Egsoz Manifoldu

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu gün çook sevdiğim bir arkadaşımla araçlarımızı bizim evin önünde yıkıyorduk..söz araçlardan açılmışken o kendi sıkıntılarından ben kendi sorunlarımdan bahsediyordum benim sıkıntım motor ısınana kadar bir titreme sonrasında geçmesinden bahsettim arabayı çalıştır dedi ilk marş sorun yok devri normale geldikçe titreme başladı bi şeyler saymaya başladı ağzıyla tahliyede sıkıntı var dedi. yaptıklarımı sordu subab ayarı ok buji ok bobin ok kablosu herşeyi saydı hiç egsoz a baktırdın mı dedi dedim yeni değişmiş onada baktılar beyinde ağrızada yok değince lokma takımı istedi. egsoz manifoldunun üzerindeki koruma kapağını sökünce 4.silindirin tahliyesinin boydan boya çatlamış olduğunu gördük:S şimdi bu ne yapar ? gaza bastığımızda baya kuvvetli ve şiddetli bir şekilde hava geliyor o kısımdan ilk marştan sonra devrimin normal yerine gelene kadar titremesiyle motor ısındıktan sonra geçmesiyle bunun bi alakası varmıdır?bide bunun tamiri kaynaktır tahmin ediyorum randıman verir mi yan sanayileri ucuz ama orjinalleri baya el yakıyor çıkmacılarımı gezicem yoksa? yardımlar için şimdiden teşekkürler...

dsc0285tt.jpg

dsc0284sf.jpg

dsc0283s.jpg

dsc0282zp.jpg

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu, titremeden çok performans ve yakıt tüketimini olumsuz yönde etkiler. Eğer çatlak ciddiyse zaten subaplar dengesizleşir, yanma sağlıklı olmaz.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çatlak Bayağı Büyük Boyutlarda Kaynak İle Halledilmeyecek Bir Sorun Değil Şimdi Gidin Yan Sanayisini Alıp Desem İnanın Kaynak Yapılmış Orjinal Manifold Yan Sanayi Sıfır Manifold'dan Daha Sağlamdır Geçmiş Olsun :eyv

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önerileriniz için teşekkürler zaten orjinali yok çıkmacıyıda aradım ondada kalmamış hepsi uçmuş :D sanırım ilk önce kaynattırıcam ayar tutmazsa yan sanayisini alır takalarım 3 4 yıl götürse kafidir 600 lira muadil yan sanayisinede vermem araba neki satmaya kalksam 10 11 lira eder zaten :pkaynaktan sonra değişen bi şey olursa eklerim :)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu gün itibariyle manifoltumuzu değiştirdik yerinin güzel oluşundan kaynaklı sökümünüde montajınıda kolayca yaptım :) amyantlı çelik conta kestirip koydum çıkan manifold un işçiliği çook iyi taşlaması çook muntazammış :D o biraz kafamı karıştırsada yan sanayi manifold u bağladım. ilk izlenimler hiç fark etmediğim patlama değilde hırıltı sesi kayboldu gaz yiğişinde pek bir değişiklik yok aynı yakıtıda çook kontrol edemedim açıkçası en iyi sayılabilicek artış tork gelmiş gibi 3 vitesde 3000 devirde 60 yaparken şimdi aynı vites aynı devirde 70 km inşallah yakıtımızada biraz düşer :)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
titreme geçti mi kardeş?

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
titreme geçti mi kardeş?

tam olarak geçmedi iyice ısınana kadar normal devrine indiğinde gaza basmazsam yapıyor bi gaz verirsem kesiyor bakalım bu kadarını bulduk onuda buluruz allahın izniyle :)

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu gün itibariyle manifoltumuzu değiştirdik yerinin güzel oluşundan kaynaklı sökümünüde montajınıda kolayca yaptım :) amyantlı çelik conta kestirip koydum çıkan manifold un işçiliği çook iyi taşlaması çook muntazammış :D o biraz kafamı karıştırsada yan sanayi manifold u bağladım. ilk izlenimler hiç fark etmediğim patlama değilde hırıltı sesi kayboldu gaz yiğişinde pek bir değişiklik yok aynı yakıtıda çook kontrol edemedim açıkçası en iyi sayılabilicek artış tork gelmiş gibi 3 vitesde 3000 devirde 60 yaparken şimdi aynı vites aynı devirde 70 km inşallah yakıtımızada biraz düşer :)
Hadi hayırlı olsun, orjinal manifold başka olur tabi
İmkansız bişey, tamamen psikolojiktir

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hadi hayırlı olsun, orjinal manifold başka olur tabi
İmkansız bişey, tamamen psikolojiktir

eh gönül ister orjinalini takmak..:) ama reno sağolsun parça konularında sağlam üzüyor insanı... benim volkswagenden kaçmamın tek sebebi parça fiyatlarıydı ne yazıkki renoda aratmıyor orjinal parçalarında wolkswagenin tuzlu rakamlarını...:( psikolojik mi değil mi bilmem yolum benim sabittir ikea-ev arasında kontrol ediyorum genelde eğim ve benzeri olmayan boş bir düzlükte değerleri kendimce yorumlarım şimdilik ciddi tek fark o gibi görünüyor :)

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tam olarak geçmedi iyice ısınana kadar normal devrine indiğinde gaza basmazsam yapıyor bi gaz verirsem kesiyor bakalım bu kadarını bulduk onuda buluruz allahın izniyle :)
Kerem sorunu bulursan banada söyleyiver.Genelde soğuk havalarda ilk çalışınca araç patırtılı devrilenme ve gaz yememe durumları var bendede.Isınıp gaza geçince düzeliyo