Edc Şanzıman Boşa Mı Atıyor

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım Clio ama EDC 'yi görünce bunu yazmıştım, konunun Fluence olduğunu kaçırmışım. :bant

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Örneğin kırmızı ışıkta kalktınız, EDC kararlı olarak 1-2-3-4 ... diye vites atarken bir sarsıntı söz konusu olmuyor bende. Ama ne zaman ki sıkışık trafikte gıdım gıdım ilerlerken vites sürekli 1-2, 2-1 halinde işte o zaman bahsettiğiniz sarsıntı olabiliyor. Yalnız benim dikkatimi çeken birşey oldu, ne alaka diyeceksiniz ama geçen denemek için ECO moduna aldığımda aynı trafikte bu sarsıntıyı hissetmedim. Böyle bir tecrübesi olan var mıdır?

Eco modda olmayinca devirli kullandiriyor, buda edc nin ses yapmasina neden oluyor. Ecoda haliyle bole sikinti olmuyor. Kadjar kullaniyorum ondada ayni sekilde.

Sent from my iPhone using Tapatalk

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediklerinize katılıyorum. Benim dediğim daha çok 1-2 vitesler arasında meydana gelen hafif silkenelenme olayı. Zaten bunun da muhtemel sebebi yine devir.

bedrana34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet insan edc vitese sahip olunca bu konularıda araştırıyormuş. Vites ve motor o kadar güçlü ki yüklendiğinde canavar gibi şıkır şıkır ama gel görki trafik sıkışıklığında sanki o vites bu vites değil. artık devir aralığının çok kısa olmasındanmı yada motorun sürekli güç istemesinden mi çözemedim bende. 15 gündür kullanıyorum aracımı ve sabahları malesef 30 u geçemiyorum rezil istanbul trafiğinde. neticedede bu sıkıntıyı yaşıyorum.

bugün bide yokuş yukarı önümdeki durunca bende gazdan çekip aniden frene bastım motor böle stop etme noktasına geldi ve geri rölantiye döndü o aradada sanki manuelde kalkışta debriyajdan biden çekersiniz araç zıplar aynısını yaptı çok ilginç geldi buda ama bu aracın klasını böle şeylere takılıp bozmak istemiyorum. neticede 15 gündür bende ve ben bu sıkıntıları daha önce forumlarda okuyarak 3 ay boyunca araştırarak aldım yapcak bişey yok.

yalnız dediğim gibi araça iyi gaz verip coşturursan sıkıntı yok . çokta kafaya takılacak bi durum değil gibi şimdilik biraz kullanalım bakalım çok sıkarsa beni zaten gereğini yaptırırız hemen.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nissan in sanzumanda a y ni mi? QQ almayi dusunuyoruz. Sehirici otomatik rahat olur diye dusunuyorum ama boyle problemli ise manuel tercih edeyim. Zaten uzun yolda yarim saatte bir dokunuyoruz.

bedrana34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nissan in sanzumanda a y ni mi? QQ almayi dusunuyoruz. Sehirici otomatik rahat olur diye dusunuyorum ama boyle problemli ise manuel tercih edeyim. Zaten uzun yolda yarim saatte bir dokunuyoruz.

vallahi ben QQ kullanmadım ama benim işyerinde var otomatik bi kerede yolculuk yaptım 2-3 saat gayet sağlıklı bir şanzuman çok agresif hallerini görmedim..ama tabi siz bize bakmayın bizzati araştırın yani :))

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Nissan 'da CVT şanzıman var diye biliyordum. Gerçi şimdi baktım X-Tronic yazıyor. Eğer o da CVT 'ye kendilerinin verdikleri isimse,-ki ben öyle sanıyorum, o zaman CVT 'de vites geçişi zaten hissedilmiyor hiç. Bunun sebebi EDC gibi çift kavramalardan tamamen farklı bir sisteme sahip olması. Araç alırken Toyota 'da CVT şanzımanı deneme şansım oldu. Gayet problemsiz olduğu söylense de karakteri ve devir hissi pek bana göre değildi. Almadan denemek lazım.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çift kavrama başa bela..Nisandada öyle..

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nissan 'da çift kavrama var mı?

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nissanda da sanziman sorun cikarabiliyor. Once yazilim atilip arac kontrol ediliyor. Cozum olmazsa yurtdisndan komple sanzimanin gelmesini bekliyorsunuz