EDC sorun

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
He bu arada kimsenin değinmediği bir konu var. Keçe ya da conta meselesi çok önemli, 100k dan sonra anormal bir durumla karşılaşırsanız önce buralara odaklanın. Bir de sebebine odaklanın, termostat bozulması bunları çok olumsuz etkiler.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,
aracımdda şanzumanla ilgili bir sorunum var acaba nedendir? ve başına böyle bişey gelen varsa tecrübelerinizi paylaşıp yol gösterirseniz çok sevinirim?
aracım 2012 fluence edc dizel otomatik 140bin kmde
daha önce 70 bin km de edc şanzumanın komple değişimi garantiden 2015 yılında değişimi gerçekleşmiştir, fakat 1 aydır şöyle bir problemim var, aracımla haraket halindeyken durduğumda ışıklarda şanzumandan vuruntu ve sarsıntı meydana geliyor acaba neden yapabilir ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,
aracımdda şanzumanla ilgili bir sorunum var acaba nedendir? ve başına böyle bişey gelen varsa tecrübelerinizi paylaşıp yol gösterirseniz çok sevinirim?
aracım 2012 fluence edc dizel otomatik 140bin kmde
daha önce 70 bin km de edc şanzumanın komple değişimi garantiden 2015 yılında değişimi gerçekleşmiştir, fakat 1 aydır şöyle bir problemim var, aracımla haraket halindeyken durduğumda ışıklarda şanzumandan vuruntu ve sarsıntı meydana geliyor acaba neden yapabilir ?

Bu bahsettiginiz olay dururken mi oluyor durduktan sonra mi oluyor?

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu bahsettiginiz olay dururken mi oluyor durduktan sonra mi oluyor?

“hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

instagram: @flu_e_nce
twitter : @tanseler
imessage : tanseler@me.com
hareket halindeyken mesela işiklara geldim durdum o zaman oluyor, ve genelde de araba soğukken yapiyor

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazen durma anında araç önceden boşa almamış oluyor ve durunca kasılmış haldemi denir artık, kendini boşa alıyor durduğunuzda o yüzden böyle ses gelebiliyor bazı zamanlarda bende karşılaşıyorum bu durumla

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bazen durma anında araç önceden boşa almamış oluyor ve durunca kasılmış haldemi denir artık, kendini boşa alıyor durduğunuzda o yüzden böyle ses gelebiliyor bazı zamanlarda bende karşılaşıyorum bu durumla
aynen ahmet bey tamda tarif ettiğiniz gibi, acaba bu normal durum mu? Sanirim bence değil çünkü 1 aydir böyle bi durum var ve ustaya bu şekilde anlattiğimda direk şanzuman beyni dedi, bende şimdi fransadan bi taniik buldum parça fiyati sordum bakalim!

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabi olabiliri beyinden bilemiyorum fakat bu kullanımdan kaynaklı çıkabilecek sorun gibi, ışıklara gelirken yavaş bi şekilde gelip duruyorsanız da bunu yapıyorsa bi sıkıntı olabilir fakat hızlı gelip ani du ru yorsanız eğer algılamada yavaş kaldığı için son anda boşa almaya çalılmasından kaynaklı olabilir sayet anlattığım iki du ru mda başıma geldi yavaş durduğumda sıkıntı yok fakat bir anda durmam gereken bazı durumlarda boşa almakta geç kalıp durduğumda dediğiniz sesler çıkarak boşa aldığını hissediyordum hatta bazen sarsıyorda çok hafif

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tabi olabiliri beyinden bilemiyorum fakat bu kullanımdan kaynaklı çıkabilecek sorun gibi, ışıklara gelirken yavaş bi şekilde gelip duruyorsanız da bunu yapıyorsa bi sıkıntı olabilir fakat hızlı gelip ani du ru yorsanız eğer algılamada yavaş kaldığı için son anda boşa almaya çalılmasından kaynaklı olabilir sayet anlattığım iki du ru mda başıma geldi yavaş durduğumda sıkıntı yok fakat bir anda durmam gereken bazı durumlarda boşa almakta geç kalıp durduğumda dediğiniz sesler çıkarak boşa aldığını hissediyordum hatta bazen sarsıyorda çok hafif
aynn ahmet bey dediğiniz 2 şekilde de başima geliyor, o zaman pek endişe edecek bir durum yok gibi dimi?

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onur Bey bi durum var mı yok mu bende bilmiyorum tabiki ama benimde başıma geliyor ve bir sorun çıkarmadı bu durum, kullanımdan kaynaklı gelişiyor benim düşümcem dikkatli kullandığımızda zaten oluşmuyor bu sıkıntı, sürekli dikkat etmezsek uzun süre böyle sesler gelirse ani harekette bulunursak ileride tabiki sorun yaratacaktır, dikkatli kullanmakta fayda var :))

ottomanj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;

Bende 2013 Model Dizel EDC 105.000 Km de Fluence var. Herkesin bildiği 1 den 2 ye ve 2 den 1 e geçerken düşük devirlerde karışıklık oluyor. Bu bildiğim sorun ve sanırım çözümü yok.

Ancak benim evim çok bayır bir yerde. Geçen gün evden çıktım bayır aşağı indim, tabi bu esnada düşük viteste devam etti, sonrasında bayır çıkarken sanırım vites takılı kaldı ve düze çıktığımda da ne yaptıysam vites yükselmiyordu. En son manuele aldım sonra otomatiğe aldım sorun böyle düzeldi.

Bu sorun başka zamanlarda da başıma gelmişti. Hatta bu sorun olduğunda durmaya çalıştığımda araç manuel araçlarla viteste durmaya çalışır gibi stop etme eyilimi gösterdi. Bunu hissettiğimde aracı manuele aldım ve anınad kendini boşa aldı.

Başka bir gün katlı otoparkta araç epey bir durdurktan sonra katları tek tek inmeye başladım, tabi bu esnada araç sürekli 1 - 2 - 1 - 2 diye vites değiştirmek durumunda kaldı. Otoparktan çıkıp yola çıktığımda vites kutusu arızası dedi. Bende aracı stop edip tekrar çalıştırdım sorun düzeldi.

Bazende bayır çıkarken vites düşürmelerde çok gecikiyor.

Önerilerinizi bekliyorum. Bu sorunlar mekaniksel bir parça arızasından kaynaklı mıdır? Yoksa yazılımsal müdahalelerle düzelebilecek sorunlar mıdır?