El Yapımı Clio 4 ECO Mod Butonu - Kesme Delme Yok.

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
njjnai
njjnai

Orijinal ECO Mode butonu pahalı olunca araştırmalar sonucu bu butonu tasarladım. Hem baya şık görünüyor hem de orijinal buton kapağınızı delmenize, kablolarınızı soymaya ve ek yapmaya gerek kalmıyor. Tamamen Tak-Çalıştır bir ürün ortaya çıktı. Yaklaşık 5 dakikalık bir montaj sürecinden sonra işlem tamamlanıyor. Dileyenlere adresine kargoluyorum, videodaki tarifle kendisi montajı kolaylıkla gerçekleştirir, dileyene de İstanbul Kadıköy'de çalıştığım iş yerine gelinirse montajını kendim yaparım. Ama çalıştığım yerde işverenimden dolayı sorun yaşamamak adına kargolamayı tercih ederim :)

Bir adet kendi Clio'ma 1 adet te bacanağımın Clio'suna taktım ve aktif olarak kullanıyoruz.

Delme kesme ve kablo soyma gibi işlemler olmadığı için ilerde sırf canınız isterse butonu çıkarıp eski buton kapağını yerine takıp eski orijinal haline geri döndürebilirsiniz.
Çok basit montaj sayesinde tecrübe ve el ustalığı gerektirmiyor. Tamamen Tak-Çalıştır şeklinde hazır gönderiyorum. Videodaki tarife uymanız yeterli, ayrıca telefondan da destek veririm.

Ürünün işlevi ve çalışma mantığı orijinal ECO Mod butonuyla tamamen aynıdır. Tek farkı görünüşüdür. Buton yapımında kullandığım siyah plastiği aracın iç rengine uysun diye mat siyah olarak bulup yaptım. Dileyen olursa kaplama ile butonu taktıktan sonra üstten yapıştırıp kaplayabilir ve istediği renge bürüyebilir.

Bu butonları mümkün olduğunca uygun fiyata vermek istiyorum. Maalesef ki haftalarca uğraştım, tamamen el yapımı olarak evdeki alet edevatla yapabildiğim kadarıyla yaptım. Uyumlu butonu bulmak, pinleri ve bağlantı şemasını uydurmak, araç üstünde test etmek, yabancı sitelerden destek alarak son haline kavuşturmak haftalarımı aldı. Uyumlu plastik parçayı bulmak en zoruydu. Bunun için gezmediğim hırdavatçı, elektrikçi kalmadı. O yüzden zahmetine değsin istiyorum en azından.

Elimde sadece 2 adet hazırda buton var. Eğer ikisi satılırsa ve başka isteyen olursa sipariş vermeleri durumunda yurt dışından uygun parçaları getirtip yenilerini yapar, onlara da gönderirim. Ama bu biraz zaman alacak, çünkü parçaların yurt dışından gelmesi zaman alıyor.

El/Ev yapımı olduğu için siyah buton plastiğinde milimetrik pürüzler olabilir, fabrikasyon gibi kusursuzluk aramayınız :) Eldeki imkanlarla mümkün olan en iyi işçilikle yapıp göndereceğim.

İlgili video aşağıdadır. Yorum kısmından sorularınızı sorabilir, özel mesajdan sipariş verebilirsiniz.

Fiyat olarak düşündüğüm, arkadaşların da önerisi üzerine biraz indirim yaparak kargo ile alıp kendi monte edeceklere veya montaj yaptıracaklara aynı fiyat olmak üzere son fiyat olarak 90 TL'dir.

Almayacak olan arkadaşların da yorum, düşünce ve önerilerini yazmalarını rica ediyorum.

Videoda görebileceğiniz vitesin yanında, şarj kablosunun dibindeki yamuk kesilmiş boş plastiğe takılmayın. O daha önceki denemelerde yapmış olduğum başarısız bir üründü. Çöpe atılacak yani.

i3glK2.png

r57R0M.jpg

ZtqL4w.jpg

Son düzenleme:

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize emeğinize sağlık güzel olmuş.

SM-C7010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MtK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba öncelikle elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Ancak fiyat bence yüksek gibi geldi. Yalnış hatırlamıyor isem zaten sıfır fiyatı 200-250TL civarı. Emeğinize lafım yok ancak fiyat bence biraz daha makul seviyelerde olabilir ise sizin için daha faydalı olacağına inanıyorum.

