EDC Şanzıman Sarsıntılı Ve Sesli Geçiş Problemi

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eski konuları bir okuyun. Şansınızı deneyin. Şikayet var'a yazın. En kötü katılım payı ödeyerek kurtulursunuz..
Edc ile ilgili forumlarda ne bulduysam okudum ama benimki gibi bir durum bulamadım.
Bizim forum da bu konuda o kadar zengin değil. Getrag 250 olarak bile aradım. O kadar yani.
Telefondan beyin değişecek demek de biraz abes olabilir. Yinede öyle mi yapayım?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Edc ile ilgili forumlarda ne bulduysam okudum ama benimki gibi bir durum bulamadım.
Bizim forum da bu konuda o kadar zengin değil. Getrag 250 olarak bile aradım. O kadar yani.
Telefondan beyin değişecek demek de biraz abes olabilir. Yinede öyle mi yapayım?

Servis kontrolü isterler. Yenibosna inanlar şubesi ya da florya hedef şubesine gidin. Arızayı anlatın. Beyin derler zaten..

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anadolu yakasında alternatif yok mu?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anadolu yakasında alternatif yok mu?

Servise durumu anlatın. Tecrübeli ise beyin diyecektir zaten

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece 100000 servisi serviste yapılmadığından hayal kurmamak lazım.
Dün maise gittim. 5dk da adaptasyon yaptılar. Burada anlatıldığı gibi 30-45 dk sürmedi.
Ve 6km sonra tekrar aynı hata.
Bu sefer ekranda aynı hata varken gittim. Obd cihazı "debriyaj motoru devresi 2" açık devre hatası verdi.
Şu an bişey yapamayacaklarını ilgili kişinin izinde olduğunu ve eylül ortalarında geleceğini söyledi.
Açıkça olmasa da garanti için beklentiye girmemesi belirtti.
Bu arada adaptasyon A ücret almadılar.
Şu an ne yapacağımı bilemiyorum.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece 100000 servisi serviste yapılmadığından hayal kurmamak lazım.
Dün maise gittim. 5dk da adaptasyon yaptılar. Burada anlatıldığı gibi 30-45 dk sürmedi.
Ve 6km sonra tekrar aynı hata.
Bu sefer ekranda aynı hata varken gittim. Obd cihazı "debriyaj motoru devresi 2" açık devre hatası verdi.
Şu an bişey yapamayacaklarını ilgili kişinin izinde olduğunu ve eylül ortalarında geleceğini söyledi.
Açıkça olmasa da garanti için beklentiye girmemesi belirtti.
Bu arada adaptasyon A ücret almadılar.
Şu an ne yapacağımı bilemiyorum.

Tamam iste ayni ariza kodu. Ayni ariza sekli..
florya hedef şubesinde cotechten Ahmet usta konu hakkinda tecrubeli.. Sizin aracinizi beyini degisecek. Baska bir arizasi yok.

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arızayı başka bir ustaya daha sordum o da 2. (üst taraftaki) robot diyor.
Robot denen şanzıman beyni olabilir mi?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arızayı başka bir ustaya daha sordum o da 2. (üst taraftaki) robot diyor.
Robot denen şanzıman beyni olabilir mi?

Bilmiyorum. Usta kim? Yetkisi nedir? Üst /alt sanziman kapagindanmi bahsediyor ? Ucuz parca. Ama o degildir.. Benim eski mesaj ve konularima bakarsaniz ariza harfi harfi ile ayni oldugunu gorursunuz..arabayi disarida elletmeyin. Mais ile görusmeniz gerekiyor

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilmiyorum. Usta kim? Yetkisi nedir? Üst /alt sanziman kapagindanmi bahsediyor ? Ucuz parca. Ama o degildir.. Benim eski mesaj ve konularima bakarsaniz ariza harfi harfi ile ayni oldugunu gorursunuz..arabayi disarida elletmeyin. Mais ile görusmeniz gerekiyor
Çevremde haberi salınca sağolsunlar arkadaşlar ilgilendiler. Maisden ayrılıp kendi özel servisini açmış biriyle telefonlaştım.
Söylediği parçaya arabadan baktım. Foto karanlık olduğundan netten foto ekliyorum. Gerçek adı ne bilmiyorum ama bu robot diyor. 2. Üstteki 1. Alltakiymiş.
Ekli dosyayı görüntüle 22157

Özelden ustanın iletişim bilgilerini verebilirseniz onunla da görüşmek isterim. Fakat 3 gün sonra izmire gidiyorum yani kısa zamanda işi bitirmem gerek.
İlginize çok çok teşekkürler.

Malesef garanti dışı alternatif lere bile bakmaya başladım. Elletmeden konuşmakta fayda var elbette.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çevremde haberi salınca sağolsunlar arkadaşlar ilgilendiler. Maisden ayrılıp kendi özel servisini açmış biriyle telefonlaştım.
Söylediği parçaya arabadan baktım. Foto karanlık olduğundan netten foto ekliyorum. Gerçek adı ne bilmiyorum ama bu robot diyor. 2. Üstteki 1. Alltakiymiş.
Ekli dosyayı görüntüle 22157

Özelden ustanın iletişim bilgilerini verebilirseniz onunla da görüşmek isterim. Fakat 3 gün sonra izmire gidiyorum yani kısa zamanda işi bitirmem gerek.
İlginize çok çok teşekkürler.

Malesef garanti dışı alternatif lere bile bakmaya başladım. Elletmeden konuşmakta fayda var elbette.

Tamam. Biz bunun yerlerini degistirdik. 2. Parca arizali olsaydi, 1. Ye taktigimizda ayni hatayi 1-3-5 gecisleri iptal olarak verecekti. Geçici beyin taktik. Sorun cikmadi. Yeni beyin takildi. Uzun ya gittim. Dağ tepe. Hic problem yok. Size kolay gelsin. .. Bosu bosuna para vermeyin ustalara. Simdiden soyleyeyim. Ustanin numarasi yok. Zaten telefonla olcak sey degil..