Facebook daki Virüs

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Facebook da video açmayın ve birbirinize paylaşım yapmayın..Virüs var dikkat dikkat biraz araştırdım yeni çıkmış 5 Nisandan itibaren bu virüsden etkilenmeye başlayanlar var.Facebook hesabınızı patlatıyorlar ve benim tahminime göre TC cilere karşı yapılmış olabilir...

http://www.son-dakika.org/teknoloji/facebookta-adobe-flash-player-virusu.html

Şu sıralar Facebook ortamında dolaşan yeni bir virüs, Facebook ana sayfanıza bir arkadaşınızdan ötürü gelen “Arkadaşlar Slayt Videomu İzlermisiniz, Yorumda Atın Lütfen ” yazılı, video gibi görünen fakat alakası olmayan bir virüs tipi.
Buna tıklayınca sanki video açılacakmış gibi oluyor fakat sonrasında sizi yukarıdaki gibi bir ekran karşılayarak, ”Bu videoyu izleyebilmek için, Flash Player’ınızı güncelleyin” uyarısını görüyorsunuz. Buna tıklayınca ise “http://skmedya.net/exe.php” adresine yönleniyor ve FlashPlayer.exe adında bir dosyayı indirmeye koyuluyorsunuz. İndirilen bu dosyayı Flash Player olarak düşündüğünüz için çalıştırıyorsunuz ve bilgisayarınız bu virüsün tuzağına düşüyor.
Sizi bu konuda uyarıyoruz; İndirdiğiniz dosyalarda kaydetme aşamasındayken URL kısmına bakarak dosyanın nereden indirildiğine ve program imzalarına dikkat edin.
Bu virüsün yol açtığı sorunların düzeltilmesi için Combofix adlı aracı kullanabilirsiniz. Combofix indir

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Senden bana 4 kere video etiketlenme uyarısı geldi Hakan,hiçbirine tıklamadan gizledim,Yiğitalp'e de 2 kere göndermişsin...

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
haydaaa nedir bu saçma işler milletin işi gücü yok yaa

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Az öncede Oyak Genel Müdür yardımcısından aynı tarzda mesaj aldım iyimi :)

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İcad çıkarıyorlar

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben kendi duvarımda benden gelen videoları açmayın yazana kadar benim face hesabı patladı yazmama fırsat kalmadı...ayrıca tabiki benden gelmiyor bilerek yapılmış bişey değil banada başkasından geldi resmen keklendim,böyle şeyleri açmazdım ama basiretim bağlandı..hesabım geçici olarak kitlendi tekrar açılması için 24 saat geçmesi gerekiyor ama sağlıklı açılmayabilir..

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az öncede Oyak Genel Müdür yardımcısından aynı tarzda mesaj aldım iyimi :)

faceden herkese yayın bu durumu yayabildiğiniz kadar yayın başkasından aynı şekilde gelen mesajlar o kişinin gümlediğini gösterir...

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neler çıkarıyorlar yahu...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
harbi sıkıntı ha..

Emre3434

Emre Uğurluel, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Banada şimdi giriş yaptığımda uyarı verdi japonyadan biri hesabıma giriş yapmaya çalışmış şifremi değiştirdim. İnşallah başka sorun çıkmaz.