Devir Düşünce Stop ve Yağ Lambası Aynı Anda Yanıyor!!!

Ahmet33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım.Gerçekten çok faydalı bilgiler var emeği geçen herkese teşekkür ederim.Benim aracım Renault Clio 1.4 RNA 2000 Model,aracımda 1 haftadır seyir halinde vites küçülttüğümde(rolanti düştüğünde) veya durduğumda stop ve yağ lambası yanmakta ancak araç çalışmaktadır.Sürekli yapmamakla birlikte motor ısınınca ortaya çıkıyor. Video'yada çektim bu yaşadığım olayı dilerseniz paylaşabilirim... Bunun sebepleri nedir ne değildir servis bulamadı siz değerli arkadaşlarımın bilgisine ihtiyacım var.Şimdiden Teşekkür Ederim.

babapars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Can sikici bi durum yardim eden olur muhakkak

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis nasıl bulamamış hayret. Geçmiş olsun. Teknik yönden bilgi sahibi üyelerimiz var, biliyorlarsa yardımcı olurlar.
Sizi tanımak isteriz Üye tanıtımlarında :eyv

Ahmet33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah kardeş cidden can sıkmaya başladı. Mehmet kardeşim servisten kastım mezitli sanayisi:(

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aramıza hoş geldin Forum Kurallar Gereği Kendinizi Buradan Tanıtırsanız Seviniriz..RENAULT FAN CLUB ÜYE TANITIMLARI
şimdi arıza sebebine gelelim araçta kesin lpg vardır buda güç değerleri ile oynuyor ve beyinde karışıklık yaratıyor Yetkili bi serviste clip ile bakmaları gerekiyor sabahtan ama araç dinlenecek eğerki sorun orada değil ise beğinden kaynaklanan bir hata vardır sizin arıza her yerden olabilir sabitlenmeyin bir tarafa soketin biri bile çıksa saçma sapan ikazlar verebilir ondan dolayı güvenilir sağlam bi yetkili servise sokmakta fayda var.

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede aynı sorun var canını sıkmana gerek yok 4-5 aydır bu şekilde kullanıyorum aracı herhangi bir sorun oluşturmaz yeter ki motorun yağı suyu tam olsun. benim araçta lpg yok epeyce araştırdım sebebine gelince
1. yağ müşürü bozulmuş olabilir ya da orjinal değildir
2. yağ filtresi orjinal değildir o sebeple yapıyor olabilir
3. aracın yağı eksiktir
4. en masraflı olanı bu madde yağ pompası bozulmuştur rolantide gerekli derecede basınç uygulayamadığı için bu olay ortaya çıkmıştır

bendeki sorun pompadan kaynaklanıyor çünkü diğer bütün basit işlemleri yaptırdım yağ pompası yan sanayi olduğu için yaptığı kanaatine vardık herhangi bir sorun teşkil etmediği için bende ilerki zamanlara bıraktım orjinal yağ pompası 400 tl civarında söküp takması ustalığı falan 600 tl civarı tutacak gibi

Ahmet33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar dün mersinde yetkili servisine götürdüm ve çektiğim videoyu izlettim ustaya bana dedikleri şunlar, Yağ Pompası arızalıdır onu değiştiririz Ünal Kardeşimin dediği gibi olmadı motoru dağıtırız deneme yanılma yöntemine gideriz buda sana 3.000 tl ye parlar dedi. Orda yüzüne güldüm zaten önüne geçene servislik yetkisimi veriyolar yada yoldan geçeni usta mı yapıyorlar bilemedim.Ünal kardeşim seni dinlicem ama ekstra bişe çıkarsa bilgilendiririm ilgi ve alakanız içinde ayrıca teşekkürler arkadaşlar.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Kolay gelsin bilnece gibi olmuş sorun umarım en az zararla ve can sıkmadan sona erer bu arıza:eyv

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ pompasına baktır, basınç değerleri ölçülsün. Sıkıntı yoksa, müşürler yapıyordur.

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar dün mersinde yetkili servisine götürdüm ve çektiğim videoyu izlettim ustaya bana dedikleri şunlar, Yağ Pompası arızalıdır onu değiştiririz Ünal Kardeşimin dediği gibi olmadı motoru dağıtırız deneme yanılma yöntemine gideriz buda sana 3.000 tl ye parlar dedi. Orda yüzüne güldüm zaten önüne geçene servislik yetkisimi veriyolar yada yoldan geçeni usta mı yapıyorlar bilemedim.Ünal kardeşim seni dinlicem ama ekstra bişe çıkarsa bilgilendiririm ilgi ve alakanız içinde ayrıca teşekkürler arkadaşlar.

bu konuda tecrübeliyim dediğim gibi aracın yağına suyuna dikkat et bişey olmaz