Direksiyon kutusu değişenler??

mstfynl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tuna bey içime su serptiniz. içimde hep bir şüphe vardı acaba tekrarlarmı diye. demekki olayı çözmüşler.inşallah bu sorunla bir daha karşılaşmayız.benimkide hallolmuş görünüyor

boran138

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde orjinallerine gore 3 kat fazla km yapti ama hala herhangi bir ses yok orjinalleri 4. Ayinda sesi vermisti. İnsallah boyle gider bozulmaz.

speeder33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önden ses kesilmiyorsa mutlaka değiştirin arkadaşlar ben değiştirdim sesten kurtuldum :)

volki2020

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Degerli forum uyeleri tekrar merhaba
Uc gun once istinye mais e gittim ve clio icon dci manuel beyaz renk arac icin siparis verdim.ama daha sonra yeni clio hakkinda okuduklarim ozellikle direksiyon kutusundan gelen ses benim kafami karistirdi.bu sorun 2014 model araclardada devam ediyormu yoksa 2014 modellerde bu sorun yokmu.yada bu sorunu serviste kutuyu degistirerek mi cozuyorlar.eger boyle ise degistirilen kutu ile sorun cozuluyormu, ses tamamen kesiliyormu.aracin bu sekilde tikirti, gicirti gibi anormal ses gelen yeri varmi.ses konusunda cok hassasim.bu konularda beni aydinlatirsaniz sevinirim.simdiden teşekkür ederim

jarni

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
volki2020 kesin emin olmamakla birlikte 2014 model aracta iyileştirilmiş kutular kullanıldıgını düşünüyorum.

Yıldızsiyahclio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Degerli forum uyeleri tekrar merhaba
Uc gun once istinye mais e gittim ve clio icon dci manuel beyaz renk arac icin siparis verdim.ama daha sonra yeni clio hakkinda okuduklarim ozellikle direksiyon kutusundan gelen ses benim kafami karistirdi.bu sorun 2014 model araclardada devam ediyormu yoksa 2014 modellerde bu sorun yokmu.yada bu sorunu serviste kutuyu degistirerek mi cozuyorlar.eger boyle ise degistirilen kutu ile sorun cozuluyormu, ses tamamen kesiliyormu.aracin bu sekilde tikirti, gicirti gibi anormal ses gelen yeri varmi.ses konusunda cok hassasim.bu konularda beni aydinlatirsaniz sevinirim.simdiden teşekkür ederim

Aracım 2014 model.2 aydır kullanıyorum 6bin kmde.2bin kmden sonra tıkırtılar başladı.Ben de bu seslerden inanılmaz rahatsız olan birisiyim.Direksiyon kutusundan tıkırtılar geliyor hatta arada camlardan da tıkırtı geldiğini duyuyorum.Otobanda yani tamamiyle düz olan yolda sorun yok.Ama en ufak pürüzlü yolda inanılmaz rahatsız edici sesler geliyor.Tamamen malzeme kalitesizliğiyle alakalı.Yani 2014 modelde değişen bişey yok.Arkadaşların söylediğine göre sorun çözülüyormuş.Bakalım ilk bakımı geldiğinde hallettiricem inşallah.

volki2020

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler

Aracım 2014 model.2 aydır kullanıyorum 6bin kmde.2bin kmden sonra tıkırtılar başladı.Ben de bu seslerden inanılmaz rahatsız olan birisiyim.Direksiyon kutusundan tıkırtılar geliyor hatta arada camlardan da tıkırtı geldiğini duyuyorum.Otobanda yani tamamiyle düz olan yolda sorun yok.Ama en ufak pürüzlü yolda inanılmaz rahatsız edici sesler geliyor.Tamamen malzeme kalitesizliğiyle alakalı.Yani 2014 modelde değişen bişey yok.Arkadaşların söylediğine göre sorun çözülüyormuş.Bakalım ilk bakımı geldiğinde hallettiricem inşallah.
Oncelikle cvp veren forum uyelerine teşekkür ederim.okuduklarimdan clio secmek ile yanlis tercih yaptigim kanisina vardim.
Ses e karsi acayip duyarliyim ama clio icon u secmemdeki sebeplerden birincisi ayirdigim butce ile alinabilecek en dolu arac olmasidir.ikincisi ise renault olmasi ve oyak uye indiriminden faydalanmamdir inşallah pisman olmam

catkara

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon kutusu konusu olduğu için yeni konu açma gereksinimi duymadım.19 Kasımda yıllık bakıma götürdüğüm aracıma bugün itibariyle iyileştirilmiş direksiyon kutusunu taktılar,ama bu sefer de sol ön amortisör patlamış iki yıl dolmadığı için amortisörü de garanti kapsamında değiştireceklerini söyleyip siparişini verdiler.Servis görevlisine ''bu değiştirdiğim üçüncü direksiyon kutusu,bu böyle ne zamana kadar sürecek'' diye sorduğumda şimdi taktığımız parça 1500 tl değerinde iyileştirilmiş olduğunu,artık böyle bir sıkıntı çıkmayacağını söylediler.Ama ben bu sözleri daha önce iki kere daha duydum ve sonuç ortada.Bu direksiyon kutusu işi iyice canımı sıktı artık.Gerçekten iyileştirilmiş parça mı yoksa aynı parçadan mı takıyorlar şüphe etmeye başladım.Şimdiye kadar takılan direksiyon kutularının aynı model olup olmadığını ben nasıl öğrenebilirim acaba?

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
umarım bunlardan ders çıkartıp 2015 leri sağlam yaparlar :))

Hikmet Pelin Bedir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı 2. bakıma soktum çıkan arızalar.
1*viraj demir lastikleri
2*direksiyon kutusu 2.kez değişiyo.enson 2014de değişti.bu işi çözemeyecekler.
3*arka kapıların kilit karşılıkları
4*arka kampanalarda bi kapak değişimi
arızalar devam ediyo teşekkürler reno :berbat