Devir Düşünce Stop ve Yağ Lambası Aynı Anda Yanıyor!!!

1.4 RXT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ pompası aşınmış.Motor ısınıp yağ inceldiğinde yağ basıncı düşüyor.sanırım bu tür durumlarda yağın kalınlaşmasını sağlayan kaydırıcı denilen ürünler var.onu kullanabilirsiniz.ayrıca yağı uzun zamandır değiştirmiyorsanız değiştirin.etkisi olacaktır muhakkak.

1.4 RXT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ müşirine baktırın.ondan kaynaklıda olabilir.

Ahmet33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Çözümü Bulduk Sonunda Kelebek Boğazı ve Rolanti Başlığı Değiştikten Sonra Bilgisayara Bağlanıp Adaptasyon Yapılması Gerekiyormuş ve Öylede Yapıldı Sorun Çözümlendi Bilginize.

babapars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kac para sikismis hocam makinaya?

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

umutseckinakbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetişemedim konuya :) çözüm bulmalarına sevindim. Gaz kelebek gövdesi genelde yakıtla alakalı oluyor. yakıtın kirliliğinden ve zamanla tortulardan gövde kirleniyor ve araç durmaya yakın stop etme sorunu ortaya çıkıyor. Temizlemek kısa dönem için çözebilir ama eğer arızanın üzerine gidilirse genelde ateşleme bobini değişimine kadar gidiyor diye biliyorum.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ müşürü büyük ihtimal.Ama yinede yağ pompasına da baktırın.:eyv

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ahmet33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
babapars dostum kelebek temizliği, rolanti başlığı ve bilgisayar adaptasyonu 100 lira

babapars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgi icin tskrlr ahmet bey

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

AnilAE

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun ustam inş en az zararla atlatırsınız ama aynı sorun demeyimde benimde Clio 2000 model 1.6 varda mesela çukurlu veya pürüzlü yolda gittiğim zaman hemen service işareti yanıyor ayrıca direksiyonu tam sağa veya sola çevirip düşük hızda tabi fren yapsam abs ışığı yanıyor ama fazla değil 2km yumuşak bir yolda gidiyim hemen düzeliyor servise sormadım ustama sormuşdum oda tam ışık yanana kadar yani ışık düzelmezse 2 gün öyle servise götürelim dedi haklı bence soketler filan gevşemiştir veya beyin karışmıştır.Sizinkide öyle olabilir ama belli bi zamanda yapıyorsa bilemicem tekrardan kolay gelsin iyi forumlar