Direksiyon kumanda kolunun aktif edilmesi

gzdm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, aparatiniz twingo icin, sony dsx-a40ui modeli ile uyumlumudur, tesekkurler

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben her şeyden önce w-r jakına bakın derim. İmkanınız varsa jakı değiştirip deneyin. Renault grubu araçlarda teybin oturduğu yer fazla derin olmadığından görmüşsünüzdür; hem teyp yerine oturtulurken kablolar kalınlık yaptığı için yerine zor oturuyor.Hem de w-r jakı göğüslükte karşı tarafa dayanıyor ve jack darbeye maruz kalabiliyor. Aparatın yeni cihaza uymaması diye bir şey sözkonusu olamaz. Kablolu kumanda değerleri tüm modellerde sabittir.Selamlar.

evet hocam aynen öyle, içe doğru genişlik dar olduğundan teyp zor oturuyor son bir hamleyle ittirerek. söylediğiniz mantıklı geldi, umarım sorun ondan kaynaklanıyordur. dediğinizi deneyeceğim. umarım tekrar rahatsız etmek zorunda kalmam, ilginiz için teşekkür ederim. :)

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkıntı yaşarsanız 554 302 25 74 numaralı cebimden veya cherno359@hotmail.com adresimden daha hızlı ulaşırsınız. Selamlar.
evet hocam aynen öyle, içe doğru genişlik dar olduğundan teyp zor oturuyor son bir hamleyle ittirerek. söylediğiniz mantıklı geldi, umarım sorun ondan kaynaklanıyordur. dediğinizi deneyeceğim. umarım tekrar rahatsız etmek zorunda kalmam, ilginiz için teşekkür ederim. :)

sam1903

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
w-r çıkışı olan pionner modelleri nelerdir?

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
w-r çıkışı olan pionner modelleri nelerdir?

Yeni nesil Pioneer'ların pek çoğunda W-R bulunuyor. Pioneer'ın resmi internet sitesinden ürün özelliklerinde aşağıda işaretli alanda tik varsa W-R var demektir.

88EuQ8j.jpg

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, direksiyon kumanda aparatı konusundaki çalışmalarıma bir yenisi daha eklenmiştir. Bir süre önce bir arkadaşımız yeni bir Grundig marka cd çalar almayı düşündüğünü belirterek bu cihaza aparat yapıp yapamayacağımı sordu. Ben de kendisine Grundig cihazlarda w-r(kablolu kumanda) girişi olmadığını belirterek ancak kendisine kablolu kumanda değil de aracın direksiyon kumanda kolundan kontrol edilen bir uzaktan kumanda yapabileceğimi belirttim.Sağolsun bana güvenerek sıfır teybi satın alarak alıcı olarak bana göndertti. Cihaz bana ulaştığında baktım ki cihazda kablolu kumanda girişi var; bana da bu cihaza göre kablolu kumanda için yazılım yazmak kaldı. Büyük bir zevkle yazılımı yazdım ve Grundig cihazı kontrol etmeye başladım. Şu an yurtdışında fabrikasyon olarak interface imal edip satan firmaların sitesinde bile Grundig cihazlar için böyle bir parça yok. Grundig için yazılımı ilk olarak yazmak bana nasip oldu.
Bu arada şunu da belirteyim; her yerde aparat( interface) ile kontrol için cihazın mutlaka w-r girişi olması şart koşuluyor. Cihazında w-r girişi olmayan arkadaşların madur olmamaları için aracın direksiyon kumanda kolundan kontrol edilen uzaktan kumanda yapıyorum. Uzaktan kumanda aynen aparatta olduğu gibi göğüslük içinde kalıyor. Uzaktan kumandadan ucunda ir led bulunan bir kablo döşemenin altından teybi görecek bir yere sabitleniyor. Böylece w-r girişi olmayan cihazlar uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor.Ama şunu da unutmamak gerekir; cihazın mutlaka uzaktan kumanda alıcısının bulunması gerekiyor.
Grundig marka cihazın kontrol videosunu şuradan izleyebilirsiniz:
https://youtu.be/WONuP6S9Clk
Selamlar.

OnuR3916

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Bende 2000 model Renault Clio RTE var teybimde JVC KD-DV7306 aparat kullanılabilir ise satın almak istiyorum ?

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Engin Bey merhabalar. Sizi daha önce telefonla aradım görüştük ama fazla zamanınızı almak istememiştim.

Bende Scenic 2 Araç var 2004 model. Aracıma aparatınızı inş. alacağım fakat bir kaç soru öncesinde.

1- Pioneer DEH-X 3750 UI Cd-Mp3 Ya da aynı Serinin 4750 olanı aparatınız için uygunmu?
2- Aracın üzerinde ki 6 lı cd değiştirici işlemden sonrada çalışacakmı devre dışımı kalacak?
3- Teyp söküldüğünde araçta bulunan kablolardan kesme biçme işlemi varmı yoksa sadece tak çıkar mantığımı gerekli aparatlarla.( Satarken Teyp ve aparatı almak, aracı orjinaline çevirmek için)
4- Yol bilgisayarı hatası arıza lambası yakıyormu?

Eğer ki bir mani keder olmaz ise ayın 11'i gibi teybi ve aparatınızı sipariş edeceğim öncesinde zaten sizinle tekrar görüşürüz. Sorularımı cevaplar iseniz çok sevinirim saygılarımla.

Son düzenleme: