Engelli Park Yerlerini İşgal Etmeyelim

ndipi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende engelliyim. Haftaya pazartesi günü hastaneye gittiğimde engelli araç park yerine engelli olmadığı halde park edenleri resmini çekecektim(daha önceden düşünmüştüm). Unutmazsam burada da paylaşırım. Camlara da koyulduğunu bizler ile paylaştığınız için teşekkür ederim. Resim çekerken buna dikkat edeceğim.

Samsung A3 Cihazımdan Tapatalk Kullanarak Gönderdim

Eyvallah haftaya Cuma günü bende gideceğim. Ama her zaman yaşadığımı yine yaşayacağım. Engelli için park edilmiş yere engelli olmayan kişiler park etmiş olacaklar ve sonra ben güvenlik görevlisine sorduğum da park etmişler deyip geçecek. Ve ben bir kaç kez daha dolaşıp tekrar geleceğim tabi biri oradan çıkana kadar. :(

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah haftaya Cuma günü bende gideceğim. Ama her zaman yaşadığımı yine yaşayacağım. Engelli için park edilmiş yere engelli olmayan kişiler park etmiş olacaklar ve sonra ben güvenlik görevlisine sorduğum da park etmişler deyip geçecek. Ve ben bir kaç kez daha dolaşıp tekrar geleceğim tabi biri oradan çıkana kadar. :(
Ben bugün kendi arabamızın içinden park etmiş arabaların resmini çektim ama arabaların ön camına bakamadım. Yani sadece ön camda engelli amblemi olması yeterlidir diye yönetmelik-kanun yayınlandı mı? Plakada amblem yok. Plakada amblem olmadığı için resimleri paylaşmak istiyorum ama ya sadece ön camda olupta burada yayınlarsa kul hakkına girmiş olurum diye düşündüğüm için yayınlamadan önce size sormak istedim.

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle bu konu altında resim ekleyebliriz bugün engellei olmaya biliriz ama yarın ne olacağımız belli değil Allah göstermesin hepimiz engelli vatandaş adayıyız ve bu konuda maksimum hassasiyet göstermek zorundayız konu için teşekkürler resimleri bu konu altında devam ettirebilirsiniz konuyu sabitliyorum
Savaş bey bilmediğim için soruyorum. Plakaları saklamayıpta resimleri yayınlasam karşı dava açma ihtimali var mı araba sahiplarinin?
Not:Bu siteye üye olmayanlarda görebileceğim için kararsız kaldım.

ndipi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şahsi fikrim engelli aracı olmadığı halde engelli araçlarının olması gereken parklara aracını bırakıp vay efendim benim aracımın plakası açık bir şekilde resim çekmiş davacıyım diye dava açsa bende hakim olsam ona iki katı ceza keser yollarım :)

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şahsi fikrim engelli aracı olmadığı halde engelli araçlarının olması gereken parklara aracını bırakıp vay efendim benim aracımın plakası açık bir şekilde resim çekmiş davacıyım diye dava açsa bende hakim olsam ona iki katı ceza keser yollarım :)
[emoji1]
------------------------------------------------------------
Aşağıdaki sorumu görmediniz galiba ?

Ben bugün kendi arabamızın içinden park etmiş arabaların resmini çektim ama arabaların ön camına bakamadım. Yani sadece ön camda engelli amblemi olması yeterlidir diye yönetmelik-kanun yayınlandı mı? Plakada amblem yok. Plakada amblem olmadığı için resimleri paylaşmak istiyorum ama ya sadece ön camda olupta burada yayınlarsa kul hakkına girmiş olurum diye düşündüğüm için yayınlamadan önce size sormak istedim.

ndipi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[emoji1]
------------------------------------------------------------
Aşağıdaki sorumu görmediniz galiba ?

artık plaka da engelli işareti kalmadı. Bunun yerine engelli araçlarına il trafik şube müdürlüklerinden engelli park kartları veriyor.

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
artık plaka da engelli işareti kalmadı. Bunun yerine engelli araçlarına il trafik şube müdürlüklerinden engelli park kartları veriyor.
O zaman bu sabah hastanede çektiğim resimleri paylaşmayım. Çünkü direk resim çektim, ön camlarına bakmaya fırsatım olmadı.

ndipi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
parkkarti2.JPG

SYSOP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nadir abi opel forumundan sonra tekrar merhabalar :)
Hassasiyetin ve çaban için tebrikler abi.

ndipi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nadir abi opel forumundan sonra tekrar merhabalar :)
Hassasiyetin ve çaban için tebrikler abi.

Eyvallah kardeşim elimden geldiği kadarı ile bu konuya dikkat çekme çabası içindeyim. En azından aklımda olan tek şey var oda bu konuyu okuyan araç kullanıcı arkadaş tam park edeceği sırada aklına bu konu gelir ve park etmez düşüncesi içindeyim. Umarım yanılmam :)