F7r anlık tüketim videolu

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimilerinin çok yakıyor dediği F7R ın 100/km de ki anlık tüketimini çektim. Video Ordu / Fatsa arasında tamamen düzlükte sabit hızda çekilmiştir. Araçta 215/17 jant ve kat iptali bulunduğu için stocktan çok az farklı yakıyor olabilir.

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
3000 devirde 90 diyo araç doğru mu görüyorum.

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam 2 hafta önce bugün aynı yoldaydım, İDE ile 110 km hızla ilerliyordum, 5.7 sabitti, 6'yı çok nadir zorladım bende.

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen kardeşim ben 4.6 4.9 bile gördüm yuha dedim öyle rahat rahat gidince çok ii beee..bugun bi arkadasla konustum bmw 7.40 almışlar onların motorları kaç oluyodu 3000 mi? adam diyo ortalama 9-10 litre yaa millet korkuyo ama büyük motor herzaman avantaj hem performans hem normal kullanımda gayet dusuk yakıt tuketimi.bizim f7rlar 1.6 motorlarla aynı yakıyor walla. mesela 1.2-1.4 motorlarda herzaman derim 1.6 gbi yakar.. inş. büyük konusmuyayım ama 2.0 motordan aşa binmem bundan sonra inş. hadi hiç olmadı 1.6 en aşağısı.ondan aşağı asla binmem ;) hem bide şu war allah korusun bi kaza anında bi tamirci abim diyodu 2.0 motorlu araçların dayanıklılığı daha iyi diye. daha düşük motorlu araçlarda motor daha ince yapısı oldugundan kazayı sana iletmesi daha mumkun diyodu. yani sonuc olarak büyük motor herzaman iyidir...
bu arada şu anki yakıt ortalaman kaç nezaman baktın en son?

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7.40'LAR 4 litre hacmine sahip. Şu an yeni nesil direk enjeksiyon süper otomobiller bile (5 litre 550hp ve üstü) uzun yolda 8-9 litre yakıyor.
Ferrari FF'in uzun yolu 8.5 LT, şehir için 14 LT. Yani bir doğandan şahinden az yakıyor.

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
3000 devirde 90 diyo araç doğru mu görüyorum.
Evet 3000d/dk 100-105 arası 90 değil.
bu arada şu anki yakıt ortalaman kaç nezaman baktın en son?

Şu anki ortalamam 2 gün önce 9,4 lt idi. Her sabah hanımı işe bırakıyorum ben işe geçiyorum, her akşam işten dönüyorum, kullanımımın hepsi tamamen şehir içi.

Eski aracım 1.6 16v citroen xsara idi aynı yolda anlık tüketim 6 lt.nin, aynı şartlarda Fatsa ş.içi 9 lt.nin altına hiç düşmüyordu..

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu yakıt ortalamaları yıne korkutuyor gözu , dci' lar o yolda 3,5 ort gecmez

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu yakıt ortalamaları yıne korkutuyor gözu , dci' lar o yolda 3,5 ort gecmez

ya ama senin kıyasladığın makinalara bak... ;)
bi ortada dizel diyosun gır gır.. bir taraftada performans aracı 2000 cclik motor ve yaklaşık 160 beygir... sencede mantıklımı bu kıyas :) yani bırakta dizel ortalaması zaten 3.5 falan olsun o yolda ki çoğu dizel kullanan arkadaşlara soruyorum adamlar 20 kuruş 25 kuruş arası yakıyolar ne anladım ben bu işten?? bende zaten 25 kuruşu geçmeyen bi yakıt ortalamam war yemişim dizelini.. :p

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla aslan besleyen yeminden yakınmaz derler, 1.3 multijetle 2.0 benzinli tabiiki aynı olmaz. Ben çok çok memnunum

F4R

aynalı_sazan
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hacimli araçları çok devirli kullanmadığınız zaman fazla yakmıyor hakkaten. hele hele uzun yolda çoğu 1.6 arabadan az yakıyor. bende de rs var. 1200 km lik şehir içi ortalamam var. hiç şehir dışı yapmadım. 8,8 ortalamam var. genelde de klima açık geziyorum. düzgün kullandığınız zaman çok yakmıyor renaultun R kodlu motorları...