EDC Şanzıman Sarsıntılı Ve Sesli Geçiş Problemi

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Florya hedefte Ahmet diye birisi yokmuş.
Ben de webden Renault a yazdım. Herşeyi açık açık yazdım. Akşam 6 gibi aradılar. Küçükyalı maisden sizi arayacaklar dediler. Zaman vermediler.
Girdik galiba bir yola bekliyoruz hayırlısıyla.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gelişmeler
Eylülden beri araç hatayı vermedi. Sanırım aşırı sıcaklar bitince oldu diye düşünürken reno aradı. Değişimi ücretsiz onayladılar. Asf de yapılan cotech kontrolünde sorunu robotta buldular ve 3 ay sonra arayıp değişelim dediler. Teşhisten emin olmadığımı söylememe rağmen usta kendine güveniyordu. Eh zaten yenilenmesi işime gelir ama suistimal de yapmak istemem.
Nitekim takılmasının 2. Günü aynı hata nüksetti.
Bu akşam aracı bırakıyorum. Kablolar kontrol edilecekmiş.

Tapatalk işkencesi ile yazdım.

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustam bu işi servisler bilmiyor ve yapmıyoruz diyorlar..bu işi yapan bildiğin servisler hangisi?

hocam aracına bakınca anladığım araç 2010-2011 fulence ve muhtemelen 50-60bin üzerinde o sebeble çözüm olurmu bilmemekle beraber (daha erken olsa kesin çözerdi ama sendeki baskı balatada ömür,et kalınlığı kalmışmı bilemedim) yinede dene derim.

git bir servise güncelleme ve özellikle vites ayarlarına girip kavrama noktasını yeniden tanıtmasını istediğini söyle.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustam bu işi servisler bilmiyor ve yapmıyoruz diyorlar..bu işi yapan bildiğin servisler hangisi?

Oncelikle sunu paylaşmak istiyorum. Dün aracımı gündüz LED'leri bağlantısı için servise bıraktım ve servis sahibin fluence marka otomatik aracını kullanmak üzere aldım. Fark ettiğim ilk şey araç dur kalk trafikte özellikle 1-2 geçişleri müthiş sarsıntısız geciyor ve akabinde servis sahibini arayarak benim aracın 1-2 gecisleri sırasında makineli tüfek gibi ses çıkarttığını ve kasayı sallaadigini söylerken, kendisi benim aracı kullanmış durumu fark ederek araca komple beyin yazılımı atıldıktan sonra 40 km ilk yol testine çıkarılmasını söylemiş ustaya. Daha sonra konuşurken bu yazılım olayı ve yol testi ardından en ufak bir sarsıntı olmayacağını söyledi. Zira kendisine ait olan kullandığım fluence de bahsettiği gibi sıfır sarsıntı ile tüm vitesler sorunsuz geciyor.

Daha aracı teslim almadım kısmetse bu akşam alacağım ve ilk isim bu olayı test etmek olacak. Şayet yazılım ile bu işlem düzeliyorsa aynı sorundan muzdarip binlerce kullanıcı için çözüm Sunar. Her ne kadar servisler bu islemi angarya olarak görüp yapmak istemese de en azından elinizde veri olur ve buna göre daha fazla yüklenebilirsiniz servislere.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirme için teşekkür ederiz.. sonucu merakla bekliyorum.. ayrıca siz hangi servise götürdüğünüzü (hangi ustanın baktığını) vs yazarsanız memnun oluruz..

Oncelikle sunu paylaşmak istiyorum. Dün aracımı gündüz LED'leri bağlantısı için servise bıraktım ve servis sahibin fluence marka otomatik aracını kullanmak üzere aldım. Fark ettiğim ilk şey araç dur kalk trafikte özellikle 1-2 geçişleri müthiş sarsıntısız geciyor ve akabinde servis sahibini arayarak benim aracın 1-2 gecisleri sırasında makineli tüfek gibi ses çıkarttığını ve kasayı sallaadigini söylerken, kendisi benim aracı kullanmış durumu fark ederek araca komple beyin yazılımı atıldıktan sonra 40 km ilk yol testine çıkarılmasını söylemiş ustaya. Daha sonra konuşurken bu yazılım olayı ve yol testi ardından en ufak bir sarsıntı olmayacağını söyledi. Zira kendisine ait olan kullandığım fluence de bahsettiği gibi sıfır sarsıntı ile tüm vitesler sorunsuz geciyor.

