Enteresan sorun

Eirkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Clio 4 dci edc icon 1.5 aracımın yakıtını fullüyorum ama gösterge ful olmuyor 2 çizgi aşağıda gösteriyor bu şikayetle izmir ermat a gittim önce şamandıra kalibrasyonu yapıldı olmadı sonra şamandıra değişti olmadı gösterge paneli değişecek dediler bugün panel değişti yine olmadı yine 2 çizgi aşağıda gösteriyor.Fotoğraflarını çekip durumu Fransa ya mail attıklarını söylediler yarın cvp atarlar gelen cevaba göre bir yol izleriz dediler.Sorunum bi türlü düzelmedi var mı bi önerisi olan ya da başına böyle birşey gelen yardımlarınızı bekliyorum

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilginç bir durum. bende 1.2 joy var depoyu fullleyince ibre sizinkinin aksine 1 in üzerine çıkıyor. ama ben bunu sorun etmedim hiç 4 yıldır öyle kullanıyorum :D umarım sorununuz çözülür. konuyu takip edeceğim kolay gelsin

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
role oluyo ...o bozuk olabilir..
bi de benzin valfi var...o tıkalı ise olur..

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakit alirken kart yuvada takili olunca ibre sapitiyor.

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Naçizane yorumun direnç ölçülmesi ; Depo Dolu durumda ve boş iken başka bir araçtan direnç ölçüp karşılaştırılabilir.Sonuçta bu göstergeler direnç ile çalışıyor diye düşünüyorum.Kablo sorunuda olabilir ??

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Naçizane yorumun direnç ölçülmesi ; Depo Dolu durumda ve boş iken başka bir araçtan direnç ölçüp karşılaştırılabilir.Sonuçta bu göstergeler direnç ile çalışıyor diye düşünüyorum.Kablo sorunuda olabilir ??

şamandıra, gösterge değişmiş...direnci mi kaldı bu işin abi

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şamandıra, gösterge değişmiş...direnci mi kaldı bu işin abi

Kablo ?? meslek elektrik ve otomasyon ...Çok uğraştım sinyal ve Direnç ile haberleşen cihazlarla ,, PT 100 ler örneğin 100 ohm direnç değerinde oda sıcaklığında aktiftir ve ortam ısısı değiştikçe direnç değişir.Bağlantı noktası oksitlenmesi eğer ara bir bağlantı yoksa ihtimaller dahilinden kalkıyor , kabloda kırıklık oluyorsa ' ki çok karşılaştım direnç değeri değişeceğinden yanlış okumalara neden olabilmekte ve tek değişmeyende kablo kalmış.Bir yorum daha göstergeler yeterince hassas olmayabilir , diğer bir arkadşımda yine buna benzer bir durumdan bahsetmiş demekki karşılaşılabilen bir durum , şamandra yapılıyor eyvallahta göstergelerinde kalibre edilebilme ihtimali sözkonusu olabilir ama buda ufak bir ihtimal . Belki arkasında göstergenin kalibre edilebileceği bir civata olabilir ?

Son düzenleme:

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
o dediğin drençler , şamandıranın üstünde işte abi..
adamlar zaten göstergedeki direnç bozuksa diye onu da değiştimişler

kablolardan olabilir ama...kaza geçirmemiş araba..

kalibrasyondan olabilir ama tahmin etmiyorum...

Eirkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Can sıkıcı bi durum ya aracı bana bu şekilde arızalı satmışlar eğer sorunumu gideremezlerse araç değişimi için tüm yasal haklarımı kullancam