Debriyaja Basınca Stop Etme

yakup8141

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SelamınAleyküm Arkadaşlar Abiler,

Aracın ısınmasını bekliyorum. Arac isiniyor iyice. Ama trafikte ilerlerken kasis cıktı veya işik geldi. Debriyaj fren yapıyorum küt devir kadranı düşüyor en aşagı sonra stop ediyor. Nadiren en dibe vurup tekrar rolantiye cıkıyor ama binde bir yani. Genellikle stop ediyor.
Bunu hem benzinde hem gazda denedim ama durum yine aynı.

Bi bilgisi veya yaşayan var mı? Durumu paylaşırsa cok sevinirim. Şimdiden herkese cok teşekkür.

pinusnigra01

İbrahim DUYULER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç nedir..

osmnszr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunun gibi bir sorunu bende yaşıyorum çoğunlukla araç soğukken yapıyor..
1,6 megane 2 boğaz kelebeğinden diye düşündüm temizlettim fakat halen yapıyor...
sık sık yapmadığı için pek önemsemedim

yakup8141

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunun gibi bir sorunu bende yaşıyorum çoğunlukla araç soğukken yapıyor..
1,6 megane 2 boğaz kelebeğinden diye düşündüm temizlettim fakat halen yapıyor...
sık sık yapmadığı için pek önemsemedim

bende hem sogukken hem sıcakken yapıyor. ama soguk veya yağışlı havalarda daha cok yapıyor.

osmnszr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende hem sogukken hem sıcakken yapıyor. ama soguk veya yağışlı havalarda daha cok yapıyor.
ewet yağışlı havada daha çok yapıyor usta kelebek boğazını temizledi çözüm olmazsa gel değişelim dedi ama yaklaşık 6 aydır bu şekilde biniyorum..
sıkıntı olacağını düşünmüyorum

yakup8141

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ewet yağışlı havada daha çok yapıyor usta kelebek boğazını temizledi çözüm olmazsa gel değişelim dedi ama yaklaşık 6 aydır bu şekilde biniyorum..
sıkıntı olacağını düşünmüyorum

aga enjeksiyonlu cihazlarda kelebek boğazı oluyo mu 1.8 f3p enjeksiyonlu var midir öyle bişe bi değişk bişe bendeki

mustafaR19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende tam bunu soracaktım. yalnız bende sadece sıcak havalarda ve lpgde iken yapıyor. ve ilk 5 dk falan çok sıkıntı oluyor. ilk aklıma gelen acaba gazı farlı bir yerden aldım diye mi oluyor diye ama gazı boşaltıp tekrar doldurunca da aynı sorun çıktı. Kelebek boğazı için haftasonu gitmek gerek. zira motor ısınıncada bi kere araba stop etti. tehlikeli olmaya başladı

yakup8141

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende tam bunu soracaktım. yalnız bende sadece sıcak havalarda ve lpgde iken yapıyor. ve ilk 5 dk falan çok sıkıntı oluyor. ilk aklıma gelen acaba gazı farlı bir yerden aldım diye mi oluyor diye ama gazı boşaltıp tekrar doldurunca da aynı sorun çıktı. Kelebek boğazı için haftasonu gitmek gerek. zira motor ısınıncada bi kere araba stop etti. tehlikeli olmaya başladı

kardesim bilmiyorum hala devam ediyor aynı sorun yaptıramadım hala :)

pinusnigra01

İbrahim DUYULER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aga enjeksiyonlu cihazlarda kelebek boğazı oluyo mu 1.8 f3p enjeksiyonlu var midir öyle bişe bi değişk bişe bendeki

evet havanın giriş yaptığı yerde.. motor devrine ve gaz pedalının konumuna göre havanın artırılıp azaltılması gerekiyor. bu yüzden kelebek koymuşlar karbüratörlüdeki gibi