Direksiyonu çevirirken gelen ses!?

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın ön takımına coilover yaptırıp 45 yanak lastik alın. Sonra sanayide ustaya verin çukurları doldursun bak ne güzel bir ses türüyor araçta. Kule bilyası... Benim kroniğimde maalesef bu.

S.yildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın ön takımına coilover yaptırıp 45 yanak lastik alın. Sonra sanayide ustaya verin çukurları doldursun bak ne güzel bir ses türüyor araçta. Kule bilyası... Benim kroniğimde maalesef bu.

Tam anlayamadım üstad biraz açabilir misin?

alt41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta da direksiyonu çevirirken ses gelmeye başladı. Ama bu ses direksiyonun direk kendisinden geliyor. Direksiyonun gövdeyle birleştiği yerde sanki bir şeyler sürtüyor döndükçe. Ne olabilir acaba?

S.yildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta da direksiyonu çevirirken ses gelmeye başladı. Ama bu ses direksiyonun direk kendisinden geliyor. Direksiyonun gövdeyle birleştiği yerde sanki bir şeyler sürtüyor döndükçe. Ne olabilir acaba?

Benim bahsettiğim gibi yağsız kalmışta döndükçe zorlanıyor tık tık tık diye bir ses mi sizin ki de?

Enisarslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses yüklarsen daha net yardımcı olabilirim.Fakat pek sekmez bu durum.
Eğer ki sağ ve sola lıp, ciyaklama direksiyon mafsalı tamiri olmaz çok nadir yenisi alınıcak, cukurlarda kıtırtı ve vuruntu, titreme direksiyon kutusu değişicek.Tabi ses kaydı ile daha net birşeyler söylenebilir salıncak gibi vb.
İyi günler

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar merhabalar, 18 gün süren hasar tamir işleminden sonra bugün aracımı aldım. Direksiyon sorunu da çözülmüş. Nasıl hallettiğine dair ustayla özel konuştum. Bu sorundan şikayetçi çok kişi var dedim.
Dediğine göre "Amortisör salgı takozu" kendine özel bir yağ ile yağlanıyormuş. Hepsi bu kadar. Şu an direksiyon kaymak gibi.