Debriyaj bitti...

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün trafikte aracımla ilerlerken, aracım vitese geçmedi. Debriyaj zaten bayağı bi yukarıda kavrıyordu. Hemen sağa çektim. Araç çalışmazken geçiyor vitese ama çalışırken debriyaja basınca geçmiyor. 1'e alıp debriyaja basarak çalıştırdığımda bir cıyırtı geliyor. Hareket ettiğimde fazla gidemiyorum çünkü 1'den ikiye geçmedi. Mecburen çekiciyle sanayiye bıraktım. Kapalı her taraf, sorunu tam anlayamadım. Debriyaj balatası mı acaba. Sizce nedir sorun ve ne kadara mal olur bana :)

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Bugün trafikte aracımla ilerlerken, aracım vitese geçmedi. Debriyaj zaten bayağı bi yukarıda kavrıyordu. Hemen sağa çektim. Araç çalışmazken geçiyor vitese ama çalışırken debriyaja basınca geçmiyor. 1'e alıp debriyaja basarak çalıştırdığımda bir cıyırtı geliyor. Hareket ettiğimde fazla gidemiyorum çünkü 1'den ikiye geçmedi. Mecburen çekiciyle sanayiye bıraktım. Kapalı her taraf, sorunu tam anlayamadım. Debriyaj balatası mı acaba. Sizce nedir sorun ve ne kadara mal olur bana :)

Öncelikle geçmiş olsun, depriyaj balatası sıyırmıştır. Dişliler aşındıysa işlevini görmüyor vites atlatmıyordur.

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fazlada zorlasaydin bilyeleri dagitirdun bendede olmustu bi anda trafigin ortasinfa kalmistim 2.vitesle zar zor sanayiye gitdim.dagitmadan bu

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Baskı balata bitme olayı gibi gibi.Ben epey bir ihmal etmiş sonrasında 2.viteste bağırta bağırta sanayiye zor girmiştim.İşçiliği yarım gün kadar sürüyor hatırladığım......geçmiş olsun.

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O şekillde sadece 10 metre falan gittim. Yani bir kez çalıştırdım debriyaja basarak ondada sesi o kötü sesi duydum. Lassa nın yol yardımı vardı, o olmasa ben de zorlardım heralde..

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim baskı balata değişmesi gerek inş volanı yakmamışsındır yaktıysanda torna ile kurtarırsa yırtarsın.. geçmiş olsun

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valeo baskı kullanmanızı tavsiye ederim..Baskı değiştiğinde o coupe de ki gidişe bakın :)

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baskı balata değişti bugün arkadaşlar.. Debriyaj eskisine göre çok daha iyi, yumuşadı ve sıyırma sesi yok. Bilyelerin de değiştiğini söyledi usta.

Malzeme 170 İşçilik de 200 istedi. 350 TL karttan ödedim. Fiyat çok gibi geldi bana, tanıdığım usta diye ve başka bir yere yaptırmaktan korktuğum için başka yere de sormamıştım önce. Fiyat nasıl sizce?

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Baskı balata değişti bugün arkadaşlar.. Debriyaj eskisine göre çok daha iyi, yumuşadı ve sıyırma sesi yok. Bilyelerin de değiştiğini söyledi usta.

Malzeme 170 İşçilik de 200 istedi. 350 TL karttan ödedim. Fiyat çok gibi geldi bana, tanıdığım usta diye ve başka bir yere yaptırmaktan korktuğum için başka yere de sormamıştım önce. Fiyat nasıl sizce?

Güle, güle kullan, Alllah başka dertler göstermesin....