Detaylı Temizleme ve Boya Koruma (Detailing)

batucan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu yaz Polisaj makinası alacam . ( amatörler için taşlama makinası conceptinde olanlardan devir ayarlı )

İlk atacağım pasta için ,
- Ped önerileriniz .
- Pasta önerileriniz .
- Nasıl uygulamam ve kaç devirde uygulamam gerektiğini

Sonrasında atacağım cila için
- Cila önerileri
- Ped önerileri
- Nasıl uygulayacağım hakkında tavsiye

Son aşamada
- Cila önerisi
- Ped önerisi

Arabam Beyaz opak boya .

Ayrıca forum içinde bu işlemi ticarete dönüştürdüğünüz halde foruma sponsor olma şartınız olduğunu unutmayın .
Eğer polisaj makinası kullanılacaksa Meguiars Destek Diski kullanmanızı öneririm. Elastik olduğundan dolatı pasta işlemi sırasında boyaya zarar verme riskinizi ciddi şekilde azaltır... Pasta ve Cila işlemleri içinde W4000 ve W9000 ped kullanabilirsiniz...

Pasta olarak çok fazla sıkıntılı değilse boya Meguiars 105 kullanabilirsiniz... Eğer biraz fazla çiziğim var diyorsanız önerim 101 olacaktır... (W4000 Kullanılacak)
Devir olarak yavaştan başlayarak Pastayı yedirdikçe 4-5 devre getirebilirsiniz... Çokta ısıtmamakta fayda var boyayı zarar verme ihtimaliniz yükselir...

Pastadan sonra hare giderici cila tavsiye ederim... Bu Meguiars 82 veya 205 olabilir... Bunu da W9000 ile uygulayacaksınız... Yine aynı şekilde yavaş olarak başlayarak hızlanabilirsiniz... Bunun pasta gibi aşındırıcılığı yüksek olmadığından istediğiniz gibi hızlanabilirsiniz...

Arkasından Cila/Wax gireceksiniz... Bunun için seçenekleriniz fazla.... Meguiars NXT, Meguiars Gold Class, Meguiars Ultimate Liquid Wax veyada 21,26,66 (profesyonel ürünler) kullanabilirsiniz...
Cila/Wax uygulamasını elle yapmanızı tavsiye ederim bol miktarda kullanarak bol bol yedirerek el pedi ile yaparsanız daha güzel sonuç alırsınız... Cila/Wax uygulandıktan sonra beklemenizde fayda var... Ben yakın arkadaşlarımın araçları olduğunda 1 gece dükkanda yatmasını tavsiye ediyorum... Ertesi gün cilayı temizliyorum... 2-3 saat beklemek yeterlidir fakat dediğim gibi ne kadar uzun beklenirse o kadar iyidir...

Ticarete döktüğümde sponsorluk istediğinizi biliyorum fakat ben sadece mal satmak için burda değilim... Aracım Megane 3 HB 1.4 tce olduğu için buradayım... Herhangi bir satış ilanı açmadım sadece istendiği taktirde ürünler benden temin edilebilir...

Forumdan 2 kişi dükkanıma geldi ve memnun ayrıldı... Sorular soruldu cevaplar verildi... Eğer yardım değilde ticari kaygı varsa forumda üyeliğimin iptalini gerçekleştirebilirsiniz...

Teşekkürler saygılar...

Not: Uzun süredir cevap yazamadığım için kusura bakmayın bugün foruma girme imkanı yakaladım...