En uygun seçenek nasıl olur ?

Yunus Emre Aktaş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bu st ler çok hoşuma gidiyor
En az yakıcak ve en ekonomik olanı hangisidir . ?
Muhtemelen 1.2 joy benzin ile 0.9 icon turbo benzin arası bi seçin yapmak gerekir.
2 modelede lpg taktırılma şansı var mıdır ?
Hangisini almak daha iyidir ?

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG olayını bilmiyorum ama 0.9 Turbo olan araç daha az yakar. Bence Clio benzinli tercih edilecekse 0.9 Turbo alınmalıdır.

Yunus Emre Aktaş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangisi kasayı daha rahat taşır ? arabanın kasası ağır gelmez. ? ayrıca 2 sinede lpg oluyor mu buda onemlı

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boş Model 1.5 75 Bg Diesel Olanını Alın Benzinli Almayın Benzinli Her Defasında Turba Devreye Girerek Yürütücek Arabayı Dieseldee Öle Fakat Benzin Gibi Çekmiyo Mazotu

Edessar

Melih UĞUR-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangisi kasayı daha rahat taşır ? arabanın kasası ağır gelmez. ? ayrıca 2 sinede lpg oluyor mu buda onemlı
dün 09 motor bir ST aldım ankaradayım. yaptığım araştırmada lpg takılabildiğini öğrendim. Ancak 1 günlük tecrübemle gerek olmadığı kanısındayım. yokuş konusuna gelirsek daha önce 1.6 dizel picasso kullandım yokuşta onun kadar iyi değil ancak herhangi normal benzinli 1.6 bir araçdan hiç aşağı kalmıyor. 4 kişi ortalama 350 kg ile yokuş yukarı banamısın demeden tırmandı. Ankara kepez yokuşu gölbaşından gelirken. tork ve beygir gücü çok iyi bu konuda içiniz rahat olsun.

Yunus Emre Aktaş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dün 09 motor bir ST aldım ankaradayım. yaptığım araştırmada lpg takılabildiğini öğrendim. Ancak 1 günlük tecrübemle gerek olmadığı kanısındayım. yokuş konusuna gelirsek daha önce 1.6 dizel picasso kullandım yokuşta onun kadar iyi değil ancak herhangi normal benzinli 1.6 bir araçdan hiç aşağı kalmıyor. 4 kişi ortalama 350 kg ile yokuş yukarı banamısın demeden tırmandı. Ankara kepez yokuşu gölbaşından gelirken. tork ve beygir gücü çok iyi bu konuda içiniz rahat olsun.

0.9 fabrika çıkışlı ne yakıyor hocam km de ?
1.2 fabrika çıkışlı ne yakıyor hocam km de ?

birde 1.2 olanından farkı sadece donanımmı ? biri 35 tl diğeri 42
o aradaki 7 tl e değermi 0.9 ?

birde nerde konu açtıysam burası hariç renault a bulaşma dediler o para verilmez dediler.

Edessar

Melih UĞUR-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim alış fiyatlarım o yazdığın rakamlarla uyuşmuyor.
http://www.renaultfanclub.com/clio-4-sport-tourer-clio-4-st-fan-club/62679-yeni-bir-soluk.html

0.9 fabrika verisini yakalamak çok zor ancak ilk gün 6.9 ortalama yaktım. 1.2 konusunda kullanan arkadaşlarda yazarsa karşılaştırma yapabilirsin. Donanım konusunda benim aracım icon olan dolu paket üstünede R-link cam tavan krom kaplama vs aldım o yüzden rakam biraz tuzlu ;) Renault konusuna gelince ben fransız psa gurubunun 3 markasınada bindim renault citroen ve peugeot içlerinde en binilebiliri "benim görüşüm" renault. Ha onu söyleyen arkadaş ya bu arabalara hiç binmemiş yada tuzu kuru :) FKE şuan renault clio açık ara önde bunu ben söylemiyorum neredeyse tüm avrupa dergileri araçların değerlendirmesini yapıp yazıyorlar. Ayrıca aldığı altın direksiyon ödülüde bunu gösterir nitelikte. (kendimi renault satıcısı gibi hisstetim :) ) İyi değerlendirmek lazım Fiyat Kalite Endeksi bence değerlendirmeniz için önemli bir rol oynayacaktır. İyi forumlar...

gizmo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 fabrika çıkışlı ne yakıyor hocam km de ?
1.2 fabrika çıkışlı ne yakıyor hocam km de ?

birde 1.2 olanından farkı sadece donanımmı ? biri 35 tl diğeri 42
o aradaki 7 tl e değermi 0.9 ?

birde nerde konu açtıysam burası hariç renault a bulaşma dediler o para verilmez dediler.

