Direksiyondan gelen tikirti sesi

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iyide hidrolik dirwksiyonlu olanlarda olmuyormuski tikirti burcu. Ustalar ole diyor

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Iyide hidrolik dirwksiyonlu olanlarda olmuyormuski tikirti burcu. Ustalar ole diyor

Siz onu söyleyen ustalardan acilen uzaklaşın..........

rZVBgm.jpg

Yaklaşık 20 tl tıkırtı burcu sorun %80 buradan ama o teşhisi koyacak adamda usta tabii:)

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bu parcayi aldim 5 tl ye. Ustalar yok diyor. Nasil takilir bari biz takalim. Kolay mi zor mu yapabilirmiyiz.

mucoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En aon direksiyonu soktum . Airbagli diye biraz korktum ama soktum. Sinyallaerin bagli oldugu parcayida soktum.borunun icinde kaucuk bir malzemenin icinden geciyoru mil. Torna vidayla baktigimda kaucugun altinda da rulman var. Mil o rulmanin icinde hareket ediyor. Anladigim kadariyla rulmanin ic halkasi zamanla genisliyor. Tornavida penseyle bir kac defa orta seker vurdum rulmani asagi doru aikistirdim. Bayagi ses kesildi. Tikirti burcu dedikleri parcayi da parcacidan aldim ama nereye takiliyor bulamadim. Sanki hd direksiyonda yok gibi geldi. Hd direksiyonda rulman var gibi geliyor. Neyse simdi bayagi azaldi ses. Motorun arka takozunu degistirdetecegim. Titresim bayagi azalir dedi usta. Herhal seste azalir diye dusunuyorum. Ama direksiyondan anlayan hic usta bulamadim. Yani surasi arizali su parcayi al degiatirelim bitsin sikinti diyemedi hic biri.

Bugün bende söktüm ama kısmi tabi airbaga bagli ucu kirmizi bir kablo var cesaret edip sokemedim siz soktunuz galiba onu bir sorun yasamadiniz degilmi sokmusken icine wd 40 sıktım biraz seste ufak bi azalma oldu fakat devam ediyor hala su işide bi çözsek rahat uyku uyuyacagiz walla..

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sokerken o kirmizi kablo yerinden cikti. Direksiyonda kirmizi bi lamba yanip sondu. Tekrar taktim bir daha yanmadi. Airbag i acinca kirmizi kablo bir tirnak a takiliyor. O tirnagi kirdim kablo kurtuldu. Ben rulmana tornavidayla vurdum az birsey kesildi. Ama o tikirti burcu denen parcayi nereye takacagimi bulamadim. Denedim ama olmuyor. Su an hala devir dustu mu cok titreme yapiyor. Iyibir usta ariyorum bulunca degistirtecegim. Dediginiz gibi uyku uyuyamiyordum artik fazla takmiyorum. Aslinda basit birsey ama beceremedim vir turlu tamirini.

mucoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanirim o kirmizi isik sürekli yaniyor ben söktüğümde kablo yerindeydi cikarmaya cesaret edemedim ama isik sürekli yanip sönüyordu insallah bi cözüm bulunurda kurtuluruz su gıcık sesten..

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eminsiniz degilmi. Sanayide kactane ustaya sorduysam mekanik direksiyonda var diyor.hidrolikte yok diyorlar. Vallahi bilemedim artik ne yapacagiz.eminsiniz degilmi. Artik ozel reno servisine goturmeyi dusunuyorum

euzun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatmış gibi olmayayım ama aynı sorun bende de var bende direksiyonu söküp çaresine bakacağım, ustalar bu tür ince işçiliklerde sıkıntı çıkarıyorlar.