Far yükseklik ayarınız hangi seviyede?

can48

Kayıtlı Üye
35-İzmir
CLİO 4 ST araçta 0 ayarında bile çok yakın gösteriyordu serviste söyledim şuan 1de bile yeterli seviyede. yani istenildiği gibi ayarlanabiliyor serviste.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim sürekli 0 da duruyor. Yüklü olursa 1 e getiriyorum.

sniper23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendi yapıyor o işi sağolsun :)

kermit133

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben şehir içinde 4 te kullanıyorum. Bu durumda arabanın yüklü olması da fark ettirmiyor. Şehrin ışıkları çoğu zaman yeterli oluyor. Şehirler arası yollara çıktığımda 1 veya 0 a alıyorum. Yolda far ayar yüksekte olan araçlar arkama geldiğinde çok rahatsız oluyorum ve önümde seyreden sürücüleri rahatsız etmekten korkuyorum. Burada yazılanları okuyunca ''yanlış mı düşünüyorum acaba'' demeye başladım.

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2 konumu normalde 0 konumu ayarında, yük altında iken 3-4 yeterli. 1 ve 0 ise karşımdan gelen sisleri farları çakma xenonlular için hazır durumda. Ha birde aracı yük altında olup farını ayarlamayan bilinçsiz sürücüler için

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 mü ? çok yüksek değil mi 4 bende 1 deydi ama çok ileri aydınlattığından bende 0 a çektim.

kermit133

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 mü ? çok yüksek değil mi 4 bende 1 deydi ama çok ileri aydınlattığından bende 0 a çektim.
Ben kademe arttıkça far aşağı iner diye biliyorum. En azından benim aracımda bu şekilde. Denemelerim de bu yönde.
Bu arada ben aracı muayene yapıldıktan bir ay sonra aldım. far ayarı falan da yaptırmadım.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben ayarlatırken 1 kademesinde sıfır ayarı yaptırdım. O yüzden hep 1 de kullanıyorum. Uzun yola veya aydınlatması zayıf yollara girersem sıfır'a alıyorum, uzun yakma gereğide kalmıyor..

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Ben hangi konuma alırsam alayım kesinlikle ama kesinlikle aydınlatmıyor ....

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Ben hangi konuma alırsam alayım kesinlikle ama kesinlikle aydınlatmıyor ....
Aydınlatmıyordan kasıt nedir?
Çok mu öne eğik, yada far motorların mı çalışmıyor acaba. Konum 1-2-3 kademelerini değiştirince farların açısı değişiyor mu? Yada ampullerini iyi aydınlatmayan bi ampullemi değiştirdin acaba. Biraz açarsan daha iyi yardımcı oluruz..