Debriyaj bitti...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
İstanbul'da olup da debriyajı az kullanmak pek mümkün değil :) Aslında kendini belli ediyor. Öncelikle debriyaj çok yukarda kavrıyordu. Ayrıca vites geçişlerinde debriyaja bastığım sırada gaza biraz basıp(2000-2500 devir) debriyajdan ayağımızı yavaş yavaş çektiğinizde bir ötme sesi duyuyordum. Özellikle ikinci dediğim durum varsa bitmesi yakındır bence.
Hem ist. Trafigi hem gorus acisi daralan donusler,kostebek yuvasi yollar ve de fren niyetine debriyaj kullanma aliskanligimi birakamiyorum yokuslarda kolayima geldiginden, henuz o belirtiler yok ama ogrrndigim iyi oldu,tesekkurler! basima gelir gelmez servise:)

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hem ist. Trafigi hem gorus acisi daralan donusler,kostebek yuvasi yollar ve de fren niyetine debriyaj kullanma aliskanligimi birakamiyorum yokuslarda kolayima geldiginden, henuz o belirtiler yok ama ogrrndigim iyi oldu,tesekkurler! basima gelir gelmez servise:)

Rica ederim...:)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

Armağan kardeşim gerçekleri söylemek zorundasın bura da onun için varız bi gerçek var ki baskı balata değiştiğinde volanı da tornaya gönderip ufak taşlama temizleme yaptırmak zorundasın yoksa ömrünü azaltırsın o yüzden belirtiyorum amacım arkadaşlarımı üzmek değil 5 kere olsa beşinde de söylerim bilgilensinler neden dersen buraya sanayiden çok çekmiş kişiler geliyor sırf bu yüzden.. ;)
.
tşkler...yazdım kafama...

cafer1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar megan1(2001) aracım var. depriyaj balatası bittiğini sanıyorum.aracı çalıştırınca hafif tıkırtı sesi geliyor.depriyaja basınca ses kesiliyor.araç yolda giderken ne kadar gaza bassam da hızlanmıyor.tespitim doğru mudur?Acaba bana malieyti ne olur?Görüşlerini yazan olursa sevinirim.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun umarım çok masraf çıkmamıştır :(

disloyal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmıs olsun benımkıde yukarda kavrıyo korkutmayın ınsanı :( yav bıterse yandık flu'larda yukarda kavrıyo dımı nerdeyse bırakmaya yakın kavrama yapıyo benımkıde uzun yola gıdıcem yolda falan bıterse yaptırması sıkıntı olur ıstanbulun gozunu seveyım :S

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmıs olsun benımkıde yukarda kavrıyo korkutmayın ınsanı :( yav bıterse yandık flu'larda yukarda kavrıyo dımı nerdeyse bırakmaya yakın kavrama yapıyo benımkıde uzun yola gıdıcem yolda falan bıterse yaptırması sıkıntı olur ıstanbulun gozunu seveyım :S

valla sanki biraz yukarda kavrama var ama ben alıştım mı artık ne hiç yukarda kavrama değil gibi :D zaten 50 bindeki aracın baskı balatası bitmez sizin araç kaç binde gerçi pek km ile alakası yok acemi bir kişi durmadan stop ederse daha çabuk biter debriyajda sertlik vs varmı

disloyal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla sanki biraz yukarda kavrama var ama ben alıştım mı artık ne hiç yukarda kavrama değil gibi :D zaten 50 bindeki aracın baskı balatası bitmez sizin araç kaç binde gerçi pek km ile alakası yok acemi bir kişi durmadan stop ederse daha çabuk biter debriyajda sertlik vs varmı

74 bin km oldu araç bide 2. Sahibi olduğumuz için tereddutteyim bakalım biterse canımız sağolsun: )

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
74 bin km oldu araç bide 2. Sahibi olduğumuz için tereddutteyim bakalım biterse canımız sağolsun: )

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biizde 2. Sahibiyiz ama bence sikinti olmaz sanki var gibi yukarda kavrama ama bn alıştım artik

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renaultların geneli yukarda kavrıyor mekanik debriyaj var. Yeni araç alan clio vs gibi hemen ilk dediği debriyaj yukarda kavrıyor, hatta yeni renault sahipleri alışkın değil hatta acemiyse günde 5-6 kez stop ettirirler.