Elektirik akımı neden düşer?

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
Başka yerler gibi, Sakarya da da her türlü usta var... iyi de kötü de... ıyı ustalara gitmelisin... piyasada çakma usta çok... :eyv
Merkez-Erenler de sakarya cad üzerinde çarş pazar kavşağında Elk Ustası Naci var fena değildir, birde ona baktır, elk tesisat kontrolü yaptır, şarz-altarnatör- vb elk sist baktırmak lazım...muhtemelen bunlarda kaçak veya arıza var... ıslık

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başka yerler gibi, Sakarya da da her türlü usta var... iyi de kötü de... ıyı ustalara gitmelisin... piyasada çakma usta çok... :eyv
Merkez-Erenler de sakarya cad üzerinde çarş pazar kavşağında Elk Ustası Naci var fena değildir, birde ona baktır, elk tesisat kontrolü yaptır, şarz-altarnatör- vb elk sist baktırmak lazım...muhtemelen bunlarda kaçak veya arıza var... ıslık

Arkadaşım teşekür ederim.Merkeze inince o ustayı arıyacağım.

Tüm yorum yapan arkadaşlara teşekürler...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şarj dinamosundan:)
araba çalıştıktan sonra akünün arabaya bi yararı var mı?

aküyü hangi barça şarj eder şarj dinamosu yani alternatör araç çalışırkende işlemine devam etmektedir bilgilerinize..

ayrıca akünün arabaya çalıştıktan sonra yararı varmı yokmu öğrenmek için atraç çalışırken kutup başlarını bi söküver :) bak yararı olup olmadığına. :)

cobrasnake

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aküyü hangi barça şarj eder şarj dinamosu yani alternatör araç çalışırkende işlemine devam etmektedir bilgilerinize..

ayrıca akünün arabaya çalıştıktan sonra yararı varmı yokmu öğrenmek için atraç çalışırken kutup başlarını bi söküver :) bak yararı olup olmadığına. :)

sağol bilmiyodum yararlı bilgi :)

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
bazı araçlarda teyp vb elektronıklerın şifreleri var, akü tamamen devre dışı kalınca, tekarar takınca şifre ister bunlar, şifreleri bimiyosan-bulamıyosan, aküyü sökme şimdilik... ıslık

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Tavsiyem ekolayzerı ve araç teyibini kontağa bağlatın malum havalar soğuk araç motoru sıcakken rolantidemi stop ediyor

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
%90 şarj dinamosudur ölçüm yaparken voltaj olarak ölçülüyor yanlış bu. Önemli olan Şarj dinamosunun kaç amper basabildiği. standart araçlarda 75 100 amperlik şarj dinamosu oluyo kömürler vs yıpranmayla az basmaya başlıyo anlık yüklenmelerde stop eder aracınız.

şarj dinamosunu açtırın baktırın gerekiyosa değiştirin sorununuz düzelir.

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavsiyem ekolayzerı ve araç teyibini kontağa bağlatın malum havalar soğuk araç motoru sıcakken rolantidemi stop ediyor

Evet.Motor sıcakken ve herşey normalken birden rolant düşüyor stop ettiriyor.Farları kapıyorum rolant biraz yükseliyor.Açınca stop ettiriyor.Biraz böyle devam ettikten sonra herşey düzeliyor hiçbirşey yokmuş gibi..Bu sık sık oluyor.Arabadan sogutacak beni artık.

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
%90 şarj dinamosudur ölçüm yaparken voltaj olarak ölçülüyor yanlış bu. Önemli olan Şarj dinamosunun kaç amper basabildiği. standart araçlarda 75 100 amperlik şarj dinamosu oluyo kömürler vs yıpranmayla az basmaya başlıyo anlık yüklenmelerde stop eder aracınız.

şarj dinamosunu açtırın baktırın gerekiyosa değiştirin sorununuz düzelir.

Büyük biri htimal o da olabilir.Ama aküdende olabilir diyorlar.Önce beyni değiştiricem.BRC takayım diyorum.Kafama taktım bir kere.Sonra düzelmezse şarj dinamosuna baktıracağım.