Egsoz Manifoldu

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kerem sorunu bulursan banada söyleyiver.Genelde soğuk havalarda ilk çalışınca araç patırtılı devrilenme ve gaz yememe durumları var bendede.Isınıp gaza geçince düzeliyo

ah bi bulabilsem haykırıcam zaten :D ama benim durumla sizin ki biraz farklıdır motor yapımızda farklı bide araç lpg ye baya bi alışıyor yanma zamanı motorun karakteri lpgye uyumlu oluyor ama patlama kesinlikle kötü ateşleme kötü zamanlamayla alakalıdır. nedenini iyi araştırmak lazım :) manifold çatlağıyla ilgili bi şey öğrendiysem araba durduğunda motor soğurken çat çut sesi geliyorsa o manifold gidik :)

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bugün egzos manifolt contasını yeniledim. Hafiften kaçırıyordu. Ses üzerine tahmin etmiştim zaten sıkıntıyı. 20 TL verdim. İzin günümdü biraz gezdim. Yakıtta farkını hisettim. Şırıltı da kesildi. Bu güne kadar ki en ucuz bakımım oldu:) Ve ilkkez bukadar ucuza kafam rahatladı. Arabamdan tık sesi gelmesine tahammülüm yok. Hemen sanayiye koşarım. Konusu açılmışken söylemek isterim eğer yarın birgün katalizörü değiştirmek isterseniz silindir şeklinde olanı değil elips şeklinde ve büyük olanları tercih edin. Küçük katalizör motoru sıkıyor. Egzos çok ısınıyor ve egzos contası yanabiliyor. Ben 2 kez manifold contası değiştirince akıllandım:) Bilgilerinize