Daha aracı teslim almadım kısmetse bu akşam alacağım ve ilk isim bu olayı test etmek olacak. Şayet yazılım ile bu işlem düzeliyorsa aynı sorundan muzdarip binlerce kullanıcı için çözüm Sunar. Her ne kadar servisler bu islemi angarya olarak görüp yapmak istemese de en azından elinizde veri olur ve buna göre daha fazla yüklenebilirsiniz servislere.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirme için teşekkür ederiz.. sonucu merakla bekliyorum.. ayrıca siz hangi servise götürdüğünüzü (hangi ustanın baktığını) vs yazarsanız memnun oluruz..

Avrupa yakası İkitelli Ozsafak servis. Fakat şöyle bir durum var; bu servisi çok iyi tanırım ve ağırlıklı olarak hasar onarımı yaparlar. Servis bakım kısmı 2. Planda. Yani dışarıdan gelen araçlara yazılım vs islerle uğraşmıyorlar. Daha çok belediye araçlarının işlemlerini yapıyorlar ve inanılmaz yoğun çalışıyorlar. Yani isin özü bu servis yazılım isi ile uğraşmaz. Ama şansınızı deneyebilirsiniz yine.

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Detay için teşekkür ederim..sizin aracınızı aldıktan sonraki gözlemlerinizi de bekliyoruz..sizden ricam bizim için yapılan işlemi detaylı öğrenir misiniz? bir de diğer servislere bunu nasıl yaptırabiliriz.? çünkü çoğu servis normal deyip geçiştiriyor ve yazılımı da basit bir şekilde geçiştiriyorlar.. bu konuda servisle samimiyetinizi kullanarak bilgi alabilirsiniz..:) emin olun mübarek günlerde bu sorunu yaşayanlar size duacı olacaklardır.

Avrupa yakası İkitelli Ozsafak servis. Fakat şöyle bir durum var; bu servisi çok iyi tanırım ve ağırlıklı olarak hasar onarımı yaparlar. Servis bakım kısmı 2. Planda. Yani dışarıdan gelen araçlara yazılım vs islerle uğraşmıyorlar. Daha çok belediye araçlarının işlemlerini yapıyorlar ve inanılmaz yoğun çalışıyorlar. Yani isin özü bu servis yazılım isi ile uğraşmaz. Ama şansınızı deneyebilirsiniz yine.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Detay için teşekkür ederim..sizin aracınızı aldıktan sonraki gözlemlerinizi de bekliyoruz..sizden ricam bizim için yapılan işlemi detaylı öğrenir misiniz? bir de diğer servislere bunu nasıl yaptırabiliriz.? çünkü çoğu servis normal deyip geçiştiriyor ve yazılımı da basit bir şekilde geçiştiriyorlar.. bu konuda servisle samimiyetinizi kullanarak bilgi alabilirsiniz..:) emin olun mübarek günlerde bu sorunu yaşayanlar size duacı olacaklardır.

Yapılan işlem şöyle beyin yazılımı ve 40 km yol testi. Yol testi vites öğretmelerinden sonra yapılmış. Servisin söylediği bu farklı bir işlem varda söylemiyorlarsa bilemem. Ama zaten bu sıkıntının yazılımsal olduğu bariz olarak belli. Bu sanzimandan gelen sesler, tikirtilar veya sanzimanin sebep olduğu sarsıntı tamamen yazılımsal. Bu olay sanzimanin kararsızlığından kaynaklanıyor bu da net. Dolayısıyla olayın yazılımsal olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü servisler bu olayı zaten biliyor ve Fransa'dan gelecek olan güncellemeyi bekliyor. Aracı teslim aldık. İbraz önce ama kullanmadım henüz. İs çıkısı deneyeceğim. Alırken sorun kalmadı dedi arkadasım. Bakalım göreceğiz :)

"Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız"

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Durum bahsettiğimiz gibi tamamen yazılımsal size düşen sadece Bünyan'dan akıllı yaptırabileceğiniz bir servis bulmak. Yaklaşık 20 km özellikle dusuk hız ve dur kalk olacak şekilde kullandım aracı ve sıfır sarsıntı. Şimdi keyif vermeye başladı araba. Ayrıca hep o sarsıntılı ve taramalı tüfek gibi saydırarak geçmesine alışmışım her hızlanmada yine yapacak tedirginliği oluyor umarım bir daha yasamam o lanet durumu.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar servisle konuşurken araca özellikle sadece şanzıman değil beyin yazılımı atılmasını söylesin ve aracın öğretmesini serviste değil yol testinde yapmalarını söyleyin. Nasıl razı edersiniz bilmiyorum ama sorunun yazılımsal olduğunu öğrenmiş olduk en azından.

"Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız"