Direksiyon kutusunu değiştirmeli mi tamir mi ettirmeli

abidig

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun aracın altını çarptıktan sonra bende de vardı , başta çok azdı sonra çoğaldı , 2 kere tamir gördü güya hala ses yapıyor boşluk yok ama araç durururken direksiyonu çevirdiğimde tık tık tık ses geliyor bariz şekilde özelliklede sağ tarafa çevirirken kasko olduğu için değişim değilde önce tamir yapıyorlar 2 kere sök tak yaptılar bu araca ne kadar zarar vermiştir.(Ayrıca 2 haftadır sadece bir kutuyu yapamayan o kasko firmasının da tamircinin de neyse )

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamiride güzel olur ama orijinal de 450 çok az geldi bana

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün direksiyon kutusunu yenisiyle değiştirdim. İlk mesajda yazdığım orjinal dedikleri Mais değilmiş Hattat (Hema-TRW) marka imiş. TRW'ye orjinal muadili dediler diğer 200 lira olan Sismak marka idi usta pek önermedi. Sonuç olarak TRW marka kutuya takmayla birlikte rot ayarı vs. dahil 550 lira ödedim. Son olarak ön takımda viraj uç lastiklerini değiştirttim 10 lira da ona verdim başka değişmesi gereken birşey varsa yapın dedim yok dediler.

Arabaya kısan 560 lirayı çıkarttırdıktan sonra direksiyon hisli oldu yağ akıtma ve boşluk gitti konforlu sürüş geldi Umarım bir daha sorun yaşamam

Aynı sorun aracın altını çarptıktan sonra bende de vardı , başta çok azdı sonra çoğaldı , 2 kere tamir gördü güya hala ses yapıyor boşluk yok ama araç durururken direksiyonu çevirdiğimde tık tık tık ses geliyor bariz şekilde özelliklede sağ tarafa çevirirken kasko olduğu için değişim değilde önce tamir yapıyorlar 2 kere sök tak yaptılar bu araca ne kadar zarar vermiştir.(Ayrıca 2 haftadır sadece bir kutuyu yapamayan o kasko firmasının da tamircinin de neyse )

Bende de rot ayarına girdiğimde demişlerde yağ kaçırıyor diye ben pek önemsememiştim. Sonraları baya bi arttı artık birşeyler yapmak gerekti. Sağa sola çevirirken tak tuk sesleri de vardı arabanın altına birşey vurmuş gibi hissediliyordu.

tamiride güzel olur ama orijinal de 450 çok az geldi bana

450 olan orjinal değilmiş malesef bugün öğrendim :) Hattat markaymış yani TRW. Ama orjinal muadili diyorlar bir sorun yaşamıycağımın garantisini verdiler.

http://www.hematrw.com.tr/