DDT4ALL ile TALISMAN ve MEGANE4 "YORGUNLUK TAKİP SİSTEMİ" ÖZELLİĞİNİN AÇILMASI

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yeni beyin alıp takınca direk çalışmıyor.Beyni yapılandırmak ve araca tanıtmak gerekiyor.O işlemde karmaşık bir işlem.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Herkese merhaba.

Bu konuda gösterge paneli ve ana ekranda yorgunluk algılama özelliklerinin nasıl açıldığından bahsetmiştim. Ancak bu özelliğin çalışıp çalışmadığını ancak uzun yol yaparak anlayabilecektim. İlk uzun yol yaptığımda da bu özelliğin çalışmadığını gördüm.

Sebebini ararken park yardımı beyninin bu özelliğe uyumlu olması gerektiği bilgisine ulaştım. O uyumlu ecuyu yurt dışından satın aldım.
Daha sonra can clip ile reprog yapıp araca tanıttım. Küçük bir ddt4all ayarı da yaptıktan sonra sistem şu anda aktif.
Nasıl yapıldığını paylaşamayacağım. Reprog yaptığım canclip yüklü bilgisayar tamir edilemiyor.Bozuldu. Video da o bilgisayarda yüklü idi.
Uzun bir yolculuk yaptığımda sistemin tam olarak nasıl uyarı verdiğini gösteren bir video paylaşacağım sizlerle.

Ml8FoR.jpg

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Befe Üstadım, sistemi deneyebildin mi? Bir de hem bu sistemde kullanılan parçayı, hem de ön kamerayı nereden alıyorsun? Ben de uygun olması durumunda almayı düşünüyorum. Teşekkürler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Befe Üstadım, sistemi deneyebildin mi? Bir de hem bu sistemde kullanılan parçayı, hem de ön kamerayı nereden alıyorsun? Ben de uygun olması durumunda almayı düşünüyorum. Teşekkürler.

Merhaba.
uzun yol yapmadım maalesef.Sistemin tam olarak çalışması için, kullanıcı kitapçığında yazdığı gibi bazı parametrelerin uygun olması gerekiyor.Belli bir sürat üzerinde belli bir süre yol almış olmak gerekiyor. Ama ben 15 dk.lık bir sürüşten sonra gösterge panelinde bulunan barlardan yeşil olanın içinin dolduğunu gördüm. Uzun yol yapınca tam bir video oluşturacağım.
Malzemeleri ben genelde G.Kore'den getirtiyorum.Ön kamera orjinal parça numaralı.G.Kore'de özel olarak üretilmiş.R-Link sistemine 7 ve 8.7 " lik ekranlara uyumlu.Ben başka bir sistem takacağım.O yüzden bunu söküyorum.İsterseniz bunu satın alabilirsiniz. Park yardım ecusunu isterseniz servis getirtebilirim sanırım. Kamera sistemini getirtemez. Ama fiyatı serviste biraz tuzlu olabiliyor.

Ml8FoR.jpg

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Befe Üstadım, ön kamera yerine nasıl yeni bir sistem düşünüyorsun? Bir de ön kamerayı neden çıkaracaksın? Merak ettim. Ön kamera için fiyat ne düşünüyorsun? Özelden yazabilirsin istersen.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Befe Üstadım, ön kamera yerine nasıl yeni bir sistem düşünüyorsun? Bir de ön kamerayı neden çıkaracaksın? Merak ettim. Ön kamera için fiyat ne düşünüyorsun? Özelden yazabilirsin istersen.

Merhaba.
Ön kamera yerine 360 derece hd kamera sisteminin ön kamerasını takacağım.Kontrol kutusu vs. farklı olduğu için bu sistem boşa çıkacak. O yüzden söküyorum. Megane 4,Koleos ve Talisman 7" ve 8,7" ekranlarla uyumlu bu ön kamera.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yukarıdaki mesajlarda söz verdiğim gibi, ECU değişimi sonrası reprog işlemi yapıldıktan ve ddt4all programı ile son aktivasyon işlemi yapıldıktan sonra yaptığım uzun yol testi videosu aşağıdadır.

İyi seyirler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İhtiyaç duyulacak ECU parça no'sunu video içeriğinde bulabilirsiniz.

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Befe Üstadım süpersin, çok güzel olmuş, emeğine sağlık. Parça olarak sadece Park ECU'mu değişiyor? Bir de can clip ile reprog işlemi nasıl birşey? Bunun için ayrı bir cihaz mı gerekli? DDt4ALL'dan farklı galiba.