El Yapımı Clio 4 ECO Mod Butonu - Kesme Delme Yok.

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam iyi çalışmalar, emeğine sağlık. Bu butondan bana da lazım, hala devam ediyorsan bir şekilde bana ulaşabilir misin.
araç beyninden eco mod aktif edilmedikçe sadece tuş ile kesinlikle çalışmaz,aktif olmaz

PAŞA27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EL YAPIMI ECO MOD TUŞU hakkında

njjnai
njjnai

Orijinal ECO Mode butonu pahalı olunca araştırmalar sonucu bu butonu tasarladım. Hem baya şık görünüyor hem de orijinal buton kapağınızı delmenize, kablolarınızı soymaya ve ek yapmaya gerek kalmıyor. Tamamen Tak-Çalıştır bir ürün ortaya çıktı. Yaklaşık 5 dakikalık bir montaj sürecinden sonra işlem tamamlanıyor. Dileyenlere adresine kargoluyorum, videodaki tarifle kendisi montajı kolaylıkla gerçekleştirir, dileyene de İstanbul Kadıköy'de çalıştığım iş yerine gelinirse montajını kendim yaparım. Ama çalıştığım yerde işverenimden dolayı sorun yaşamamak adına kargolamayı tercih ederim :)

Bir adet kendi Clio'ma 1 adet te bacanağımın Clio'suna taktım ve aktif olarak kullanıyoruz.

Delme kesme ve kablo soyma gibi işlemler olmadığı için ilerde sırf canınız isterse butonu çıkarıp eski buton kapağını yerine takıp eski orijinal haline geri döndürebilirsiniz.
Çok basit montaj sayesinde tecrübe ve el ustalığı gerektirmiyor. Tamamen Tak-Çalıştır şeklinde hazır gönderiyorum. Videodaki tarife uymanız yeterli, ayrıca telefondan da destek veririm.

Ürünün işlevi ve çalışma mantığı orijinal ECO Mod butonuyla tamamen aynıdır. Tek farkı görünüşüdür. Buton yapımında kullandığım siyah plastiği aracın iç rengine uysun diye mat siyah olarak bulup yaptım. Dileyen olursa kaplama ile butonu taktıktan sonra üstten yapıştırıp kaplayabilir ve istediği renge bürüyebilir.

Bu butonları mümkün olduğunca uygun fiyata vermek istiyorum. Maalesef ki haftalarca uğraştım, tamamen el yapımı olarak evdeki alet edevatla yapabildiğim kadarıyla yaptım. Uyumlu butonu bulmak, pinleri ve bağlantı şemasını uydurmak, araç üstünde test etmek, yabancı sitelerden destek alarak son haline kavuşturmak haftalarımı aldı. Uyumlu plastik parçayı bulmak en zoruydu. Bunun için gezmediğim hırdavatçı, elektrikçi kalmadı. O yüzden zahmetine değsin istiyorum en azından.

Elimde sadece 2 adet hazırda buton var. Eğer ikisi satılırsa ve başka isteyen olursa sipariş vermeleri durumunda yurt dışından uygun parçaları getirtip yenilerini yapar, onlara da gönderirim. Ama bu biraz zaman alacak, çünkü parçaların yurt dışından gelmesi zaman alıyor.

El/Ev yapımı olduğu için siyah buton plastiğinde milimetrik pürüzler olabilir, fabrikasyon gibi kusursuzluk aramayınız :) Eldeki imkanlarla mümkün olan en iyi işçilikle yapıp göndereceğim.

İlgili video aşağıdadır. Yorum kısmından sorularınızı sorabilir, özel mesajdan sipariş verebilirsiniz.

Fiyat olarak düşündüğüm, arkadaşların da önerisi üzerine biraz indirim yaparak kargo ile alıp kendi monte edeceklere veya montaj yaptıracaklara aynı fiyat olmak üzere son fiyat olarak 90 TL'dir.

Almayacak olan arkadaşların da yorum, düşünce ve önerilerini yazmalarını rica ediyorum.

Videoda görebileceğiniz vitesin yanında, şarj kablosunun dibindeki yamuk kesilmiş boş plastiğe takılmayın. O daha önceki denemelerde yapmış olduğum başarısız bir üründü. Çöpe atılacak yani.

Hocam iyi çalışmalar, emeğine sağlık. Bu butondan bana da lazım, hala devam ediyorsan bir şekilde bana ulaşabilir misin.E-POSTA ADRESİM: huseyinkuyucu_pasa@hotmail.com

PAŞA27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yapmış olduğunuz butondan elinizde varsa almak istiyorum