El freni ile ilgili bir sorun

muhammedali25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun arkadaşlar.

7 yıldır 4 ayrı scenic sahibi biri olarak 2008 ve şuanki 2009 model aracımda bu sorunu çok yaşadım.

servisde 270 tl çıkmacıda 75 tl internette sıfırı 150 tl ye bulunabilen bu parçayı servisten almak daha mantıklı. yenisi takıldığında arıza kendi kaybolmuyor yine bilgisayara sokulup arıza kaydının silinmesi gerekiyor. internetten150 tl ye alıp 50 teleye bilgisayardan sildirmekte mümkün . 70 tl kar edersiniz. şu an çoğu elektrikçide renault okuyucular mevcut. amaaa garanti kapsamı dışında olur.

el freni morouna gelince sürekli arıza yapmaz. aracın altını çok vurmakla halatlar zedelenir çamurlu yerlere çok girmekle halatların içi kir dolar öyle bozulur. bu durumlarda halatçılar var mesela akersan gibi parçayı söküp götürün onlar halatların birebir aynısı yapı verirler. her iki halatıda değiştirin diğeri sağlam olsada kalmasın değiştirin. her iki tarafın aynı performansla çalışması lazım. her iki halatın bedeli ise 100 tl.

yok ben motoru bozdum elfreni motorunu komple alıcam derseniz servide 2400 ila 2700 tl takması işçiliği ile 3200 ila 3550 arasında değişmekte.

kartal oto sanayinin ana yol cephesinde benzinlik yanında reno çıkmacısı var onda sıfır tır malı el freni motoru bulabilirsiniz. 800 yada 900 e alırsınız. internetten nasıl sökülüp takılırı izleyip bir adet yan keski yada karga burnu ile aracın altına yatıp kendiniz bile takabilirsiniz.

başka sorunlarınız varise cevaplamaya çalışırım.