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba öncelikle elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Ancak fiyat bence yüksek gibi geldi. Yalnış hatırlamıyor isem zaten sıfır fiyatı 200-250TL civarı. Emeğinize lafım yok ancak fiyat bence biraz daha makul seviyelerde olabilir ise sizin için daha faydalı olacağına inanıyorum.

Düşünce ve önerin için sağol hocam. Fiyat kargo dahil olup yüksek değil diye düşünüyorum. Orijinalini 347 TL'den daha aşağıya görmedim. Belki çıkmasını satan varsa o da zaten çok karşılaşılan bir durum değil. Tek tük çıkar en fazla.
Zaten bunun orijinalinden görsel olarak eksiği yoktur. Hem şık çelik buton tasarımı, halka şeklindeki aydınlatması, hem de tatlı yeşil rengi ile tuşu ve orta konsolu çok ön plana çıkarıyor. (kamera rengi olduğu gibi çekemiyordu. Nedense kamera butona bakınca buton ışığı sönük ve soluk görünüyor.)
İşlev ve çalışma mantığı olarak ta orijinalden farkı yoktur. Bağlantısı aynı olduğu için çalışması da orijinal buton ile tamamen aynıdır.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam peki benim araç 75bg, normalde eco modu haliyle yok, bu buton sayesinde eko modu mu olacak aracın, ve ne gibi katkı sağlayacak, ya da gerçekten sağlayacakmı yakıt tüketimine, sağlayacaksa da performansı ne ölçüde etkileyecek

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam peki benim araç 75bg, normalde eco modu haliyle yok, bu buton sayesinde eko modu mu olacak aracın, ve ne gibi katkı sağlayacak, ya da gerçekten sağlayacakmı yakıt tüketimine, sağlayacaksa da performansı ne ölçüde etkileyecek

Eğer eco modu varsa ve buton yerine plastik kapakla kapatılmışsa bu eksik olan butonun görevini görüyor. Yani orijinal buton almak yerine bunu alıp takıyorsunuz. Önemli olan o özelliğin araçta var olması ve tesisatın çekili olmasıdır.
75 beygir olan Clio'lar için tavsiye edilmiyor genelde. Forumda bu şekilde deneyenler de olmuş ama 75'likler için gerek olmadığı kanaatine varılmış.

90 beygir olanlarda torku azaltıyor, gaz pedali tepkisini hafiften geciktiriyor ve 75 beygire düşürüyor. Haliyle şehir içi kullanımda araç daha az yakmaya başlıyor.

koserh11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emegine sağlık hocam güzel çalışma olmuş. nacizane fikrim tus plastik parcanin ortasinda degilde orjinali gibi tek parca halinde olsa soft kaplama ile ayni eco tuşu görüntüsü verilebilir tabi asil mesele o kalipta plastik bulmak. Bu arada nette tuşu kargo dahil 297tl satan bir sayfa var daha uygununa sıfır olarak rastlamadım

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emegine sağlık hocam güzel çalışma olmuş. nacizane fikrim tus plastik parcanin ortasinda degilde orjinali gibi tek parca halinde olsa soft kaplama ile ayni eco tuşu görüntüsü verilebilir tabi asil mesele o kalipta plastik bulmak. Bu arada nette tuşu kargo dahil 297tl satan bir sayfa var daha uygununa sıfır olarak rastlamadım

Kalıp plastik bulmak çok sıkıntı. Eldeki imkanlarla da bundan ötesi mümkün değil. Tuşun ortada olması orijinalinden farklı olarak kendine has şık bir görüntü katmış. Videoda hem tuş hem ışık hiç iyi çıkmıyor. Tabi isteyen siyah kaplama ile tuşu ve çerçevesini istediği renge kaplayabilir, o ayrı mesele. Tuşa ait yanar vaziyette daha iyi bir fotoğraf çekimi yapabilirsem ekleyeceğim

http://prntscr.com/njjnai
njjnai

Son düzenleme:

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç beyninden eco mod aktif edilmedikçe malesef çalışmaz.sadece göstergede eco ışığı yanar