Dacia 1.5.dci. Yakıt Ortalama Sorunu

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
4x4-110.ps. olanından...genelde 4x2 modda kullanım... yakıt kalıtesı, leş hava filtresı, gösterge anomalisi, yakıt sıst dengesizlik, vb düşünüyorum... bakalım ıyı servıs bulursak belli olur... yada bilen açıklar... iş çözülünceye kadar ütülük mevzuu yani... :sinirli:ütü

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benım araçta, sıfırlayınca sapıtıp 12-13 ltr ort dan düşmeye başlıyor... kısa sürede(ort 10 km) sonra 9.9.dan başlıyor her çalışmada... yakıt okuyucu bir sure hesaplamayı kafasına göre yapıyor sanki... :soru

Bilal abi, ben bu işlerden anlaman ama ilk yazdıklarına bakarak yazılımı güncelletip tekrar izlemeye bi alın derim abi.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takipteyim

Jamboree

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim rodaj tamamlanınca kıyaslama yapalım.
(90 beygir 4x4)

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
yazılım sorunu da olabilir tabiki... de ıyı bır servıs bulamadık bu civarda... :berbat

reno Solenza, araştırıyonu mu, cevap bekliyoz aga... :soru

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
sorunlarımı (yakıt ve abs-ebs arada ışık yakması) Dacia.com tr ye yazdım, bakalım ne diyecekler agalar.... :(

Dacia-Bize Ulaşın

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
Sana Yakin Bir Servise İleteceklerOradan Biri Arayip Servise Davet EdecekServisde Gerekli Kontroller Vs Yapilacak Ben Kangoo İcin Yazdigimda Boyle Olmustu

ee, sorunları çözdüler mi bari... bizim burdaki servis zayıf gibi sanki... :(
""yakıt ılk bakıma kadar yuksek olur, abs-ebs sarsıntıdan bazen yapar, gibi bişiler deyıp, salladılardı... aynısı olmasın yıne... barı yazılım-çözüm de bildirseler Dacıadan da servıs sallamasa bizi yıne....:berbat

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıfırlamadan sonra ortalama yakıt tüketiminin 13-12-12 lt gibi değerlerden düşmesi normâldir, çünkü sistem km bazlı çalışmaktadır ve en az 100 km içerisinde size doğru tüketimi vermektedir.
Örnek verirsek; sıfırladıktan sonra şehir içinde turlayın, çok az bir düşüş yapacaktır; uzun yola çıkınca sıfırlayın en fazla 50 km sonra standart değerine düşecektir, heleki yokuş yukarı inerseniz çok ekonomik bir ortalama yakalamış hissine kapılırsınız, o yüzden sıfırlamadan sonra hemen ölçüm doğru ve mantıklı değildir.
Yazılım sorunu olacağını düşünmüyorum ama Renault'da durup dururken arıza yapan parça çok gördüm o yüzden birşey diyemem.

Yolda giderken ABS ışığı yanıyorsa ve özellikle bunu ıslak zeminde yapıyorsa teker hız ölçerlerin bir ya da bir kaçında okuyucu hatası vardır.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
yakıt sıfırlama sorunu değil, sürekli yuksek okuma-sarfiyat var...
abs-ebs-elfren ışığı ılk çalışmadan sonra sönüp, tekrar yanık kalıyor, arada sırada...
yazılım veya mekanık sorun var...