bence. büyük geçmiş olsun işin peşini bırakmayın bence.

Teşekkürler, bırakmamaya çalışıyorum, ama kimi kime şikayet ediyorsun gibi bir şey bu da...

Onur Gönüllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Genel Merkezinin bu konuda bir yaptırımının olabileceğini sanmıyorum,en temizi mahkemeye vereceksin bu yetkili servisi.
Ayrıca servislerin hepsini aynı kefeye koymamak lazım [MENTION=5271]Melih OZLEM[/MENTION],%20 ancak çıkar senin dediğin cinsten,özellikle Reno servisleri diğer firmaların yanında zemzemle yıkanmış gibiler...

Katılıyorum Mustafa abi..

claxie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"Renault Servisleri" diye bir genelleme yapmamak lazım zaten...Tekirdağ - Çorlu Buhari Servis, Ocak 2012'de 100 TL olan ekspertiz ücretini, Aralık 2012'de 200 TL yapmıştır, yani %100 zam!!! inanmayan arasın sorsun. Yine aynı ekspertiz Lüleburgaz servisinde 75 TL...söyleyecek çok bir söz yok sanırım...

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
firmanın ve markanın ismini vermiyorum. ama çook sevdiğim bi kardeşimin 2011 model aracını yetkili servise bakım için götürdüğünde aracı serviste arkadan çarpmışlar... aracı gününde teslim etmemişler kliması bozuk yalanı uydurulmuş. aracıda arkasının görülmüyeceği ve yanlardan insanların giremeyeceği şekilde bir kenara çekmişler bizim elemanda kıllanıyor ve işini gücünü bırakıp aracı takip ediyor aracı boya servisinde yakalıyor arkası haşat bi şekilde.. mahkemeye verilmemesi ve bu olayın dillendirilmemesi şartıyla 2011 model boş paket aracını alıyolar ve 2012 model sıfır aynı sınıftaki sedan full araçla takas ediyorlar.. tabi bu olay serviste yaşanıyor..sevisten çıksaydı araç bi şey talep edemezdi... sizin olayın ucu açık servis durumu yalanlıyacaktır çünkü öle bi şansı var. değişen o parçaları işten ayrılmış birinin üzerine atar kayıtlara girmemiş der.. ucu açık kalır.. mahkemeyede verseniz kazanma ihtimaliniz var ama uzun bi süreç sizi bekler :(

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca servislerin hepsini aynı kefeye koymamak lazım @Melih OZLEM,%20 ancak çıkar senin dediğin cinsten,özellikle Reno servisleri diğer firmaların yanında zemzemle yıkanmış gibiler...

Yüzde 20den fzla abi bu kısım. Biz bu işin içindeyiz neler görüyoruz :) İstisnaları tabikide var. Ama coğunluk bu yönde. Ben gördüklerimi söylüyorum sadece görmediklerim babamın gördüğü benim bildiğim neler vardır daha.

Melih kardeşim hepsi için geçerli değil yalnız tırda gelirken sorun olan araçlar müşteriye bildirilip daha uygun fiyata vermek zorundadır öylede oluyor yalnız böle bazı şerefsizler yüzünden adımız lekeleniyor arkadaşlarımızı da yanlış düşünceye sokmayalım bence dışardaki ustaya katılıyorum ama asıl sıkıntı o ustayı bulana kadarki yaşıyacağınız olaylarda açıklarsak çok şey var.

Sorun müşteriye bildirmemekte zaten. Bunun gibi bir sürü örnek var. Yukarıdaki gibi arabayı vurup arabayı teslim etmeyip el altından yapmayada çalışıyorlar. Benim fikrim sabit, servise asla güvenmem.

Genelleme yapmıyorum bu arada yanlış anlaşılmasın. Şahsi düşüncemdir servise güvenmemek.

claxie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Avukatla görüştüm ben zaten, ve aynen dediğiniz gibi, süreç çok uzar ve sizi yorar, o adamlar işi kılıfına uydurur dedi.
Benim şu anda çok bir beklentim yok, tek yapmak istediğim, bu tür insanların ifşa olması ve başkalarının da başına benzer şeyler gelmemesi. Ben bu tür şeyler olduğunu bilseydim şayet, birden fazla serviste ekspertiz yaptırırdım, benimki nispeten ucuz bir araba, ama bu olay 40-50 bin lira verip araba alan insanların başına gelirse çok daha üzücü olur.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
süreç uzasa bile bence hakkınızı aramalısınz ki bu tür şeylerin önüne geçmek için bir adım daha olsun avukat aracılıgı ile ulaşıp dava açtıgını bildirin anlaşma yolu için her şeyi yapacaklardır yapmasa bile dava açıp kazanabilrsinz zamanında bir kadın opel e dava açıp kazanmıştı sıfır arabasında 3 parça boya çıktıgı için buda benzer bi olay ve kötü niyet var işin içinde nede olsa