Cree led uygulamasi

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun çok güzel olmuş,fakat merceksiz farda xenon kullanmak hem yasak hem de karşı yönden gelen araç için sorun değil mi acaba ?

Bunlar xenon değil led ama dediğinizde haklısınız karşı tarafı çok rahatsız eder. Uzunlarda sadece selektör için kullanılacağı için bir sorun olmaz.

muhendus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu Cree led midir nedir selektör yapınca şimşek çakmış gibi olan araçlara çok ağır küfür ediyorum, arkamdan o ışığı çakınca aynamı gece ayarına çevirip yol vereceğim varsa da vermiyorum ve fren yapıyorum dibime girdiğinde.

Yasak olması lazım böyle şeylerin, insanların hayatına kastınız mı var hocam ?

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu Cree led midir nedir selektör yapınca şimşek çakmış gibi olan araçlara çok ağır küfür ediyorum, arkamdan o ışığı çakınca aynamı gece ayarına çevirip yol vereceğim varsa da vermiyorum ve fren yapıyorum dibime girdiğinde.

Yasak olması lazım böyle şeylerin, insanların hayatına kastınız mı var hocam ?

Hocam yasak olan hiçbirşeyi aracima takmiyorum!!! Bende sol şeritte tın tın gidenlere KUFRETMEMEK için taktim.

muhendus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şahsınıza almayın hocam, bende sol şeritte yavaş gidenlere gıcık oluyorum, özellikle Ankara'da iyice arttı bunların sayıları, artık en sağdan hızlıca geçiyorum yanlarından.

Ama uzun yolda özellikle arkadan şimşek çakar gibi selektör gelince insan bir anda ne yapacağını şaşırıyor, o yüzden bu cree led ler tehlikeli diğer sürücüler için.

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi xenon far olanlar veya şimdiki aracım gibi oem led far olanlar önünde gidenden geçerli bir neden ile selektör yapmayacak mı yani?

muhendus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi xenon far olanlar veya şimdiki aracım gibi oem led far olanlar önünde gidenden geçerli bir neden ile selektör yapmayacak mı yani?

Hocam merhabalar, tabiki geçerli bir neden varsa herkes selektör yapabilir, ancak benim aklıma takılan bu led farlar muayeneden geçebiliyor mu ?
Geçemiyorsa kullanımı trafik güvenliği adına çok iyi bir durum değil demektir diye düşünüyorum. Çünkü özellikle de cree led denilen ışık selektör halinde öndeki araca panik yaptıran bir şimşek etkisi oluşturuyor, Allah korusun hızlıca sağa kaçayım derken kaza yaptırabilir.

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muayene gaz deşarj ile çalışan
Ampulleri kapsar yani xenonları. Günümüzde çoğu araç lede geçiyor, kaldı ki bi-xenon ledden bi-ledden misli ile daha fazla tesirli.

Şu konu sizi rahatsız ediyor eminim; misalen sizden yol istiyorum. Bir kere selektör tamam ama sonradan görme olanlar selektör kolu kırılacak kadar peşpeşe selektör yapıyor. Yapılan tek kelime ile görgüsüzlük ve ahlaksızlık. Bu konuda haklısınız. Led aydınlatma uzun yol yapan için tabiki kaliteli ve doğru ürün ile nimet. Öteki türlü sadece görüntü

cliomaniac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vay vay vay süper hemen siparişi veriyorum. Satılık osram nightbreaker h1 varr :D