Esp problemi

ayhan_301

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar bendede 2 kez aynı hatayı verdi. Mais birincide yazılımla halletti. İkincide araç bir hafta kaldı Direksiyon kolonu değişti sorun oradaymş suan problm yok.

CanTRGT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah aşkına saçmalığa bakarmısınız sıfır araç alıyoruz 2 ay sonra şunu kontrol ettirin bunu kontrol ettirin diye uyarı alıyoruz. ( aynı uyarıyı 2 defa da ben aldım hemen söndü gerçi ) Demekki 2. el reno alsaydık servisten eve gidemeyecektik serviste yatıp kalkardık. Bir çözüm bulsa iyi olacak.

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 kullanan arkadaşlar peki ESP performansından memnunmusunuz ? allah korusun tabi ama deneyip kullananlar savrulma kayma anında nasıl tepkisi iyimi ?

omerf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 kullanan arkadaşlar peki ESP performansından memnunmusunuz ? allah korusun tabi ama deneyip kullananlar savrulma kayma anında nasıl tepkisi iyimi ?

Esp'si gayet güzel çalışıyor en ufak kaymada anında devreye giriyor.Daha önce farklı marka araçlarımdada esp oldu bazı araçlarda daha geç devreye giriyordu esp mesela megane 3'ümde bariz daha geç devreye giriyordu sistem.Clio'da en ufak kaymaya izin vermeden devreye giriyor.

PERFECT-STROM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bayağı zamandır takip edemiyorum işlerimden dolayı
sorun o hafta çözüldü akşama kadar araba servisde kaldı donanıma müdaahale edildiğini söylediler
şu an gayet iyi çalışıyor aşırı derecede zorladım zorlamaya da devam ediyorum ama bu esp yi kapama düğmesi olsa daha iyi bazen hızlı çıkış biraz yanlana kafa atma olaylarına gireyim diyorum izin vermiyo namussuz :D

BURAK.34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki burak kardeşim esp ışığı dediğinin simgesi ne anti patinaj sisteminin ışığıyla aynımı?

sarı yanan ve yolda kayan bir araba resmi olan ışık.

BURAK.34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun o hafta çözüldü akşama kadar araba servisde kaldı donanıma müdaahale edildiğini söylediler
şu an gayet iyi çalışıyor aşırı derecede zorladım zorlamaya da devam ediyorum ama bu esp yi kapama düğmesi olsa daha iyi bazen hızlı çıkış biraz yanlana kafa atma olaylarına gireyim diyorum izin vermiyo namussuz :D

Geçmiş olsun bende ne zamandır foruma girememiştim :)

CanTRGT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende dün gece yaktım o ışığı biraz hızlı bir kalkış yaptımda :):halay

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Esp iyi çalışıyo diyosun :)

iNANLAR COTECH

Bilgi Girilmemiş
esc aracın virajlara girerken direksiyonun hareketlerine, aracın virajda savrulmalarını kontrol ederken belirli bir değeri aşması durumunda motorun,torkunu azaltmak(çekişten düşmesi)ve abs sistemi üzerinden frenler müdahale ederek kontrolün kullanıcıda olmasını sağlamak. Eger ikaz ışığı yanıyorsa mutlaka servise başvur. Elektronik Stabilite Kontrol programı.