Direksiyon kutusunu değiştirmeli mi tamir mi ettirmeli

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı aldığımda direksiyonda biraz boşluk vardı. Bu zamanla da daha arttı. Bozuk yollarda çok ses yapıyor. Düz yolda da yüksek süratlerde aracı kontrol etmek zorlaşıyor.

Alt takımdan anlayan bir ustaya sordum baktı aracın tekerlerini eliyle kontrol etti boşluk bariz belli oluyor. Direksiyon kutusunda boşluk var tamir edicez veya yenisini alcaz dedi.

Yeni orjinal : 450 TL
Yeni yerli üretim : 200 TL (1 yıl garantili)
Tamir : 150 TL (1 yıl garantili)

Sizce ne yapmalı tamir mi yenisini mi almalı yorumlarınızı bekliyorum

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer aracına uzun süre binmeyi düşünüyorsan ve seni zorlamayacaksa tabi ki orjinalini taktırmak en güzel çözümdür bence. Ama aracı kısa zamanda değiştireceksen o kadar masrafa girme derim.

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer aracına uzun süre binmeyi düşünüyorsan ve seni zorlamayacaksa tabi ki orjinalini taktırmak en güzel çözümdür bence. Ama aracı kısa zamanda değiştireceksen o kadar masrafa girme derim.

Aracı en az bi 3 yıl daha kullanırım ama şuan orjinal sıfır almak beni zorlar. Parçacım yan sanayi olanın 1 yıl garanti olduğunu söyledi herhangi bir sorunla karşılaşmassın dedi.

Benim şuan düşüncem yan sanayi mi iyi olur tamir ettirmek mi iyi olur

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim eğer ustan iyiyse ve güveniyorsan tamir ettir. Nasıl olsa oda 1 yıl garantili. Tanıdığın usta yoksa o zaman tek çare aynı zamanda seni zorlamayacak olan yan sanayi. Buna sen karar vereceksin. Geçmiş olsun. Umarım bir sıkıntı yaşamadan bu olayın üstesinden gelirsin.:eyv

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon kutusunda sorun yoksa her tamirci direksiyon boslugunu alir bu sorun degil bendede ticari arac var arada bi bosluk oldugunu hissedince gidip aldiriyorum bu para eden bise degil

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon kutusunda sorun yoksa her tamirci direksiyon boslugunu alir bu sorun degil bendede ticari arac var arada bi bosluk oldugunu hissedince gidip aldiriyorum bu para eden bise degil

3 ustaya götürdüm yapcak birşey yok direksiyon kutusunda sorun var dediler. 1 tanesi aracımı her zaman götürdüğüm güvendiğim bir renault özel servisi. Onlar tamir etmiyor ettirmemi de tavsiye etmiyolar yeni almamı önerdiler.

Tamirde 150 yazmıştım ama 150 ye yapan bulamadım 250 den aşa inmiyorlar. Zaten Balıkesir'de yapan usta da pek yok 2-3 kişi var.

Yeni almaya karar verdim ama kimse yan sanayi önermiyor. Sökme parası da 150 lira bi kere taktırdım mı bi daha sökülmemesi lazım :D Yan sanayi taktırıp kullanan var mı acaba forumda?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence tamir ettirttir. sökme takma dahil 200tl den fazla verme

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabiki tamir. Tamir eden usta degil tornaci. İyi bir tornaci yaparsa tas gibi olur.

İst. anadolu yakasi Bostanci Sanaui Koc Torna isin piridir.

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabiki tamir. Tamir eden usta degil tornaci. İyi bir tornaci yaparsa tas gibi olur.

İst. anadolu yakasi Bostanci Sanaui Koc Torna isin piridir.

Ben Balıkesir'deyim bizim sanayici biraz dandik adam gibi usta çok az. Yağ kaçağı da var benim kutuda sadece tornayla hallolmayabilir.

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Balıkesir'deyim bizim sanayici biraz dandik adam gibi usta çok az. Yağ kaçağı da var benim kutuda sadece tornayla hallolmayabilir.

Safii bu tip işlerle uğraşan tornacılardan bahsediyorum. Yoksa örnek parça verip bana bundan yap yada bana lamdan şöyle birşey yap dediğimiz dükkanlar değil. İşleri bu. Kaçakta olsa takırtıda olsa boşlukta olsa hallediyorlar.

Arabayı yatırma şansı varsa kutu sökülüp kargolanabilir belki..