Efsane motor F7R beni çok korkuttu

megaturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.

Yaşadığın problemlerin birkaçını daha önce k7m 98 coupe de bende yaşadım. Önceleri araba arada gaz yememeye başladı, gaza basınca frene basmış gibi oluyordu, birkaç gün sonra sinirli olduğum bir anda 195 km ye abandım araba da ertesi günde pufff egzostan beyaz duman ve motordan duman çıkıyor feci. Araba hararet yaptı çünkü o ana kadar anlamamışız durumu ...

Durum şu;

Üst ve alt conta bitmiş ve kaçırmaya başlamış, üst motor kapağında delikler oluşmuş, bunun dışında kam mili, bujiler fln bitmiş. 2 yıl önce bunların hepsini işçilik dahil 1500 tl ye yaptırmıştım ama belki yapan ustasından bilemiyorum ama araçtan aynı performansı bir daha alamadım ve soğudum. Netice de aracı sattım idareten bir uno aldım :) sonrasında da şu anda kullanmakta olduğum coupe yi. Araçtan soğudum ama coupe sevdasından değil.

Sende bence mutlaka aracı yerinde göster ki bi de öyle baksınlar. Fiyatın 6000 lere dayanacağını sanmıyorum. Araca nasıl baktığını şu anda tahmin edebiliyorum :) Sıkma canını ve eğer sonra da kullanacam dersen mutlaka ama mutlaka işinin ehli bir ustaya yaptırt ...

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
KOMPLE rektefiye 700 tl civari
Ana yatak tk 150tl civari
KOl yatak tk 150 tl civari
Kapak conta seti 220 tl civari
Ozel kesim segman tk 150 tl civari
IScilik 750 tl civari
PIstonlarin etekler cizik degilse degismene gerek yok
Temiz degilse Cikmasini 300-400tl ye.alirsin takimi

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
o fiyata sandık motor alınır 5-6bin cok fazla benim bildgim en kral araba motoru 3 hadi max 4.000 olsn.. k4mler falan 2000 civarında yapılır

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Segmandan kaçırdığını kim söyledi ?, nasıl bir tespitle ?, bu önemli bir konu.

Motor inmediği sürece maksimum 1200 TL'ye subap takımını, yatak takımını ve orjinal contaları taktırırsın. Sağlam bir araştırma yap. Parçaları sen al, usta almasın.
Böyle şeyler çok normal, moralini kesinlikle bozma, para kazanılır ve harcanır; bu böyledir. Tek sorun usta faktörüdür, kendini usta zannedenler yüzünden insanlar araçlarından soğuyor. Parça varsa yapılmayacak araç yoktur, kötüleyen usta vardır.

mmteSn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara yıldız san. sit. Güven Oto renaultta kazalı f7r mevcut .. Motorunda darbe görünmüyor, söylenen de sıkıntısız olduğu..
Ben hava filtre kutusunu kendi ellerimle söktüm..
Hiç olmadı al işlet bin-sat .. Alırken mutlaka anlaşmalı al..
Bu arada üzerinde atiker sıralı lpg de var

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun satmak konusunda bencede biraz daha baktır derim 6000 büyük para ama tek çare buysa yapıcak bişey yok satmak en mantıklısı :(

armağan.e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar. Kaç gündür buji yağlanması hakkında konu açıyorum. Şimdi Cantekin67'nin açtığı konuya bakınca yetkili servisi aradım. Bujilerin yağlanıyorsa %95 ihtimal aracına sekman atılacak. Daha doğrusu komple motor yapılacak dedi. Maliyeti ise aşağı yukarı 5000-6000 tl olur.

Şuanda arabamdan değil direk hayattan soğudum. Lütfen bana başka ihtimallerinde olduğunu söyleyin. Aracım şuan kapıda yatıyor kullanmıyorum.
Servisdeki yetkiliye sadece telefonda anlattım problemi. aracı göstermedim henüz.
Bujiler yağ içinde kalıyor ve araba tekliyor. Problem bu.

nerelisiniz ? antalyasa yardımcı olmaya calısırız..

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar. Kaç gündür buji yağlanması hakkında konu açıyorum. Şimdi Cantekin67'nin açtığı konuya bakınca yetkili servisi aradım. Bujilerin yağlanıyorsa %95 ihtimal aracına sekman atılacak. Daha doğrusu komple motor yapılacak dedi. Maliyeti ise aşağı yukarı 5000-6000 tl olur.

Şuanda arabamdan değil direk hayattan soğudum. Lütfen bana başka ihtimallerinde olduğunu söyleyin. Aracım şuan kapıda yatıyor kullanmıyorum.
Servisdeki yetkiliye sadece telefonda anlattım problemi. aracı göstermedim henüz.
Bujiler yağ içinde kalıyor ve araba tekliyor. Problem bu.

Fiyatın okadar tutmasına imkan yok.. Yetkili servis dışında yaptırırsın sende .. Sıkma canını hocam.

efecelebi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence öfkeyle kalkıyorsunuz.

Bu aracı 8000 tl ye satıp yerine ne alacaksınız?
Bu araçtan emin olduğunuz kadar aldığınız araçtan emin olabilecekmisiniz?
Alacağınız araç sizi bu araç kadar tatmin edecek mi?
Madem motor dışında her aksamından bu kadar eminsiniz bence (belkide) motor yaptırmaya değer.

Önce işinin ehli kalifiye bir motor ustasına gidin ve durumu en ince ayrıntısına kadar analiz ettirin, ona göre karar verin derim...

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence öfkeyle kalkıyorsunuz.

Bu aracı 8000 tl ye satıp yerine ne alacaksınız?
Bu araçtan emin olduğunuz kadar aldığınız araçtan emin olabilecekmisiniz?
Alacağınız araç sizi bu araç kadar tatmin edecek mi?
Madem motor dışında her aksamından bu kadar eminsiniz bence (belkide) motor yaptırmaya değer.

Önce işinin ehli kalifiye bir motor ustasına gidin ve durumu en ince ayrıntısına kadar analiz ettirin, ona göre karar verin derim...

Son kelimesine kadar benim düşüncelerim söylenmiş. Bence de acele etmeyin. Biraz araştırın. F7R kolay soğunması gereken bir araç değil. :)
Araştırın edin. Hatta bana da kalsa, uzun süre binmeyi düşünüyorsanız(ki aracın motoru hariç her özelliğinden memnun olduğunuzu söylediniz), iyi bir ustaya motoru yaptırıp içiniz rahat yıllarca binin araca.