Dizel Honda Civic Geliyor

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biraz araştırdım , sadece hb modelı ıcın gelıcekmıs dizel motor.. sedan ıcın 2013de yokmus dizel yine.. Türkiye üretim degıl ingiltere üretimmiş bunlar.. fiyatta 60bin cıvarı olur buyuk ıhtımal.

tip olarak da şöyle :

Teknik Veriler:

Dünyanın en hafif dizel motoru:170 kg
tork : 300 nm
güç: 120 hp
karma tüketim: 3,6 litre
ş.dışı tüketim :3,3
ş. içi tüketim: 4,00

CO2 emisyonu 94 g/km
0-100: 10,5 s.

Demek şehir içi 4 lt miş. Niye bu güne kadar geciktiği şimdi anlaşıldı. Kendi sınıfında rekor.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
1.6.cdc de 120.ps...Honda...
1.6.cdc.de 130.ps. reno....:cool:

19bao07

Bilgi Girilmemiş
1.6.cdc de 120.ps...Honda...
1.6.cdc.de 130.ps. reno....:cool:
beygırler bence o kadar onemlı degıl. 10.5 sn 0-100 hızlanması var aracın , sehır ıcı de 4lt yakıyo karmada 3.6.. vtecler bıle efsaneyken hondanın bu motoru da bence cok cok ıyıdır abi..japonlar bu işi bılıyo.. ve CO2 emsıyonu da super.. çevreci yanı motor.. ;)
renodan belkı musterı az ceker ama onun sebebıde motor degıl yedek parca servıs yaygınlıgı gıbı konulardan dolayı olur.. yedek parcası reno gıbı ucuz olsa renonun cogu musterısı baska markalara zaten kayar.
en azından daha az masraflıdır hondalar ;)
reno kullanıyoruz sonucta ama hondayla renoyu kalıte konusunda kıyaslamam , renoyla 5 kere sorun yasasan hondayla 1 kere yasarsın ;) en azından sıfır aldıgın arabanın 1 sene sonra dıreksıyonu soyulmaz

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
honda'nın ve özellikle civic'in meraklıları sadık oluyor. dizel seçeneği olmaması meraklılarını başka seçeneceklere götürüyordu ama artık değişecek belki de. ancak o fotolardakilerle sınırlı değildir sanırım?
benim pasaklının kardeşi civic, ileride değiştirince de civic olacakmış ama ben sedan sevmiyorum, hb olsa 2 hb kardeş kardeş geçinirler:D