Benim araba (1.2 Joy) 3000 km ye yaklaştı, şu anda ortalama yakıtım 6.5 lt. Ben daha önce de 1.2 hb kullanıyordum, o yüzden 1.2 motor için hiç düşünmedim. Tabi bir de bu işin para yönü de var, 0.9 ile arada 7.000tl, dizelle 10.000tl var, bunlar benim için yüksek rakamlar.
Sana şu şekilde yardımcı olayım; arabayı eşimle ortak kullanıyoruz, o benzin hesabını yapmadığı için bildiği gibi kullanıyor, ben biraz daha dikkatli kullanıyorum. Dikkatli kullanmayı şöyle açıklayayım; hızlı kalkışlardan kaçınıyorum, vitesi 3000 deviri geçmeden değiştiriyorum, yokuşta çekmezse gitsin diye boş yere gaza yüklenmiyorum vs. Bu şekilde şehir içinde şimdiye kadar 6 lt ortalamayı görmedim bile. Sana 2 örnek vereyim;
Geçen hafta sonu Çandarlı K.yaka geldim (95 km), bagajda iğne koyacak yer yoktu, yolun yaklaşık 40km sinde sürekli 120-130 gittim, sonra trafik bir sıkıştı eve kadar 10-15 km ortalamayla gittim. 95 km yol 2.5 saat sürdü. Bu şekilde ortalama tam 7.0lt/100km yaktı. Klima açık.
Diğer örnek, 2 gün önce arkadaşlarla iddialaştık, bir arkadaşta Sandero dizel var, 24-25 kuruş yakıyor dedi, ben de aynı dedim inanmadılar. İşyerinde sıfırladım, Kemalpaşa K.yaka geldim (35km), 2 kişiydik sakin kullandım (sakin derken 80-90 gittim şehir içi) ortalama 5.1lt/100km yaktı. Ve yine klima açık.
Özet olarak dikkat edersen bu araç çok çok az yakıyor ama dikkat etmesen bile 7 litrenin üzerine çıkman çok zor.

Yunus Emre Aktaş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araba (1.2 Joy) 3000 km ye yaklaştı, şu anda ortalama yakıtım 6.5 lt. Ben daha önce de 1.2 hb kullanıyordum, o yüzden 1.2 motor için hiç düşünmedim. Tabi bir de bu işin para yönü de var, 0.9 ile arada 7.000tl, dizelle 10.000tl var, bunlar benim için yüksek rakamlar.
Sana şu şekilde yardımcı olayım; arabayı eşimle ortak kullanıyoruz, o benzin hesabını yapmadığı için bildiği gibi kullanıyor, ben biraz daha dikkatli kullanıyorum. Dikkatli kullanmayı şöyle açıklayayım; hızlı kalkışlardan kaçınıyorum, vitesi 3000 deviri geçmeden değiştiriyorum, yokuşta çekmezse gitsin diye boş yere gaza yüklenmiyorum vs. Bu şekilde şehir içinde şimdiye kadar 6 lt ortalamayı görmedim bile. Sana 2 örnek vereyim;
Geçen hafta sonu Çandarlı K.yaka geldim (95 km), bagajda iğne koyacak yer yoktu, yolun yaklaşık 40km sinde sürekli 120-130 gittim, sonra trafik bir sıkıştı eve kadar 10-15 km ortalamayla gittim. 95 km yol 2.5 saat sürdü. Bu şekilde ortalama tam 7.0lt/100km yaktı. Klima açık.
Diğer örnek, 2 gün önce arkadaşlarla iddialaştık, bir arkadaşta Sandero dizel var, 24-25 kuruş yakıyor dedi, ben de aynı dedim inanmadılar. İşyerinde sıfırladım, Kemalpaşa K.yaka geldim (35km), 2 kişiydik sakin kullandım (sakin derken 80-90 gittim şehir içi) ortalama 5.1lt/100km yaktı. Ve yine klima açık.
Özet olarak dikkat edersen bu araç çok çok az yakıyor ama dikkat etmesen bile 7 litrenin üzerine çıkman çok zor.

hocam siz bunları 1.2 joy ile söylüyorsunuz değil mi ?
O zaman 0.9 turbo icon daha mı az yakar ?
Birde arkaya 4 kişi alırmı bu araç
bagajı geniş mi ? istetmesi bagajın altındamı yani simit tüp taktırılabilir mi ?
Arkaya atıyorum ben oturdum kucagımada kardeşim geldi diz mesefesi kısa mı ?
Aile biraz kalabalık gibi hele de bir yere gitmeye kalktığımızda :)

gizmo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam siz bunları 1.2 joy ile söylüyorsunuz değil mi ?
O zaman 0.9 turbo icon daha mı az yakar ?
Birde arkaya 4 kişi alırmı bu araç
bagajı geniş mi ? istetmesi bagajın altındamı yani simit tüp taktırılabilir mi ?
Arkaya atıyorum ben oturdum kucagımada kardeşim geldi diz mesefesi kısa mı ?
Aile biraz kalabalık gibi hele de bir yere gitmeye kalktığımızda :)

Evet dostum 1.2 joy için birebir aldığım değerler :) 0.9 turbo için bir fikrim yok, olan arkadaşlar değerleri paylaşırsa biz de bilgi sahibi oluruz.
Arkaya 4 kişi biraz zor, sınıfının en geniş arka kısmı diye tanıtıyorlar ama devasa bir genişlik beklemeyin. Benim arkada 2 adet çocuk koltuğu var, yanına da 1 kişi oturabiliyor.
Stepne altta dışarıda simit tüp olmaz, zaten boşver lpg yi uğraştığına değmez.
Arka tarafta tavan çok yüksek değil, o yüzden kucak kucağa biraz sıkıntılı olur gibi geliyor. Ama bagaj hacmi güzel, rekorum şu; 2 adet puset, 1 adet mama sandalyesi (demonte edilmiş halde), 2 adet örümcek, 5-6 tane orta ölçekli çanta (spor çantalardan), bol miktarda ufak tefek poşetler vs. Keşke fotoğrafını çekseydim o halinin fikir olurdu :) Bu arada bagajın bir de inanılmaz kullanışlı bir alt bölümü var.