Direksiyonu çevirirken gelen ses!?

S.yildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracımda direksiyonu çevirirken durduğu yerde yada giderken fark etmiyor böyle vapur iskeleye yanaşınca halat atar o halat sıkıştıkça lıp lıp ses yapar ya öyle bi ses oluyo acaba neden yapar bilgisi olan var mıdır?

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracımda direksiyonu çevirirken durduğu yerde yada giderken fark etmiyor böyle vapur iskeleye yanaşınca halat atar o halat sıkıştıkça lıp lıp ses yapar ya öyle bi ses oluyo acaba neden yapar bilgisi olan var mıdır?

bahsettiğin kapı gıcırtısı gibi bir ses mi?
Lastiklerin dönerken yola sürterek çıkardığı kayma sesi olmasın?

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de bir ses var direksiyonu cevirince tak tuk diye hafif bir ses geliyor sanki birsey biyere oturuyor cevirince servise gittim 3 kez bu sesten direksiyon kutusu sol salincak degisti ses azaldi ama hala var

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçtada var o ses. Sanki sürtünme var da pıt pıt esneme sesi gibi. Lastik sesi değil kesinlikle.
Ufak bir kaza geçirdim. Bayan bir sürücü durgun trafikte geldi vurdu arkadan. Araç 1 haftadır serviste. Tampon ve bagaj kapağı onarılıp boyanacak. Servise bırakırken diğer sorunları da gösterdim.
Usta baktı direksiyondan ses geldiğini gördü. O zaman çukur ve tümseklerden geçerken garç gurç ses de gelir dedi ve servis yolu üzerindeki çukurdan kendi geçerken ses geldiğini de gördü. Ön takıma bakarız dediler bakalım. Çarşamba ya da perşembe günü alacağım bir aksilik olmazsa aracı. Düzelip düzelmediğini, yapılan işlemi yazarım.

Söylediğim sorunlar;
Sağ kapı hoparlörün olduğu yerden tıkırdama sesi geliyor,
Direksiyondan bahsettiğimiz ses geliyor,
Direksiyon üzerindeki sol tuş çerçevesinden çıtırtı sesi geliyor tümseklerden geçerken,

Enisarslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
O sesin %50 si direksiyon mafsalından, %50 side direksiyon kutusundan gelir.Vuruntu olurba tık tık özellikle çukurda kutudan, lıp sesi sağ-sol yaparken mafsaldan..
İyi günler

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Sorun hakkında bir fikrim yok fakat yaptığınız ses tarifi müthiş :)

S.yildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bahsettiğin kapı gıcırtısı gibi bir ses mi?
Lastiklerin dönerken yola sürterek çıkardığı kayma sesi olmasın?

Hayır ondan şüphelenip baktım lastikten farklı bi ses çıkıyo teşekkür ederim

S.yildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de bir ses var direksiyonu cevirince tak tuk diye hafif bir ses geliyor sanki birsey biyere oturuyor cevirince servise gittim 3 kez bu sesten direksiyon kutusu sol salincak degisti ses azaldi ama hala var

Masraf ne kadar tuttu acaba?

S.yildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
O sesin %50 si direksiyon mafsalından, %50 side direksiyon kutusundan gelir.Vuruntu olurba tık tık özellikle çukurda kutudan, lıp sesi sağ-sol yaparken mafsaldan..
İyi günler

Vuruntu yok sadece direksiyon çevirirken yağsız kalmışta bi parçası kasılıyor gibi sesi kaydettim yüklemeyi deniycem