Dişlilerdeki sıkıntı

volkan52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba aracım clio 4 joy 16 binde fakat sıkıntı vermeye başladı. 1 vites 3 vites dislileri otuyo. ..dışarda özel servisteki arkadaşıma gosterdim sonuç ayni şekilde servisten randevu aldım bu sıkıntım garantiye girermi. ..2013 model araç ta böyle sıkıntının olmasi canımı sıktı. ..komple sanjiman degisimi isticem bakalim ne olacak. ...

fdll

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis de tekrar baktıktan sonra yapılacak işlemler tabiki de garanti kapsamındadır. Sonuçta 2013 model arabada nasıl kullanıcıdan kaynaklanan şanzıman sorunu olabilir ki

scania_vabis_55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garantiyi unut sen.1.vites ve 3.vites dişlileri aynı yani servis kullanıma bağlıyacak.Ani kalkışlar olmuş sekromeç sıyırmış vites dişlilerin acelecilikten aşınmış diyecek.Uğultu ve ses problemleri şanzıman sökülmeden hallolmaz.Şanzıman yağın vardır inş.Altını biyere vurupta akmamıştır yağ.Komple değişimi söz konusu olmaz.Agregalarda yalnız arızalı olanlar değişir.şanzıman sökülünce arabanın başında beklede taklaya gelme.

Cxxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garantiyi unut sen.1.vites ve 3.vites dişlileri aynı yani servis kullanıma bağlıyacak.Ani kalkışlar olmuş sekromeç sıyırmış vites dişlilerin acelecilikten aşınmış diyecek.Uğultu ve ses problemleri şanzıman sökülmeden hallolmaz.Şanzıman yağın vardır inş.Altını biyere vurupta akmamıştır yağ.Komple değişimi söz konusu olmaz.Agregalarda yalnız arızalı olanlar değişir.şanzıman sökülünce arabanın başında beklede taklaya gelme.

Öyle şey mi olur ya ben bu arabaya 50.000 TL verdiysem dilediğim gibi kalkış yaparım. Sakin kullanmak zorunda değilim ki ben bu aracı. Değiştirmezlerse bu olay Mahkemeye kadar gider bence. Şahsen bana olsa ben götürürüm yani. 16 Bin kmde ani kalkıştan böyle birşey olabilir mi ya :D Hoş servisten herşeyi beklerim. Cam fitilleri için 3 kere gittim inatla değiştirmediler bantladım geziyorum bende öylede götürdüm geçtiyse iyi benim yapabileceğim birşey yok dedi yine yüzsüz herif.

volkan52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bakalım arkadaşlar sonuç ne olacak salı saat 10 serviste olacagım tanıkda var motor teknısyenı ama ınsaallah yardımı dokunur.....bu araclara bu kadar verip düstügumuz duruma bak.daha once 2011 paliom vardı boyle bişey yasadıgımı hatırlamam..ilk defa reanult aldık basımıza boyle olay geldı..

nasty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burdan yazıyorum yüzde yüz garantiye girmek zorunda aksi düşünülemez. Eğer siz herşeye eyvallah çekerseniz para cebinizden çıkar. suçlunun siz olduğunu sölediklerinde kesinlikle kabul etmeyin maisi arayın arayabileceğiniz her yeri arayın . Daha önce bi arkadaşımın başına benzeri geldiği için bu kadar net konuşuyorum..

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben yarın bırakıyorum sabah saat 8.30 da servise, aracım 0.9 Tce her viteste uğultu var şanzımanı açıp bakacaklar rulmandan olduğu düşünülüyor.O da olmazsa şanzıman komple değişecek aracım daha 6800 kmde.Daha önce 1.5 dizeli olan arkadaşımında şanzımanı değişti.Servise diğer kronik sorunları gibi bundan da bahsettim herşey garanti kapsamında sıkıntı yok dediler.Sizde bu şekilde konuşun bu kadar düşük kilometrelerde olabilcek sesler değil bunlar hakkınızı arayın....

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Bir arkadaşım, toyota 2012 model 0 aldığı araçta, 7 veya 8 ay sonra motor aksamında bir problem çıktı, servis motor inecek ve içi açılacak tamir edilip teslim edilecek demişler. Arkadaşım kabul etmeyip haklı olarak (sıfır arabanın motoru inecek). arabayı anahtarla birlikte servise bıraktı, Gereken bütün yerleri aradı cevap aynı oldu. Avukatıyla görüştü davalık oldu. SONUÇ. Ödediği parayı faiziyle birlikte 8 ay sonra geri aldı. Siz müşterisiniz ve para vermişsiniz. sıfır arabada böyle kusurların olması normal değil. Telafi edecekler başka alternatifi olamaz.

volkan52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarın bakalım ne olacak illaki para verme taraftarı değilim ilk defa araç kullanmiyoz sonuçta. .....