Efsane motor F7R beni çok korkuttu

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun f7rcı kardeşim.. walla üzüldüm şimdi.ama gülü seven dükenine katlanıyor..bende önceki arabam 106gtida aldım motoru kucagıma cocugun oldu gözünaydın demişlerdi 3 gün kendime gelememiştim sonuç olarak yaklasık 1500lira cıkmıstı... bunlar saglam sıkı makinalar bunları kullanarak zaten masraflarada katlanmayı göze alarak biniyoruz oyüzden cok kafana takma diyorum artık 1000liralar fln büyük rakamlar degil sıkma canını bence...ben bakıyorumda nezaman bi konu açsan sen bu araç hakkında cok canını sıkıyosun bikresinde acmıstın konu km yüksek diye hatırlıyom ve korktugun basına gelmiş en sonunda bişeyleri hissetmişsin aklına degil başına gelmiş walla cok takıyosun sen yapma bu kadar olur böyle şeyler...sonra aracın bomba olucak komple bakım yapılınca böylede düşün..yada korkularınla devam etme satarsın gene alırsın güzel bi hızlı makina..

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alsınlar abi. Arabama hastayım. Toz kondurtmuyorum, laf dedirtmiyorum. Ama yeter bukadar. Benim ocağıma incir ağacı dikti ya. Birdünya bakım yaptırdım. Şuan ön takım salıncak, rot mot aklına gelen ne varsa herşeyi full bakımlı. Motor elimde kaldı. Okadar yaptığım bakımın ne anlamı kaldı şimdi. Arabaya 13.500 verdiler zamanında vermedim.
BMW 520 ile takas teklif ettiler kabul etmedim. Gözümde paha biçilemez bir değeri vardı. O yüzden ufak problemlerini konu edip hemen yaptırdım. Şimdi ben minimum 4.000 tl maximum 6.000 tl para verip yaptıracak mıyım bu arabayı. Üzülerek ayrılacağım F7R'dan. Sağlık olsun.
meraklısı varsa kuruş pazarlıksız 8.000 TL istiyorum. İlgilenen mesaj atsın yada arasın. 05327844406

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ocağıma incir ağacı yazmışsınız da, bence servis bu işi yapar size :D
5-6 bin liraya sıfır motorlar var. fransadan getirttirirsin 0 hemde, yaptırılmamış.
(eskiden saf, mahur gözlü zamanlarımda araba tekliyor diye gitmiştim, 1bin tl masraf çıkmıştı. o gün bugün servis lafını duyunca
delleniyorum)

sorunuza gelirsek: dişarıda çok daha ucuza yaptırabilirsiniz. belkide contadan yağ fışkırtıyordur yani..
belkide hiç masrafı yoktur.her ustaya da güvenmemek lazım.

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
13.500 verseler bende asla vermemki arabayı bu arabaların hakkı bu degil cunku.kıytırık teneke hondalara istiyo adamlar 18-19-20 lira neymiş güvenlik paketliymiş abs airbag warmış :D bizde hepsini gec ekstra bi dolu ozellik+f7 motoru war degil 13, 18 verseler gene vermem su an aracımı.satacagım zamanda zaten bu rakamdan az yazmam..sen simdi 8bine kıycam vercem diyosun kesin alan cıkar bana kalırsa..yazık olcak :( ne çektim be bu f7rdan diyosun yani....qw

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alsınlar abi. Arabama hastayım. Toz kondurtmuyorum, laf dedirtmiyorum. Ama yeter bukadar. Benim ocağıma incir ağacı dikti ya. Birdünya bakım yaptırdım. Şuan ön takım salıncak, rot mot aklına gelen ne varsa herşeyi full bakımlı. Motor elimde kaldı. Okadar yaptığım bakımın ne anlamı kaldı şimdi. Arabaya 13.500 verdiler zamanında vermedim.
BMW 520 ile takas teklif ettiler kabul etmedim. Gözümde paha biçilemez bir değeri vardı. O yüzden ufak problemlerini konu edip hemen yaptırdım. Şimdi ben minimum 4.000 tl maximum 6.000 tl para verip yaptıracak mıyım bu arabayı. Üzülerek ayrılacağım F7R'dan. Sağlık olsun.
meraklısı varsa kuruş pazarlıksız 8.000 TL istiyorum. İlgilenen mesaj atsın yada arasın. 05327844406

Arabayı adam gibi bir ustaya göstermeden bence hemen satmayın. Belki buji takılırken takan diş kaptırdı ondan oluyor hepsi. Bence adam gibi ustaya gösterin. Hatta 2 ustaya gösterin. Ondan sonra oturun düşünün kararınızı verin.

Bu arada clio rs pistonu takarsan sıkıştırma artar yani perf alırsın;)

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arabayı kullandıkça tutkunu oldum. İçinde uyuduğumu bilirim ya. Ayrılamazdım bazen arabadan. Anlamsız anlamsız km'lerce yol yaptım sırf gaz pedalına basmak için:) Üstelik ilk arabam değil bu 3. arabam. Nankör çıktı ya:) Vallahi psikolojim bozuldu şimdi. Oturup ağlayasım var. Sevdiğim kız bana abi dese daha iyiydi be:)

Bu arada meganne'nin dediği gibi belkide hiçbişey yoktur. 5 farklı servisi arayıp problemi anlattım hepsi sekman dedi hepsi eyvahh dedi moralimi bozdular hep :(

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuç olarak, o arabayı o halde fazla sürme...segmanları da bozabilir.
satacam yazmışsın. acele kararlar verip pişman olma. adam 8 bine alır, 300tl ye yaptırır, 13bine satabilir :)
yani acele etme, 3-5 ustaya göstert. eli yüzü düzgün, konuşurken kaşı gözü fır fır oynamayan adamlara git.
motorda öyle bitmez, rahat relax ol...emin ol ufak bir sorundur.

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuç olarak, o arabayı o halde fazla sürme...segmanları da bozabilir.
satacam yazmışsın. acele kararlar verip pişman olma. adam 8 bine alır, 300tl ye yaptırır, 13bine satabilir :)
yani acele etme, 3-5 ustaya göstert. eli yüzü düzgün, konuşurken kaşı gözü fır fır oynamayan adamlara git.
motorda öyle bitmez, rahat relax ol...emin ol ufak bir sorundur.

Doğru söylüyorsun üstad. Ben aracı kullanmıyorum zaten. kapıda yatıyor. cebime 1000 tl koyup göstercem ustaya. Baktım ki bütçemi aşıyor ağlaya ağlaya anahtar teslim etcez. Hayırlısı bakalım ne çıkacak.

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ahh lpg vahh lpg... aslında bu kronolojik bir sıra.. ilk iş motor su eksiltiyor mu? su eksilten motor sekman dönmesi denilen bir olaya neden olur ki araç bu yüzden yağ yakar..motoru açmadanda kimse 5000 6000 diyemez dışarı çıkarılıcak motor komple sökülücek motoru ne kadar zorlanmış ona bakılıcak. eksantirikler subablar kontrol edilcek.. yataklar kontrol edilcek.. yağ eksiltirken yağ tamamlayıp devam ettiyseniz o kadar masrafınız az olur ama eğer komple motora giriceksenizde o kiti atın..