Facebook daki Virüs

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Banada şimdi giriş yaptığımda uyarı verdi japonyadan biri hesabıma giriş yapmaya çalışmış şifremi değiştirdim. İnşallah başka sorun çıkmaz.

vay be japonyadandamı sardılar pis çekik gözlüler hiçbirini sevmem zaten...

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
AYARLAR-HESAP AYARLARI-UYGULAMALARA TIKLAYiP TANIMADIGINIZ UYGULAMALARI KALDIRIN.... SORUN KALMAZ ...

Uploaded with ImageShack.us

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar şöyle bir olay var; aynı virüs benim hesabıma ve bilgisayarıma da bulaştı. Virüs demeyelim de chrome ve facebook açığından faydalanan bir trojan diyelim. Kayıt defteri ayarlarınızdan chrome eklenti ayarlarını silerek kurtulabilirsiniz. Yoksa gmail hesabınıza bağlı her bilgisayarda chrome da yüklüyse o virüsle karşılaşırsınız.

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar şöyle bir olay var; aynı virüs benim hesabıma ve bilgisayarıma da bulaştı. Virüs demeyelim de chrome ve facebook açığından faydalanan bir trojan diyelim. Kayıt defteri ayarlarınızdan chrome eklenti ayarlarını silerek kurtulabilirsiniz. Yoksa gmail hesabınıza bağlı her bilgisayarda chrome da yüklüyse o virüsle karşılaşırsınız.

Kayıt defterleri ayarları nedir nerden bahsediyorsun anlamadım :)

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en kötüsüde hesabının patladığını düşünüp başka mail hesabıyla tekrar face e üye olup kendi kendini face de aramak ve kendini arkadaş olarak eklemek heralde :) hesap tam patlamamış ama ben giremiyorum :)

m7121.jpg

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kayıt defterleri ayarları nedir nerden bahsediyorsun anlamadım :)

Ana sayfan o virüs bulaşınca aramamekani.com diye bi site oluyor hocam. Nasıl kurtulacağını merak eden olursa açıklarım çünkü benim bilgisayarıma da bulaştı ;) Kayıt defteri de windowstaki uygulamalara ait çeşitli kodların bulunduğu bir arayüz diyebilirim ama açıkçası tam olarak şudur diye bir açıklama yapamam.

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ana sayfan o virüs bulaşınca aramamekani.com diye bi site oluyor hocam. Nasıl kurtulacağını merak eden olursa açıklarım çünkü benim bilgisayarıma da bulaştı ;) Kayıt defteri de windowstaki uygulamalara ait çeşitli kodların bulunduğu bir arayüz diyebilirim ama açıkçası tam olarak şudur diye bir açıklama yapamam.

ben merak ediyorum,galiba banda bulaştı bu konuyu açan benim zaten :)

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben merak ediyorum,galiba banda bulaştı bu konuyu açan benim zaten :)

Hocam; windowsta başlat menüsünde "çalıştır" komutunu bul ve oraya "regedit" yaz. Windows 8 kullanıyorsan windows tuşuna bas, metro arayüzünde direk regedit yaz ve enter a bas. Karşına bir pencere gelecek.

Pencerenin sol tarafında menüler var. Ordan Bilgisayarım>HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Policies>Google>Chrome>ExtensionInstallForcelist yolunu takip et hocam. En son ExtensionInstallForcelist'e tıklayınca karşına resimdeki gibi bir ekran gelecek.

Resimdeki gibi sadece (Varsayılan) olayı dışında garip ismi olan "vdbdsvfgbvsvs" benzeri bi şey de olacak onu sil. Kaydet ve çık sonra ;) Chrome'u silip tekrar yükle sonra ve aynı yolu izle tekrar var mı yok mu diye ama muhtemelen yoktur. Bilgisayarı kapat aç ve kaldığın yerden kafa kuş devam et ;)

Ekli dosyayı görüntüle 10808

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kayıt defteri düzenleme yöneticiniz tarafından devreden çıkarılmış uyarısı veriyor...Bu yazdıklarını bende netten buldum bu yazı çıktığı için takıldım..Şimdi bi araştırayım bunu nasıl çözeriz :)